Загружается, подождите...

Монолонг (Monolong)


міжнародна та хімічна назва: ізосорбід-5- мононітрат;

основні фізико-хімічні властивості:капсули40 мг – тверді желатинові капсули з матовою фіолетовою кришкою та прозоримбезбарвним корпусом; капсули 60 мг – тверді желатинові капсули з матовоюоранжевою кришкою та прозорим корпусом;

склад: капсула містить 40 або 60 мгізосорбід-5- мононітрату у пролонгованій формі; допоміжні речовини:лактоза, цукроза, крохмаль кукурудзяний, тальк очищений, шелак,еудражит Л-100, еудражит РС-100.

Форма випуску. Капсули пролонгованої дії.

Фармакологічна група. Вазодилататори длязастосування у кардіології. АТС СО1D А14.

Фармакологічні властивості. Монолонг – цеізосорбід-5-мононітрат у пролонгованій формі, препарат виділяється поступово.Ізосорбід-5-мононітрат є активним метаболітом ізосорбіду динітрату.Периферичний вазодилататор з переважним впливом на венозні судини.Антиангінальний засіб. Після прийому запобігає нападу стенокардії. Механізм діїпов’язаний з вивільненням активного оксиду азоту в гладких м’язах, що викликаєактивацію гуанілатциклази та призводить до розслаблення гладеньких м’язів. Вінвикликає зменшення споживання кисню міокардом за рахунок зменшенняпереднавантаження (розширення периферичних вен та зменшення припливу крові доправого передсердя) та постнавантаження, крім того, препарат має коронаророзширювальнудію. Зменшує кількість та гостроту нападів стенокардії, що дає можливістьпоступово зменшити застосування нітрогліцерину.

Фармакокінетика. Після внутрішньогозастосування всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Період напіввиведенняізосорбід-5-мононітрату становить 5 год. Виводиться нирками і через кишечник.

Показання для застосування. Профілактика нападівстенокардії.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймати по 1капсулі (40 або 60 мг) на день у два прийома.У тяжких випадках доза може бути збільшена до 80 мгна день.

Побічна дія. Найчастішіми ускладненням при застосуванні Монолонгує розширення кровоносних судин шкіри, що супроводжується раптовим почервоніннямта головним болем. У поодиноких випадках можуть спостерігатися нудота,блювання, колапс та інші ознаки церебральної ішемії. Іноді при першому прийомі або при збільшенні дозиможе спостерігатися зниження артеріального тиску та/або ортостатичнагіпотензія, які викликають рефлекторне збільшення частоти пульсу, сонливість, атакож запаморочення і слабкість.Головний біль (“нітратний головний біль”), який можез’являтися на початку лікування, звичайно зменшується через кілька днів припродовженні лікування.

Протипоказання. Підвищена чутливість до органічних нітратів.Шок.Колапс.Виражена артеріальна гіпотонія.Паралельне застосування з силденафілом.Тяжка анемія.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Одночасний прийом інших вазодилататорів,антигіпертензивних засобів, b-адреноблокаторів, антагоністів повільнихкальцієвих каналів, нейролептиків або трициклічних антидепресантів,силденафілу, а також алкоголю може потенціювати здатність Монолонгу знижуватиартеріальний тиск.

Передозування. Залежно від ступеняпередозування може спостерігатися гіпотензія з різкою слабкістю,запамороченням, сонливістю, а також головним болем, припливами, нудотою,блюванням і проносом.

Особливості застосування.Особливо ретельне медичне спостереження потрібне притаких станах:гострий інфаркт міокарда з низьким тискомнаповнення. Монолонг слід застосовувати обережно; необхідно уникати зниженнясистолічного тиску нижче 90 мм рт. ст.при тривалому застосуванні може розвинутисятолерантність до нього. Відміна препарату на тиждень та наступне повторнепризначення може відновити його ефективність.Обережно призначають хворим з гіпертиреозом,ортостатичнми порушеннями регуляції кровообігу, захворюваннями, якісупроводжуються підвищеним внутрішньочерепним тиском, при крововиливах у мозок,черепно-мозковій травмі.З метою безпеки під час вагітності та годуваннягруддю Монолонг слід застосовувати лише тоді, коли він спеціально призначенийлікарем.Застережні заходи при застосуванні.Навіть при застосуванні з дотриманням Інструкції цейпрепарат може спричиняти зниження швидкості реакції, що погіршить здатністькерувати автотранспортом і працювати з небезпечними механізмами. Особливо цестосується періодів початку лікування, підвищення дози та зміни препарату, атакож при застосуванні разом з алкоголем.Значне підвищення рекомендованого дозування можебути небезпечним для пацієнта.

Умови та термін зберігання. Термін придатностіпрепарату вказаний на упаковці(4 роки). Зберігати при температурі не вище +25°С умісцях, недоступних для дітей.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z