Загружается, подождите...

Мітоміцин-мілі (Mitomycin-mili)


міжнародна та хімічна назви: mitomycin;азиризино-(2’,3’:3,4)-піроло-(1,2-п)-індол-4,7-діон-6-аміно-1,1а,2,8,8а,8b-гексагідро-(гідроксиметил)-8а-метокси-5-метилкарбамат;

oсновні фізико-хімічні властивості: синьо-фіолетовий кристалічний порошок;

склад: 1 флакон містить мітоміцину 2 мг; 10 мг; 20 мг;допоміжні речовини

: натрію хлорид.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протипухлинні антибіотики. Код АТС L01D C03.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Мітоміцин-Мілі має широкий спектрпротипухлинної активності і сильної дії проти пересаджених пухлинних клітин,наприклад, карцинома Ерліха, саркома 180, Лейкемія Р388, саркома Йошида.Мітоміцин-Мілі здатний уповільнювати репродукцію ДНК за допомогою утворенняперехресного зв’язку з подвійною скрученою ДНК, що забезпечує протипухлиннийефект. Доведено, що клітини в другій половині пребіосинтетичного періоду (G 1)і у першій половині біосинтетичного періоду (S) ДНК високочутливі до цьогопрепарату;Фармакокінетика.Зміни рівня концентрації у сироватці кровіонкологічних хворих, які застосовували Мітоміцин-Мілі одноразововнутрішньовенно при різних дозуваннях препарату були такими: на ранній стадіїпідтримується високий рівень його концентрації і виявляється вираженийдозозалежний характер. При застосуванні Мітоміцину - Мілі в дозі 2 мг вінвиявляється в сироватці протягом 30 хв., в дозі 10 мг – протягом 60 хв., а придозуванні 20 мг та 30 мг – протягом 120 хв. після застосування. Періоднапіввиведення Мітоміцину-Мілі із сироватки крові становить 54 хв.Після одноразового внутрішньовенного застосування Мітоміцину-Мілі уонкологічних хворих через 4 год. з сечею виводиться 4,3-3,8% неметаболізованогопрепарату. Показаннядля застосування. Хронічна лімфатична лейкемія, хронічна мієлогенозна лейкемія, ракшлунка, колоректальний рак, рак легень, рак підшлункової залози, рак печінки,рак шийки матки, рак ендометрія, рак молочної залози, рак голови та шиї, раксечового міхура.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньовенне в умовах спеціалізованихлікувальних закладів. При періодичному застосуванні у дорослих Мітоміцин-Мілі застосовуєтьсявнутрішньовенно по 4 – 6 мг на добу один або два рази на тиждень.Припослідовному застосуванні у дорослих Мітоміцин-Мілі застосовуєтьсявнутрішньовенно по 2 мг один раз на добу.Приперіодичному застосуванні Мітоміцину-Мілі у дорослих у великій дозі йогозастосовують по 10 – 30 мг від одного до трьох (або більше) разів на тиждень.Приготування розчину для ін’єкцій.Препарат розчиняють у флаконі із розрахунку 5 мл дистильованої води дляін’єкцій на 2 мг Мітоміцину-Мілі.Раксечового міхура. Для профілактики рецидивів застосовують по 4 – 10 мгМітоміцину-Мілі шляхом введення в сечовий міхур щодня або кожні два дні. Злікувальною метою застосовують по 10 – 40 мг Мітоміцину-Мілі шляхом введення всечовий міхур один раз на тиждень або три рази на тиждень. Курс лікуваннястановить 20 введень. Доза може бути скоригована відповідно до віку пацієнта івираженості симптомів. Максимальна добова доза Мітоміцину-Мілі привнутрішньовенному застосуванні становить 30 мг на добу.Принеобхідності Мітоміцин-Мілі також може бути застосований внутрішньоартеріально,інтрамедулярно, внутрішньоплеврально і внутрішньочеревинно у дозі 2 – 10 мгщодобово. Доза може бути розподілена на кілька введень залежно від вікупацієнта і тяжкості симптомів.

Побічна дія. При застосуванні препарату можливе виникнення таких побічних ефектів:з боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія, крововиливи,анемія (рідко мікроангіопатична гемолітична анемія);з боку травного тракту та печінки: анорексія, нудота і блювання,стоматити;з боку сечовидільної системи: гемолітичний уремічний синдромабо протеїнурія, гематурія, набряки, цистит, гематурія або атрофія сечовогоміхура, викликана інстиляцією препарату;алергічні реакції: висипка на шкірі;з боку системи дихання: рідко - інтерстиціальна пневмонія ілегеневий фіброз;інші: рідко - симптоми нездужання, алопеція, стоматити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату в анамнезі,тромбоцитопенія, порушення згортання крові, підвищена кровоточивість,вагітність та період годування груддю.

Передозування. Симптоми: можливе посилення симптомів, описаних у розділі “Побічна дія”.Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. У пацієнтів з порушенням функції печінки, нирок, пригніченнямкровотворення у кістковому мозку, порушеннями, викликаними інфекційнимизахворюваннями, особливо у хворих на вітряну віспу (можуть виникати смертельнонебезпечні ускладнення) застосовувати препарат необхідно під постійним наглядомлікаря.Вагітність і лактація. Оскільки є повідомлення про можливийембріотоксичний вплив Мітоміцину-Мілі у лабораторних тварин, застосуватиМітоміцин-Мілі не рекомендовано вагітним пацієнткам, а також жінкам із підозроюна вагітність.Безпека в період лактації не була встановлена, тому, передзастосуванням препарату під час годування груддю слід вирішити питання проприпинення грудного годування.Щоб уникнути розвитку ангіалгії, флебіту та тромбозу, внутрішньовеннезастосування препарату необхідно проводити дуже повільно, приділяючи ретельнуувагу вибору місця і методу проведення ін’єкції.Внутрішньовенне застосування препарату слід проводити обережно, щоб недопустити позавенозного введення препарату, що викликає склероз або некрозтканин. Останній може з’явитися через тривалий час (до кількох тижнів).Розчин Мітоміцин-Мілі, готують безпосередньо перед використанням. Мітоміцин-Мілі може викликати серйозні побічні реакції, томузастосування препарату необхідно супроводжувати контролем гематологічнихпоказників та печінкових проб. При будь-яких відхиленнях від норми слідпроводити відповідну корекцію – зменшити дозу або відмінити препарат. Тривалезастосування препарату проводять з великою обережністю внаслідок можливихважких і тривалих побічних реакцій.Застосовувати Мітоміцин-Мілі у дітей і пацієнтів репродуктивного вікутреба з великою обережністю, взявши до уваги можливість впливу на статевізалози.Було доведено, що при підшкірному введенні Мітоміцину-Мілі мишам, атакож при внутрішньочеревному або внутрішньовенному введенні щурам, виникалирізноманітні пухлини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При попередньому або одночасному застосуванні Мітоміцину-Мілі таалкалоїдів барвінку виникаєзадишка і виражений бронхоспазм

. Порушеннядихання можуть спостерігатися через кілька хвилин або годин після введенняалкалоїдів барвінку. Лікування симптоматичне.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15-25 °С), у захищеному від світлата недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z