Загружается, подождите...

Мілістан від кашлю (Milistan expectorant)


основні фізико-хімічні властивості: білі, овальні, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою з написом “MILISTAN” на одному боці та написом “COUGH” на іншому боцітаблетки;

склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг, карбоцистеїну 200мг; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна,натрію метилгідроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, магнію стеарат,тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, крохмаль(сухий).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код ATС R05C B.

Фармакологічні властивості.Препарат є комбінацією двох інгредієнтів – амброксолу і карбоцистеїну.Фармакодинаміка. Амброксол є активним метаболітом бромгексину. Віннормалізує патологічно змінену секрецію клітин залоз слизової оболонки бронхів,сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує його відходженняза рахунок збільшення мукоциліарного кліренса, змінює співвідношення серозногота слизового компонентів мокроти. Стимулює клітини Кларка та активізуєгідролізуючі ферменти, що також призводить до зниження в’язкості мокротиння.Амброксол має секретомоторні властивості – стимулює роботу миготливого епітеліюбронхів, поновлює дренажну функцію дрібних бронхів та бронхіол. Препаратстимулює утворення ендогенного сурфактанту, не викликає надмірного утвореннясекрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів – одного з основнихфакторів розвитку бронхіальної астми при алергії. Кашель та об’єм мокротиннязначно зменшуються. Карбоцистеїн виявляє муколітичну та відхаркувальну дію за рахунокактивації сіалової трансферази – ферменту бокалоподібних клітин слизовоїоболонки бронхів. Нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральнихсіаломуцинів, що сприяє зменшенню в’язкості бронхіального секрету. Полегшуєвідходження мокротиння за рахунок підвищення мукоциліарного кліренсу, маєантиоксидантні та пневмопротекторні властивості, що обумовлено здатністюсульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали. Також сприяє регенераціїслизової оболонки, нормалізує її структуру та активізує діяльність війчастогоепітелію, відновлює секрецію IgA (специфічний захист) та кількістьсульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист).Фармакокінетика.Після прийому Мілістан від кашля він практично повністю абсорбується в травномутракті, добре проникає в тканини легенів. Абсолютна біодоступність припероральному прийомі становить 70 - 80%. Максимальна концетрація в плазмі кровідосягається приблизно через 2,5 години після прийому внутрішньо. Періоднавпіввиведення становить 10 годин. Виводиться головним чином з сечею.

Показання для застосування. Гострі та хронічні захворювання дихальнихшляхів, які супроводжуються утворенням тяжковідділяємого секрету: хронічнийобструктивний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба,муковісцидоз, синдром шокових легень у дорослих, для профілактики та лікуванняускладнень після оперативних втручань на легенях, догляді за трахіостомою, до іпісля бронхоскопії. Запальні захворювання середнього вуха та придаткових пазухноса. Спосіб застосування та дози.Діти: з 3 до 6 років - по 1/2 таблетки 2 - 3 рази на добу; з 6 до 12 років - по 1 таблетці 2 - 3 разина добу; з 12 років та дорослі - по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікуванняможе становити 7 - 10 діб.

Побічна дія. Препарат добре переноситься. Упоодиноких випадках може спостерігатися загальна слабкість, висипання на шкірі. При тривалому застосуванні можливі біль у шлунку, нудота, блювання,діарея, прискорене серцебиття, головокружіння та печія.

Протипоказання.Підвищена чутливість добудь-якого компонента препарату, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалоїкишки, перший триместр вагітності, годування груддю, судоми в анамнезі,хронічний гломерулонефрит у фазі загострення.

Передозування. У випадку передозування спостерігаються нудота таблювання. Лікування має бути симптоматичним та підтримуючим.

Особливостізастосування.Вагітність та лактація. Застосування препарату під час вагітностіможливе лише у тих випадках, коли передбачувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода. Бажано утриматися від застосування препарату підчас лактації або слід вирішити питання про припинення годування груддю(препарат здатний проникати в грудне молоко). З обережністюпризначають при печінковій та нирковій недостатності.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Підвищуєефективність глюкокортикоїдів та антибактеріальної терапії при лікуваннізапальних захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів. Але не рекомендуєтьсязастосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за виняткомдоксицикліну), інтервал між прийомами має становити не менш 2 години. Одночаснезастосування амброксолу та карбоцистеїну з протикашльовими лікарськимипрепаратами, наприклад кодеїном, не рекомендується у зв’язку з утрудненням відходженнямокротиння при пригнічуванні кашльового рефлексу та накопиченню секрету вдихальних шляхах.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15 - 25 °С). Термінпридатності – 3 роки. Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z