Загружается, подождите...

Мілі носік (Mili nosik)

основні фізико-хімічні властивості: розоварідина;склад: 1 мл містить 2,0 мг хлорфенірамінумалеату, 2,5 мг фенілефрину гідрохлориду;допоміжні речовини: цукроза,розчин сорбітолу, пропіленгликоль, динатрію едетат, кислота бензойна, екстрактмалини, натрію гідроксид, барвник кармоізин, вода очищена.

Форма випуску. Краплі для перорального застосування з фруктовим смаком.Фармакотерапевтична група. Протинабряковізасоби для системного застосування при патології порожнини носа. Код ATC R01 BА52. Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Фенілефрин - симпатоміметичний амінофілін, що викликає звуження кровоносних судин шляхом стимуляції a-адренергічних рецепторів, розташованих на посткапілярних судинах та кавернозно-венозних синусах слизової оболонки носа. Звуження кровоносних судин знижує кровонаповнення слизової оболонки носоглотки і викликає, таким чином, довготривале зменшення її набряку. Хлорфенірамін малеат - блокатор Н1 -гістамінових рецепторів. Маєпротиалергічну дію, зменшує прояви ексудації. Викликає помірно виражений седативний ефект. Фармакокінетика. Фенілефриншвидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Він розподіляється по різнихтканинах та рідинах, метаболізується за участю МАО в кишковій стінці та упечінці . Виводиться з сечею незміненим. Хлорфенірамін малеат добревсмоктується у шлунково-кишковому тракті. Найвища концентрація у плазмідосягається через 1 - 4 години після вживання через рот. Він проходить черезплаценту та був визначений у грудному молоці. Має високий рівень зв’язування зпротеїнами плазми, повністю метаболізується в організмі і виводиться в основномуіз сечею у вигляді метаболітів.

Показання для застосування.Застійні явища в носі; застуда,яка супроводжується ринореєю, сльозотечею, постійним чханням; Інфекційні та алергічніринофарингіти, поліноз (сінна гарячка); гострі та хронічні захворювання верхніхдихальних шляхів: риніти, синусити, фарингіти.

Спосіб застосування та дози. Градуйована піпетка знаходиться усередині упаковки. від 1 року до 3 років: 0,5 мл; від 3 років до 6 років: 1,0 мл;від 6 років до 12 років: 1,5 мл;від 12 років та дорослим: дозавстановлюється індивідуально – 1,5 - 2 мл. Вживають внутрішньо 3 рази на добу. Максимальний термін лікування: 4 -5 діб.

Побічна дія.Незважаючи на те що, хлорфенірамін має меншу заспокійливу дію, ніж іншіантигістамінні препарати, у чутливих пацієнтів може спостерігатись сонливість.Інші побічні ефекти: запаморочення, головний біль, безсоння, нервозність,антихолінергічний ефект (наприклад сухість у роті, горлі, зниження гостротизору та шлунково-кишкові порушення) .Побічна реакція на фенілефрин: тахікардія, нервозність, безсоння,неспокій, головний біль, подразнення шлунка та дратівливість. Симпатоміметичніамінофіліни пов’язують з певними побічними явищами: страхи, тривожність,напруженість, неспокій, тремор, слабкість, блідість, утруднене мовлення,дизурія, галюцинації, судоми, пригнічення ЦНС, аритмія та серцево-судиннанедостатність з гіпотензією. Протипоказання. Підвищена чутливість до однієї зскладових частин препарату.Вузькокутова глаукома, ризикзатримки сечі у зв’язку з захворюваннями уретри та простати, важкий перебіггіпертонічної хвороби, захворювання коронарних артерій, пацієнтам, що проходятькурс терапії інгібіторами моноаміноксидази (МАО).Дитячий вік – до 1 року.

Передозування.Симптоми передозування: порушення сну, надзвичайна втома, пітливість,свербіж, висипання на шкірі, затримка сечі, тремор, повільне серцебиття,тахікардія або кома. Лікування: проводять симптоматичну терапію. Гемодіаліз неефективний. Особливості застосування. Симпатоміметичні амінофіліни слідобережно призначати при гіпертензії, цукровому діабеті, ішемічній хворобісерця, гіпертиреозі, підвищеному внутрішньоочному тиску та гіпертрофіїпростати. Симпатоміметичні амінофіліни можуть викликати порушення функції ЦНСта судоми або серцево-судинну недостатність, що супроводжується гіпотензією. Під час лікування слід не вживатиалкоголь або седативні препарати (особливо барбітурати), що підвищуютьседативну дію антигістамінних препаратів (хлорфенірамін малеату). У разі, якщо захворюваннявикликано бактеріальною інфекцією, рекомендовано паралельне лікуванняантибіотиками. Під час приймання препаратупацієнт повинен уникати керуванням автомобілем, роботи з механізмами та іншихпотенційно небезпечних видів діяльності. Під час приймання препаратузабороняється вживати алкоголь!Вагітність та лактація: незастосовувати у першому триместрі вагітності. Взаємодія з іншими лікарськими засобами.У зв’язку з вмістом фенілефрину:не застосовувати препарат з іншими симпатоміметичними речовинами або зінгібіторами МАО через ризик гіпертензії. У зв’язку з вмістом хлорфеніраміну: посилює дію депресорів центральноїнервової системи (гіпнотичних засобів, анестетиків).

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25 0C), узахищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення термінупридатності!
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z