Загружается, подождите...

Модафен (Modafen)


основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі двоопуклі таблетки,вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить ібупрофену 200 мг,псевдоефедрину гідрохлориду 30 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,крохмаль кукурудзяний, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований, лактозимоногідрат, натрію лаурилсульфат, повідон 25, натрію крохмальгліколят (тип С),кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, гіпромелоза 2910/3,титану діоксид, макрогол 6 000, тальк, емульсія симетикону SE 4.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні тапротиревматичні засоби. Код АТС М01АЕ51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дія Модафену обумовленакомбінованим ефектом ібупрофену та псевдоефедрину.Ібупрофен, похідне пропіонової кислоти, належить до групи нестероїднихпротизапальних засобів і чинить знеболювальну, протизапальну та жарознижувальнудію. Протизапальний ефект обумовлений пригніченням циклооксигенази табіосинтезу простагландинів. Ібупрофен зменшує чутливість судин до брадикінінута гістаміну, впливає на продукцію лімфокінів у Т-лімфоцитах, попереджуєрозширення судин, пригнічує агрегацію кров’яних пластинок. Знеболювальний ефектпроявляється через 1/2 години, а максимальна жарознижувальна дія – через 2–4години після введення. Дія ібупрофену триває протягом 4–6 годин залежно відзастосованої дози.Псевдоефедрин – це симпатоміметичний засіб, якийзменшує набряк слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і майже не спричиняєвиникнення інших ефектів ефедрину (тахікардія, ейфорія). Псевдоефедрин – цеD(+)-стереоізомер ефедрину із судинозвужувальною, бронхорозширювальною та протинабряковоюдією з незначним впливом на кров’яний тиск та центральну нервову систему (ЦНС).Протинабряковий ефект проявляється приблизно через 30 хвилин після введення ітриває протягом 4 годин.Фармакокінетика. Ібупрофен швидко та добре абсорбується післяперорального застосування, через 45 хвилин він досягає пікових плазмовихконцентрацій, а при прийомі з їжею – приблизно через 3 години. Ібупрофензв’язується з протеїнами плазми, проте таких зв’язок є оборотним. Ібупрофенвідносно швидко метаболізується в печінці та екскретується з сечею, в основномуу формі метаболітів та їхніх кон’югатів, менша частина потрапляє у кал черезжовч. Період напіввиведення становить приблизно 2 години. При пригніченніекскреції може настати акумуляція препарату в організмі. Екскреція ібупрофенузавершується через 24 години після прийому останньої дози. Прийом їжі лишенезначною мірою впливає на його біодоступність. Ібупрофен проникає крізьплацентарний бар’єр та виділяється з грудним молоком у кількості не нижче 1мкг/мл.Псевдоефедрин швидко абсорбується у ШКТ, виділяється з грудним молокомі екскретується переважно нирками. Близько 70–90% виділяється з сечею унезміненій формі, 1–6% речовини екскретується у вигляді активного метаболітунорпсевдоефедрину, період напіввиведення становить 9–16 годин. Антациди (такіяк алюмінію гідроксид) стимулюють абсорбцію після перорального застосування (напротивагу цьому, каолін знижує абсорбцію).

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострих інфекційверхнього відділу респіраторного тракту з такими проявами: гострий риніт,гострий назофарингіт, гострий фарингіт, гострий набряк слухової труби, отит,синусит, євстахіїт.

Спосіб застосування та дози. Звичайна доза становить для дорослих тадітей старше 12 років 1 або 2 таблетки 3 рази на добу протягом 3–5 днів.Максимальна добова доза становить 6 таблеток.Таблетки рекомендується приймати цілими, разом зневеликою кількістю їжи, запиваючи молоком.

