Загружается, подождите...

Мідепін (Midepin)


міжнародна та хімічнаназви: мідекаміцин;лейкоміцин V 3,4В-дипропаноат;

основні фізико-хімічнівластивості: білі, овальні, двоопуклі розчинні таблетки безоболонки, з лінією розлому з одногобоку;

склад: 1 таблетка містить 400 мг мідекаміцину;допоміжніречовини: целюлоза мікрокристалічна, кремній колоїдний безводний,крохмалькукурудзяний, полівінілпіролідон,аспартам, магнію стеарат, тальк очищений, натріюкрохмальгліколят, ароматизаторананасовий.

Форма випуску. Таблетки розчинні.

Фармакотерапевтична група. Макроліди і азаліди. КодАТС J01F А03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Антибактеріальнийзасіб. Зв'язується з 50S субодиницею рибосоми в бактеріальній клітині і блокуєсинтез білка. Активний до внутрішньоклітинних мікроорганізмів (мікоплазми,хламідії, легіонели, Ureaplasma urealyticum), грампозитивних (стрептококи,стафілококи, C.diphteriae, L.monocytogenes, Erysipelothrix spp.), деякихграмнегативних (M.catarrhalis, B.pertussis, H.influenzae, Neisseria spp., Helicobacterspp. і Campylobacter spp.) і анаеробних бактерій (Clostridium spp. іBacteroides spp.).Фармакокінетика. Після прийому внутрішньошвидко і добре всмоктується з шлунково- кишкового тракту. Сmax досягаєтьсячерез 1-2 год, причому в тканинах концентрація більша, ніж у сироватці.Виводиться у вигляді метаболітів, в основному з жовчю; невелика частинаекскретується із сечею.

Показання для застосування.Інфекціїдихальних шляхів і сечостатевої системи, спричинені внутрішньоклітиннимимікроорганізмами. Інфекції дихальних шляхів, шкіри, підшкірної клітковини таін., спричинені чутливими до пеніциліну бактеріями, для лікування хворих зпідвищеною чутливістю до пеніциліну; ентерит, спричинений бактеріями родуCampylobacter; дифтерія і коклюш (лікування і профілактика).

Спосіб застосування тадози. Розчинититаблетку у склянці води (200 мл). Приймати внутрішньо (до їди) дорослим по 400мг 3 рази на добу, максимальна добова доза - 1 600 мг. Для дітей добова доза30-50 мг/кг розділяється на 2, а при тяжких інфекціях - на З прийоми. Дітям змасою тіла більше 30 кг - по 400 мг 3 рази на добу. Тривалість лікування - 7-10днів, при хламідійних інфекціях - 14 днів.

Побічнадія. З боку органів ШКТ: дуже рідко -анорексія, нудота, блювання, діарея.Інші: алергічні шкірні реакції, еозинофілія, підвищенаактивність сироваткових трансаміназ, стоматит, псевдомембранозний коліт.

Протипоказання. Гіперчутливість допрепарату або інших антибіотиків групи макролідів; тяжка печінкованедостатність; годування груддю.

Передозування. Відомостей про випадкиважкої інтоксикації, викликаної мідекаміцином,немає.Симптоми: можливі нудота, блювання.Лікування: проведення симптоматичноїтерапії.

Особливості застосування. При тривалому лікуваннірекомендується контролювати станпечінки, якщо в анамнезівідмічалися порушення її функції.Застосування Мідекаміцину привагітності можливо, якщо очікуваний ефект терапіїперевищує потенційний ризик дляплоду. На час лікування слід припинити годуваннягруддю.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі змідекаміцином знижуєтьсяметаболізм алкалоїдів споришу і карбамазепіну в печінці, сповільнюєтьсявиведення циклоспорину і варфарину.

Умовита термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°Су сухому, темному, недоступному для дітей місці.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z