Загружается, подождите...

Мільгама (Milgamma)


основні фізико-хімічні властивості: розчин червоного кольору;

склад: 1 мл розчину містить тіаміну гідрохлориду 50 мг, піридоксинугідрохлориду 50 мг;ціанокобаламіну 500 мкг;допоміжні речовини: лідокаїну гідрохлорид, спирт бензиловий, натріюполіфосфат, калію гексаціаноферат ІІІ, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну В1, у тому числі вкомбінації з вітамінами В6 і В12. Код АТС А 11 D.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Нейротропні вітаміни групи В чинять сприятливу дію на запальні та дегенеративнізахворювання нервів і рухового апарату. Вони застосовуються для усунення дефіцитнихстанів, а у великих дозах мають аналгетичні властивості, сприяють покращаннюкровообігу та нормалізують роботу нервової системи і процес кровотворення. Вітамін В1 є дуже важливою активною речовиною. В організмівітамін В1 фосфорилюється з утворенням біологічно активнихтіаміндифосфату (кокарбоксилаза) і тіамінтрифосфату (ТТР). Тіаміндифосфат як коензим бере участь у важливих функціях вуглеводногообміну, які мають вирішальне значення в обмінних процесах нервової тканини,впливають на проведення нервового імпульсу в синапсах. При недостатностівітаміну В1 у тканинах відбувається накопичення метаболітів, у першучергу молочної і піровиноградної кислоти, що призводить до різних патологічнихстанів і розладів діяльності нервової системи. Вітамін В6 у своїй фосфорильованій формі(піридоксаль-5’-фосфат, PALP) є коензимом ряду ферментів, які взаємодіють узагальному неокисному метаболізмі амінокислот. Через декарбоксилювання вонизалучаються до утворення фізіологічно активних амінів (напр., адреналіну,гістаміну, серотоніну, допаміну, тираміну), через трансамінування – доанаболічних і катаболічних процесів обміну (напр.,глутамат-оксалоацетаттрансаміназа, глутаматпіруваттрансаміназа,гамма-аміномасляна кислота, a-кетоглютараттрансаміназа), а також до різнихпроцесів розщеплення і синтезу амінокислот. Вітамін В6 діє на 4різних ділянках метаболізму триптофану. В межах синтезу гемоглобіну вітамін В6каталізує утворення a-аміно-b-кетоадинінової кислоти. Вітамін В12 необхідний для процесів клітинного метаболізму.Він впливає на функцію кровотворення (зовнішній протианемічний фактор), береучасть в утворенні холіну, метіоніну, креатиніну, нуклеїнових кислот, маєзнеболювальну дію. Фармакокінетика.Після парентерального введення тіамінрозподіляється в організмі. Приблизно 1 мг тіаміну розпадається щоденно.Метаболіти виводяться із сечею. Дефосфорилювання відбувається в нирках.Біологічний період напіврозпаду тіаміну становить 0,35 години. Накопиченнятіаміну в організмі не відбувається завдяки обмеженому розчиненню в жирах.Вітамін В6 фосфорилюється й окислюється допіридоксаль-5-фосфату. У плазмі крові піридоксаль-5-фосфат і піридоксальзв’язуються з альбуміном. Формою, яка транспортується, є піридоксаль. Дляпроходження через клітинну мембрану піридоксаль-5-фосфат, зв’язаний зальбуміном, гідролізується лужною фосфатазою у піридоксаль. Вітамін В12 після парентерального введення утворюєтранспортні білкові комплекси, які швидко абсорбуються печінкою, кістковиммозоком та іншими проліферативними органами. Вітамін В12 надходить ужовч і бере участь у кишково-печінковій циркуляції. Вітамін В12проходить через плаценту.

Показання для застосування. Як засіб для симптоматичної терапіїзахворювань нервової системи різного походження:неврити, невралгії, полінейропатії (діабетична, алкогольна та ін.),міалгії,корінцеві синдроми, ретробульбарні неврити, герпетичні ураження (оперізувальний лишай та ін.),парези лицьового нерва,при системних неврологічних захворюваннях, зумовлених доведенимдефіцитом вітамінів В1, В6 і В12. Спосіб застосування та дози. Втяжких випадках і при гострому болю для швидкого підвищення рівня препарату вкрові лікування починають з 2 мл розчину внутрішньом’язово, 1 раз на добу.Розчин для ін’єкцій вводиться глибоко в м’яз. У подальшому для продовженнялікування призначають 1 ін’єкцію (2 мл), 2-3 рази на тиждень. Курс лікуваннятриває не менше місяця.

Побічна дія. У рідких випадках – пітливість, вугрові висипання,шкірні реакції у вигляді кропив’янки. Описані поодинокі випадки розвиткуреакції підвищеної чутливості (шкірні висипання, порушення дихання,анафілактичний шок, набряк Квінке).Розвиток системних реакцій у вигляді запаморочення,нудоти, аритмії, брадикардії, судом можливий у разі дуже швидкогопарентерального введення. Також вони можуть бути результатом передозування.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату.Препарат не застосовується при тяжких та гострих формах некомпенсованоїсерцевої недостатності.Оскільки розчин містить бензиловий спирт, препарат Мільгама® він’єкціях не призначається дітям.Мільгама® не застосовується при лікуванні жінок під часвагітності та лактації.

Передозування. При передозуванні відбувається посилення симптомівпобічної дії препарату. Невідкладна допомога полягає в призначеннісимптоматичної терапії.

Особливостізастосування. Немає ніякихзастережень щодо призначення Мільгами® водіям транспортних засобівта особам, які працюють з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Піридоксин несумісний з препаратами, якімістять леводопу, оскільки при одночасному застосуванні посилюється периферичнедекарбоксилювання леводопи і, таким чином, знижується її антипаркінсонічна дія. Тіамін несумісний з окислювальними і редукуючими сполуками: хлоридомртуті, йодидом, карбонатом, ацетатом, таніновою кислотою,залізо-амоній-цитратом, а також з фенобарбіталом натрію, рибофлавіном,бензилпеніциліном, глюкозою і метабісульфітом, оскільки інактивується в їхприсутності. Мідь прискорює розпад тіаміну; крім того, тіамін втрачає свою діюпри збільшенні значень РН(більше ніж 3). Вітамін В12 несумісний із солями важких металів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, темномумісці, при температурі не вище +15 ºС. Термін зберігання - 2 роки. Незастосовувати після терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z