Загружается, подождите...

Міфоліан (Mifolian)


Міжнародна та хімічна назви: Mifepristone;11β-[4-(N,N-диметиламіно)феніл]-17β-гідрокси-17α-(1-пропінил)-естерА-4,9-диен-3-один;основні фізіко-хімічні властивості: таблетки блідо-жовтого кольору;склад: 1 таблетка містить – 0,2 г міфепрістону;допоміжні речовини: кремній колоїдний, крохмаль, полівідон, целюлозамікрокристалічна, стеарат магнію.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарати жіночих статевих гормонів та їх аналоги.Код АТС G03X.

Фармакологічні властивості. Міфоліан (Міфепристон) є антагоністом прогестеронуна рецепторному рівні. Заміщуючи прогестерон у зв’язках з рецепторами, препаратзапобігає підтримці прогестероном дицидуальної оболонки матки. Це призводить додегенерації та некрозу від падаючої оболонки матки, ушкодженню ворсинчастихтканин, зниженню рівня хоріонічного гонадотропіну людини, атрофії жовтого тілав наслідок чого оболонка матки відпадає, продукти руйнування контрацептивавиводяться з кров’ю.Запобігає інгібуючий дії прогестерону на біометрій, призводячи допідвищення чутливості біометрія та викликаючи ритмічні скорочення.Запобігає інгібуючей дії прогестерону на розривання колагенівстимулюючи розширення шийки матки.Порушує синхронність росту ендометрія зі швидкістю переносу зигот, чимзапобігає імплантації заплідненої яйцеклітини.Пригнічує постачання прогестерону до м’язевого шару та ендометріюматки.

Фармакокінетика. Після прийому всередину Міфоліан швидковсмоктується. У разі перорального застосування одноразової дози 200 мг препаратшвидко всмоктується із травного тракту. Максимальна концентрація речовини вплазмі становить 1,98 мг/л і спостерігається приблизно через 90 хв. Абсолютнабіоакумуляція пероральної дози у 20 мг становить 68%. Період напіввиведення –приблизно 34,3±10,6 год за умови, що через 3 дні після внутрішньогозастосування 200 мг міфепристону антипрогестерована активність все ще існує.Період напіввсмоктування становить 0,31±0,12 год. Метаболітом міфепристону єN-моно-диметилова сполука. Його концентрація й швидкість метаболізації залежитьвід індивідуального випадку. Міфепристон і його метаболіт мають різний ступеньподібності до рецепторів прогестерону та різну абортивну активність. Різниця впроцесі метаболізації може впливати на клінічну ефективність міфепристону приперериванні вагітності у ранньому періоді.

Показання для застосування. Міфоліан застосовується внутрішньо у поєднанні змалою дозою простагландину для переривання вагітності у ранньому періоді (до 49днів). Не рекомендовано застосування препарату у строк менше ніж 16 днів змоменту затримки.

Спосіб застосування та дози. Вагітні жінки з терміном вагітності до 49днів включно приймають 3 таблетки (600 мг) Міфоліану для застосування всерединунатщесерце або через 2 год після їжі. Через 36-48 год після застосування трьохтаблеток (600 мг) Міфоліану приймають 2 таблетки (400 мг) мізопростолунатщесерце. Міфоліан слід застосовувати тільки після того, як під контролемультра-звукового обстеження була підтверджена наявність плідного яйця впорожнині матки.

Побічна дія. Після застосування таблеток Міфоліану у деякихжінок з ранньою вагітністю можливі легка нудота, блювання, запамороченняголови, втомленість, гіпогастралгія, а також гематометра.В 4,5% випадків можливий розвиток вираженої маточної кровотечі, яка в2,5% випадків потребує гемостатичного кюретажу.У деяких жінок можлива поява шкірного висипу. Після лікуванняпростагландинами може виникнути біль у животі. У деяких жінок можливі блювотата пронос. Рідко – приливи, зціпеніння.

Протипоказання.Захворювання кори наднирників, діабет, ендокринопатія, дисфункціяпечінки та нирок, захворювання крові, пов’язані з порушення її згортання,епілепсія, глаукома, гіпертонічна хвороба, починаючи з 2Б ступеню, бронхіальнаастма, виражена гіпотонія (артеріальний тиск нижче 80/50 мм рт. ст.), відомаалергія до міфепристону, випадки вагітності у разі наявності внутрішньоматкового протизаплідного засобу, ектопічна вагітність або підозра на ектопічнувагітність, анемія (гемоглобін менше 95 г/л).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Несумісність з іншими лікарськими засобамивідсутня.

Передозування. У разі застосування всередину дози лікарськогозасобу, яка значно перевищує рекомендовану, слід ретельно обстежити пацієнта зметою запобігання розвитку в нього ниркової недостатності.

Особливості застосування. З особливою обережністю слід застосовувати Міфоліану разі:анамнезу тяжкої нудоти та блювання під час останньої вагітності;прийому протягом тривалого часу рифампіцину , ізоніазиду, протисудомних препаратів, антидепресантів, циметидину, аспірину, індометацину тапрепаратів групи фенобарбіталу;куріння більше 10 сигарет на день та зловживання алкоголем.Застосування в період годування груддю. У разі виникнення необхідностізастосування Міфоліану в період лактації слід припинити годування груддю на 1тиждень.Відомостей щодо впливу препарату на здатність керувати автотранспортомта працювати з механічним устаткуванням немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати в темному, сухому та недоступномудля дітей місці при температурі не вище 30ºС. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z