Загружается, подождите...

Мілістан (Milistan)


міжнародна та хімічнаназви:Paracetamol; N-(4-гідроксифеніл) ацетамід;

основні фізико-хімічнівластивості: двоопуклі, овальної форми каплети, вкриті оболонкою білого кольору, злінією розлому на одному боці;

склад: 1 каплета міститьпарацетамолу 0,5 г; допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,крохмаль, желатин, метилпарабен, пропілпарабен, магнію стеарат, тальк очищений,кремнію діоксид колоїдний, натрію лаурилсульфат, натрію крохмальгліколят,гідроксиметилпропілцелюлоза, етилцелюлоза, діоксид титану, пропіленгліколь.

Форма випуску. Каплети, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Парацетамол. Код АТС N02В Е01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Парацетамол маєзнеболювальні, жарознижувальні, протизапальні властивості. Механізмзнеболювального ефекту парацетамолу пов’язаний з пригніченням біосинтезу простагландинів.Інгібуючи циклогеназу, він перешкоджає утворенню простагландинів Е2 іF2, які відіграють важливу роль при сприйнятті больових подразненьноцицепторами і передачі збудження в ЦНС.Парацетамол ефективніше інгібуєциклооксигеназу в клітинах ЦНС та значно слабше - в периферичних тканинах.Антипіретичний ефект парацетамолу пояснюється інгібуванням біосинтезупростагландинів безпосередньо в гіпоталамусі, зокрема Е1 та Е2,які є медіаторами центру терморегуляції.

Фармакокінетика. Фармакокінетика парацетамолухарактеризується швидким всмоктуванням з травного тракту, рівномірнимрозподілом у тканинах, відносно коротким періодом напіввиведення. Максимальнаконцентрація в плазмі визначається звичайно через 30 - 60 хвилин після прийомувнутрішньо. Виявляється протягом 5 годин після одноразового прийому.Біодоступність препарату дуже висока - до 90%. Ступінь зв’язування з білкамистановить 25-50%. Метаболізується парацетамол (до 80%) мікросомальнимиферментами печінки, елімінується шляхом глюкуронування та сульфатування, тільки3% виділяється нирками в незміненому стані.

Показання для застосування. Больовий синдром малої тасередньої інтенсивності різного генезу (головний біль, мігрень, зубний біль,невралгія, міалгія, меналгія; біль при травмах, опіках та інших станах),пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і підліткам змасою тіла більше 60 кг - по 0,5 г кожні 6 годин (максимальна добова доза - 4г). Дітям з 6 до 12 років – по 0,25–0,5 г кожні 6 годин (максимальна добовадоза - 2 г). Максимальна тривалість лікування – 5 – 7 днів.

Побічна дія. При тривалому застосуванніМілістану, особливо у великих дозах, не виключена можливість нефротоксичної та гепатотоксичноїдії, метгемоглобіно-утворювання. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість допарацетамолу. Порушення функції печінки та нирок, цукровий діабет, захворюваннякрові, перший триместр вагітності. Дитячий вік до 6 років.

Передозування. Симптоми: порушеннясну, свербіж, висипи, затримка сечовиділення, стомленість, тремор, тахікардія. Лікування: проводять симптоматичну терапію.Гемодіаліз неефективний.

Особливості застосування. При тривалому застосуванніпрепарату треба слідкувати (1 раз на 10 днів) за функцією печінки, нирок, застаном кровотворної системи.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Кофеїн може потенціювати аналгезуючу дію Мілістану.Препарат може посилювати дію непрямих антикоагулянтів, похідних кумарину,індолу. Рифампіцин, фенобарбітал та алкоголь посилюють гепатотоксичну діюМілістану. Обережно застосовувати з іншими препаратами, що містять парацетамол.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище250С. Термін зберігання - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z