Загружается, подождите...

Мілістан для немовлят (Milistan for babies)


міжнародна та хімічна назви: Paracetamol; N-(4-гідроксифеніл) ацетамід;

основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна прозора рідина оранжевогокольору з фруктовим смаком;

склад: 5 мл сиропу містять 125 мг парацетамолу; допоміжні речовини: поліетиленгліколь 1500, метилпарабен,пропілпарабен, цукор, кислота лимонна, натрію цитрат, барвники: сенсет жовтий(колір сонця, що заходить), есенція змішаних фруктів, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики. Парацетамол. ATC N02BE01. Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Парацетамол має знеболювальні, жарознижувальнівластивості. Механізм знеболювального ефекту парацетамолу пов’язаний з пригніченнямбіосинтезу простагландинів. Інгібуючи циклооксигеназу, він перешкоджаєутворенню простагландинів Е2 і F2, які відіграють важливуроль при сприйнятті больових подразнень ноцицепторами і передачі збудження вЦНС.Парацетамол ефективніше інгібує циклооксигеназу в клітинах ЦНС тазначно слабше в периферичних тканинах. Антипіретичний ефект парацетамолупояснюється інгібуванням біосинтезу простагландинів безпосередньо вгіпоталамусі, які є медіаторами центру терморегуляції.Фармакокінетика. Фармакокінетика парацетамолу характеризується швидкимвсмоктуванням з травного тракту, рівномірним розподілом в тканинах, відноснокоротким періодом напіввиведення. Максимальна концентрація в плазмівизначається звичайно через 30 - 60 хвилин після прийому внутрішньо.Виявляється протягом 5 годин після одноразового прийому. Біодоступністьпрепарату дуже висока, до 90%. Ступінь зв’язування з білками становить 25 -50%. Метаболізується парацетамол (до 80%) мікросомальними ферментами печінки,елімінується шляхом глюкуронування та сульфатування, тільки 3% виводитьсянирками в незмінному стані.

Показання для застосування. Пропасні стани при інфекційно-запальних захворюваннях та біль різногопоходження (при прорізуванні зубів, у вухах, головний та зубний біль, ум’язах).

Спосіб застосування та дози. Мірна ложечка на 5 мл знаходиться усередині упаковки. Дітям віком до 3 місяців: 2,5 мл (60 мг) – або 10 мг на 1 кг маси тіла;Від 3 місяців до 1 року: 2,5 мл - 5 мл (60 - 125 мг);від 1 року до 3 років: 5 мл – 7,5 мл (125 - 185 мг);від 3 років до 6 років: 7,5 мл - 10 мл (185 - 250 мг);При необхідності препарат призначають кожні 4 години, але не більше 4разів протягом 24 годин.Максимальна добова доза для дітей:від 3 до 6 місяців (до 7 кг) – 350 мг;від 6 місяців до 1 року (до 10 кг) – 500 мг;від 3 до 6 років (до 22 кг) – 1000 мг;від 6 до 9 років (до 30 кг) – 1500 мг.Максимальна тривалість лікування – 5 – 7 діб.

Побічна дія. У поодиноких випадках у дитини можуть з’явитися алергічні реакції (шкірнийвисип). Дуже рідко відзначається зниження рівня тромбоцитів, анемія, нирковаколіка, асептична піурія, інтерстиціальний синдром.

Протипоказання. Підвищена чутливість хворих до парацетамолу та інших компонентів препарату,тяжкі захворювання печінки та нирок, дитячий вік до 3 місяців.

Передозування.Парацетамол у великих дозах має гепатотоксичну дію.Клінічні та біохімічні ознаки ураження печінки проявляються через 12 –24 години. До них відносяться підвищення активності дегідрогенази, печінковоїтрансамінази, підвищення концентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.Симптоми передозування: анорексія, нудота, блювання, біль у животі,блідість шкіри, енцефалопатії.Лікування: негайна госпіталізація, промивання шлунка, введення N –ацетилцистеїну внутрішньовенно, метіонін перорально.

Особливості застосування. При тривалому застосуванні препарату можливе ураження печінки, нирок тасистеми кровотворення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кофеїн може посилити аналгетичну дію парацетамолу. Парацетамол можепосилити дію непрямих антикоагулянтів, похідних кумарину, індолу. Приодночасному застосуванні з барбітуратами, рифампіцином, фенобарбіталом,алкоголем значно підвищується ризик гепатотоксичної дії. Слід бути обережним приодночасному застосуванні препарату разом з іншими засобами, що містятьпарацетамол.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25 °С) у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.Термін зберігання відкритого флакона – 90 днів.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z