Загружается, подождите...

Монодар лонг (Monodar long)


міжнародна назва: Insulin (pork);

основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла суспензія;

склад: 1 мл суспензії містить 40 МО інсуліну свинячогомонокомпонентного (70% кристалічного цинк-інсуліну; 30% аморфногоцинк-інсуліну);допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат якконсервуючий засіб, натрію ацетат, цинк у вигляді цинку хлориду чи цинкуоксиду, цинк у вигляді цинку ацетату дигідрату, натрію хлорид, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. суспензія для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. протидіабетичні засоби. Комбінація інсулінівкороткої та середньої тривалості дії.КодАТС А10А D03

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат інсуліну свинячогомонокомпонентного. Знижує рівень глюкози в крові, посилює її засвоєння тканинами.Активна діюча речовина – інсулін свинячий монокомпонентний у виглядікристалічного та аморфного цинк-інсуліну.Фармакокінетика. Препаратхарактеризується швидким початком та подовженою тривалістю дії. Дія препаратупочинається через 1–1,5 години після введення, максимальний ефект настає через5–7 годин, тривалість дії становить 24 години. Вищезазначена тривалість діїпрепарату приблизна; вона залежить від введеної дози та від індивідуальнихособливостей хворого. Особливості препарату – швидкий початок та значнатривалість дії.

Показання для застосування. Цукровий діабет.

Спосіб застосування тадози. Дозата час ін’єкції встановлюються лікарем в індивідуальному порядку, залежно відстану обміну речовин. При підборі дози інсулінудля дорослих пропонуєтьсяпочинати з разових доз в інтервалі від 8 до 24 одиниць. Для дітей та припідвищеній чутливості до інсуліну застосовують дози менше 8 одиниць. Призниженні чутливості до інсуліну ефективна доза може перевищувати 24 одиниці.Разова доза не повинна перевищувати 40 одиниць.Перед першим відбором інсуліну зфлакона слід видалити пластмасову кришку, яка свідчить про те, що препаратом некористувались. Безпосередньо перед використанням препарату суспензія МОНОДАР®ЛОНГ має бути добре перемішаною, при цьому не повинна утворюватися піна. Дляцього флакон катають між долонями. Після цього суспензія повинна бутиоднорідною та мати молочно-білий колір. Відповідно до обраної дози набрати ушприц повітря та ввести в інсуліновий флакон (не в рідину). Перевернутиінсуліновий флакон разом зі шприцом та набрати відповідну кількість суспензіїінсуліну. Видалити бульбашки повітря зі шприца. Місце ін’єкціїпродезинфікувати, сформувати складку шкіри і ввести голку під шкіру.Потім повільно ввести інсулін.Після ін’єкції обережно витягти голку зі шкіри, місце ін’єкції притиснутиватним тампоном та декілька секунд потримати.МОНОДАР® ЛОНГ вводитьсяза 45–60 хвилин до прийому їжі, підшкірно або, як виняток, внутрішньом’язово.Місце уколу слід змінювати для кожної ін’єкції.Перехід з інших препаратів інсулінуможе проводитися тільки під контролем лікаря. Призначень лікаря (добоведозування інсуліну, дієта та фізична активність) хворий повинен дотримуватисьретельно.

Побічна дія. Гіпоглікемія є найчастішимускладненням при лікуванні інсуліном і в тяжких випадках може призвести довтрати свідомості, а інколи загрожувати життю. Гіпоглікемія характеризуєтьсязниженням рівня цукру нижче 50 або 40 мг/дл. Кожен хворий, що страждає надіабет та отримує інсулін, повинен добре знати свої відчуття, які є ознакоюзниження рівня цукру в крові.На початку лікування інсуліном можуть виникнутизміни вигляду шкіри в місці ін’єкції, короткочасні накопичення рідини втканинах (транзиторний набряк), а також короткочасні зміни гостроти зору. Ціускладнення зникають самі собою під час подальшого лікування.У ділянці ін’єкції в деяких випадках може виникнутиатрофія або гіпотрофія жирової тканини. Постійна зміна місця ін’єкції дає змогузменшити ці явища або зовсім їх уникнути. У поодиноких випадках виникаютьалергічні реакції на препарат. У місці ін’єкції може виникнути легкепочервоніння шкіри, яке зникає саме собою під час подальшого лікування.

