Загружается, подождите...

Мінірин (Minirin)


міжнародна та хімічна назви: desmopressin;1-дезаміно-8-D-аргінінвазопресин;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний, прозорий розчин;

склад: 1 мл (10 доз ) спреюмістить десмопресину ацетату 0,1 мг (еквівалентно десмопресину основи 0,089мг);допоміжні речовини: натрію хлорид,лимонної кислоти моногідрат, натрію моногідрофосфату дигідрат, бензалконіюхлорид, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний дозований.

Фармакотерапевтична група. Препарати гормонів для системного застосування.Гормони задньої частки гіпофіза. Код АТС Н01ВА02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат містить десмопресин - структурний аналогприроднього гормону аргинін-вазопресину. Десмопресин отриманий в результатізмін в побудові молекули вазопресину – дезамінування 1-цистеїна і заміщення8-L-аргініна на 8-D-аргінін. Препарат збільшує проникливість епітеліюдистальних відділів звитих канальців для води і підвищує її реасорбцію. Зменшуєоб’єм сечі, що виділяється, і одночасно збільшує її осмолярність та знижуєосмолярність плазми крові. Це призводить до зниження частоти сечовипускання тазменшення ноктурії. Антидіуретична дія після інтраназального введення 10–20 мкгдесмопресину триває 8–12 год.Фармакокінетика.Біодоступність препарату після інтраназальноговведення становить від 3 до 5%. Помітна концентрація активної речовини в плазмікрові настає через 15–30 хвилин після застосування, максимум концентраціїдосягається через 1 годину та залежить від введенної дози. Об’єм розподіленнястановить 0,2–0,3 л/кг. Десмопресин не проникає крізь гематоенцефалічнийбар’єр. Період напіввиведення після інтраназального введення в середньомустановить 2–3 години. Незначна кількість десмопресину метаболізується впечінці.

Показання для застосування. Лікування нецукрового діабету; проведення тестування на концентраційну здатністьнирок; лікування первинного нічного енурезу у дітей (старше 6 років) знормальною концентраційною функцією нирок.

Спосіб застосування та дози. Об’єм 1 дози спрею становить 0,1 мл, що відповідає 10 мкг десмопресинуацетату.Нецукровий діабет:Доза підбирається індивідуально, однак оптимальною дозою для дорослих є10–20 мкг 1–2 рази на добу. Для дітей доза становить 10 мкг 1–2 рази на добу. Увипадку появи симптомів затримки рідини/гіпонатрієміїі, лікування повинно бутизупинено і доза скоректована. Первинний нічний енурез:Клінічно ефективна доза підбирається індивідуально і може варіювати від10 до 40 мкг. Інтраназально рекомендована доза становить 20 мкг на ніч.Необхідно контролювати прийом рідини. При виникненні ознак або симптомівзатримки рідини і/або гіпонатріємії (головний біль, нудота/блювання, підвищеннямаси тіла, у важких випадках виникнення судом) лікування повинне бутипризупинено.Рекомендований термін лікування препаратом 3 місяці, після чогопротягом 1 тижня після призупинення лікування оцінюється необхідністьповторного курсу лікування.Проведення тестування на концентраційну здатність нирок:Для оцінки концентраційної здатності нирок використовують наступнідозування: для дорослих становить 40 мкг, для дітей до 1 року - 10 мкг, старше1 року – 20 мкг.Після застосування препарату Мінірин, кількість сечі зібрана протягом 1години не враховується. Протягом наступних 8 годин збирають 2 порції сечі длявимірювання осмолярності. Необхідно контролювати прийом рідини.

Побічна дія. Лікування без одночасного обмеження прийому рідиниможе призводити до затримки рідини в організмі і/або гіпонатріємії як зсупутніми запобігаючими проявами так і без них, можуть з'явитись симптоми:головний біль, нудота/блювання, підвищення маси тіла, у важких випадкахвиникнення судом.Найбільш розповсюдженні побічні дії: головний біль, біль у животі,нудота, закладеність носа/риніт, носова кровотеча.У дуже рідких випадках можливі емоційні розлади у дітей, ізольованівипадки алергічних реакцій.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при вродженій абопсихогенній полідипсії; серцевій недостатності або інших станах, що вимагаютьпризначення діуретиків; при помірній або вираженій нирковій недостатності(кліренс креатиніна нижче 50 мл/хв.); підвищеній чутливості до десмопресину абодо інших компонентів препарату.

Передозування. Передозування препарату призводить до затримки рідини і гіпонатріємії. Лікування. Лікування гіпонатріємії індивідуальне. При асимптоматичнійгіпонатріємії відміняють застосування препарату та не обмежують рідину. Пригіпонатріємії рекомендується інфузія ізотонічного або гіпертонічного розчинунатрію хлориду. У випадках, коли затримка рідини суттєво виражена (судоми,втрата свідомості), до терапії слід добавити фуросемід.

Особливості застосування. Тест на концентраційну здатність у дітей віком до 1 року виконуютьвинятково в умовах стаціонару і з наступним спостереженням.При лікуванні первинного нічного енурезу об’єм рідини повинен бути обмежений,особливо за 1 годину до прийому та протягом 8 годин після застосуванняпрепарату.При проведенні тесту на концентраційну здатність об’єм рідини повиненбути обмежений до 0,5 л, особливо за 1 годину до прийому та протягом 8 годинпісля застосування препарату.Лікування без одночасного обмеження прийому рідини може призводити дозатримки рідини в організмі і/або гіпонатріємії (головний біль, нудота,блювання, підвищення маси тіла, у важких випадках виникнення судом).Пацієнти похилого віку, з низьким рівнем натрію в плазмі, з високимоб'ємом добової сечі (від 2,8 до 3 л ) мають підвищений ризик виникненнягіпонатріємії.Лікування десмопресином повино бутипризупинено у випадку гострого інтеркурентного захворювання, якехарактеризується порушенням рідинного (водного) або електролітного балансу(системні інфекції, гарячкові стани та гастроентерит).Вагітність і годування груддю.З обережністю призначають при вагітності. Застосування у вагітнихможливе лише у тому випадку, коли очікувана користь для майбутньої матеріперевищує потенційний ризик для плоду. При необхідності призначення препаратупід час лактації годування груддю припиняють.Результат аналізу молока матерів, що годують та приймали високі дозидесмопресину (300 мкг інтраназально), свідчить, що кількість десмопресину, якаможе передаватися немовляті, значно менша за ту, яка необхідна для впливу надіурез. Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами. Препарат невпливає на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Речовини, дія яких може стимулювати вихід антидіуретичного гормону,такі як трициклічні антидепресанти, селективні інгібітори оборотного захватусеротоніна, хлорпромазин і карбамазепін можуть підсилювати антидіуретичнийефект і збільшувати ризик виникнення затримки рідини.Нестероїдні протизапальні засоби можуть викликати затримкурідини/гіпонатріємію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температуріне вище 25°С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z