Побічна дія. Протягом лікування можуть виникати розлади з бокушлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, печія, біль у животі, пронос,запор, метеоризм, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, шлунково-кишковікровотечі, порушення функції печінки, панкреатит. Можуть з’явитисязапаморочення, головний біль, безсоння, депресія, емоційна лабільність, розладизору та колірного сприймання. У поодиноких випадках відзначалися розладикровотворення (нейтропенія, агранулоцитоз, апластична чи гемолітична анемія,тромбоцитопенія), зниження або підвищення артеріального тиску, серцебиття, затримканатрію та рідини в організмі. У поодиноких випадках спостерігались реакціїгіперчутливості – гарячка, висипи, асептичний менінгіт (особливо у хворих насистемний червоний вовчак або інший колагеноз). При бронхіальній астмі можерозвинутись бронхоспазм. У виняткових випадках відзначалися цистит, гематурія,розлади функції нирок.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентапрепарату, неспецифічний виразковий коліт, виразка шлунка та дванадцятипалої кишкив стадії загострення, розлади зсідання крові та кровотворення, артеріальна тапортальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність,кардіоміопатія, ниркова або печінкова недостатність, цукровий діабет,гіпертиреоз, епілепсія, глаукома, лікування антидепресантами, інгібіторамимоноаміноксидази (МАО), застосування інших симпатоміметичних засобів,захворювання зорового нерва.Препарат не призначений для лікування дітей віком до12 років, у період вагітності або годування груддю.

Передозування. Головний біль, запаморочення, ністагм, судоми,втрата свідомості. Крім цього, можуть виникати біль у животі, нудота, блювання.У серйозних випадках відзначається гіпотензія, ацидоз, зупинка дихання таціаноз, гостра нервова недостатність, фібриляція передсердь, кома.Перевищена доза компоненту препарату –псевдоефедрину може викликати гіпертонічний криз, збудження, ядуху.У разі гострого передозування необхідно одразу жзробити промивання шлунка, ввести активоване вугілля і проносний засіб.Лікування передозування є симптоматичним, спрямованим на підтримкуводно-електролітного балансу та функцій дихання і серцево-судинної системи.Форсований діурез та гемодіаліз при передозуванніМодафеном не ефективні, а відомості про цінність гемоперфузії у таких випадкахвідсутні.

Особливості застосування. Модафен слід застосовувати з обережністюпри підвищеній чутливості до ацетилсаліцилової кислоти та інших нестероїднихпротизапальних засобів. У разі появи таких розладів зору, як скотома,нечіткість зору, дальтонізм, лікування Модафеном необхідно припинити. Підвищенаобережність необхідна при застосуванні препарату при системному червономувовчаку та інших захворюваннях сполучної тканини, при виразковій хворобі шлунката дванадцятипалої кишки, кахексії, розладах функції нирок, печінки, серця,гіпертензії, астмі, шлунково-кишкових кровотечах в анамнезі, людям літньоговіку.Протягом лікування Модафеном не рекомендуєтьсявживати алкогольні напої.Псевдоефедрин і його основний метаболіт – норпсевдоефедрин– є у списку допінгових речовин, заборонених для спортсменів.Препарат слід приймати за декілька годин до сну.Застосування Модафену може негативно впливати надіяльність, що потребує високої швидкості психічних та фізичних реакцій (наприклад,керування транспортними засобами, обслуговування машин, робота на висоті тощо).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Модафену таантикоагулятивних препаратів типу кумарину спостерігається збільшенняпротромбінового часу та підвищується ризик кровотечі. Поєднане застосуванняразом з ацетилсаліциловою кислотою зумовлює зменшення агрегації тромбоцитів тарівня протромбіну і фібриногену. Фенобарбітал прискорює розпад ібупрофену.Ібупрофен збільшує рівень літію, дигоксину та фенітоїну в плазмі, підвищуєтоксичність метотрексату та баклофену. Одночасне введення глюкокортикоїдів абоінших нестероїдних протизапальних засобів призводить до збільшення ризикукровотечі у шлунково-кишковому тракті та розвитку виразкової хвороби. Ібупрофензменшує урикозуричну дію пробенециду та сульфінпіразону. Можливе зниженняефекту діуретичних та гіпотензивних засобів. Поєднане введення калієвміснихдіуретиків може призвести до гіперкаліємії.При лікуванні Модафеном, а також протягом 14 днів після припинення йогоприйому не можна застосовувати інші симпатоміметичні засоби, трициклічніантидепресанти, інгібітори МАО.Препарати наперстянки та леводопи підвищують ризиквиникнення аритмій серця. Послаблюють антиангінальний ефект нітратів.Фуразолідон,прокарбазін, гормони щитоподібноїзалози посилюютьризик виникнення побічних ефектів.

Умови та термін зберігання. Не потребує спеціальних умов зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z