Протипоказання. Тяжка алергія негайноготипу до інсуліну. Алергія до компонентів препарату.

Передозування. До передозування можутьпризвести: абсолютне перевищення дози інсуліну, зміна препарату, пропускприйому їжі, блювання, проноси, фізичне навантаження, захворювання, яківикликають зниження потреби в інсуліні (хвороби нирок та печінки, гіпофункція коринадниркових залоз, гіпофізу або щитовидної залози), зміна місця ін’єкції(наприклад, шкіра живота, передпліччя, стегна), а також взаємодія інсуліну зіншими засобами, що призводять до різкого зниження рівня цукру в крові. Якщохворий, який страждає на діабет, помічає в себе ознаки гіпоглікемії, він можесамостійно уникнути цього стану шляхом прийому глюкози або цукру (краще увигляді розчину), або їжі, яка містить велику кількість цукру чи вуглеводів.Для цього слід постійно мати при собі не менше 20 г глюкози (виноградногоцукру). Якщо зниження рівня цукру не може бути негайно усунуте потрібневнутрішньовенне введення глюкози, яке здійснюється лікарем, абовнутрішньом’язова ін’єкція глюкагону. Якщо хворий після цього знову здатний досамостійної активності, йому слід поїсти.Особливої небезпеки зазнають хворі, які маютьпорушення мозкового кровообігу, та хворі, у яких, окрім діабету, є такожвиражена коронарна хвороба серця.

Особливості застосування. Перед першим застосуваннямМОНОДАР® ЛОНГ необхідно клінічно проконтролювати чутливість допрепарату шляхом внутрішньошкірного тесту.МОНОДАР® ЛОНГ

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯвводити внутрішньовенно!У разі невірного підбору чи зміни препарату,а також у разі нерегулярного прийому їжі, нерівномірного фізичного навантаженняможливі надмірні коливання рівня цукру в крові в першу чергу в бік зниження,внаслідок чого послаблюється увага, що впливає на здатність керуватиавтомобілем та працювати з точними механізмами. Це стосується здебільшогопочаткового періоду лікування, а також одночасної дії алкоголю або лікарськихзасобів, які діють на центральну нервову систему (див. “Взаємодія з іншимилікарськими засобами”).Не можна використовувати флакон зпрепаратом, якщо після перемішування не утворюється рівномірна біла суспензія.Не можна використовувати флакон з препаратом, якщо після перемішування в ньомуплавають білі пластівці чи на дні або стінках флакона помітний білий наліт увигляді замерзлої маси.Під час вагітності слід враховувати зміни потреби вінсуліні. Безпосередньо після пологів потреба в інсуліні різко знижується, щопідвищує можливість виникнення гіпоглікемій. Під час годування немовляти можевиникнути потреба в корекції дози інсуліну або дієти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Додаткове призначення інших лікарськихзасобів може посилити або послабити дію інсуліну на рівень цукру в крові. Томуїх застосування можливе лише у разі узгодження з лікарем.Посилення дії інсуліну можливе у разі одночасногозастосування з інсуліном інгібіторів МАО, неселективних b-адреноблокаторів,сульфаніламідів, анаболічних стероїдів, тетрациклінів, клофібрату,циклофосфаміду, фенфлураміну, препаратів, що містять етанол.Послаблення дії інсуліну можливе під час одночасногопризначення з хлорпротиксеном, діазоксидом, гормональними засобами длязапобігання вагітності, сечогінними засобами (салуретиками), гепарином,ізоніазидом, кортикостероїдами, літію карбонатом, нікотиновою кислотою, фенолфталеїном,похідними фенотіазину, фенітоїном, гормонами щитовидної залози,симпатикоміметичними засобами, а також трициклічними антидепресантами.У хворих, які одночасно отримують інсулін іклонідин, резерпін або саліцилати, можуть виникнути як послаблення, так іпосилення дії інсуліну.Вживання алкоголю може призвести до небезпечногозниження рівня цукру в крові.

Умови та термін зберігання. зберігати при температурі від + 2оСдо + 8оС. Не допускати заморожування, уникати прямого контактуфлакона з морозильним відділенням або накопичувачем холоду.Препарат не можна застосовувати після закінченнятерміну придатності, вказаного на упаковці.Термін придатності препарату – 2 роки.Зберігати в недоступних для дітей місцях!
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z