Загружается, подождите...

Міконазол (Miconazole)


міжнародна та хімічна назви: Miconazole;(+)-1-[2,4-дихлор-бета[(2,4дихлорбензил) окси]-фенетил]імідазол;

основніфізико-хімічні властивості: білийабо майже білий однорідний крем;

склад: 1 г крему містить міконазолу нітрат– 20 мг;допоміжні речовини:спирт цетостериловий, кетомакроголь – 1000, мікрокристалін, парафін,метилпарабен, пропіленгліколь, вода очищена.

Формавипуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для застосування удерматології. Похідні імідазолу та тріазолу. Код АТС D01AC02

Фармакологічнівластивості. Має фунгіцидну дію на дерматофіти (Trichophiton rubrum, Trichophitonmentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis), дріжджові та дріжджоподібнігриби (Candida aldicans та ін.), а також інші патогенні гриби (Malasseziafurfur, Aspergillus niger, Penicillinum crustaceum та ін.). Крем Міконазол дієантибактеріально ефективніше щодо грампозитивних бактерій (стафілококів,стрептококів); менш ефективний відносно грамнегативних бактерій (кишковоїпалички, синьогнійної палички та протея). Препарат має помірну гіперосмолярнуактивність, що обумовлює його антиексудативну дію. При нанесенні на шкіруМіконазол практично не всмоктується і не потрапляє в системний кровообіг.

Показання длязастосування. Місцевезастосування в дерматології при грибкових ураженнях шкіри та нігтів, а також увипадку бактеріальної суперінфекції при дерматомікозах.

Спосібзастосування та дози. Пригрибкових ураженнях шкіри препарат наносять 2 рази на добу (зранку і ввечері)тонким шаром на уражену поверхню та навколо неї і ретельно втирають легкимирухами до повного вбирання. Ділянки шкірних складок, які мокнуть (міжпальцевийпростір, сідничні складки і т.п.) перед нанесенням крему потрібно підсушитимарлевою серветкою. Тривалість лікування від 2 до 6 тижнів. ЗастосуванняМіконазолу потрібно продовжувати протягом 7-10 днів після зникнення клінічнихсимптомів захворювання. При лікуванніоніхомікозу крем наносять тонким шаром на уражений ніготь 1 раз на добу знаступним накладанням оклюзивної пов’язки. Ніготь потрібно ретельно короткопідстригати. Лікування проводять до повного усунення патологічного процесу іформування нового нігтя.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату.

Побічна дія. Іноді при аплікаціях препарату можутьвиникати відчуття печіння або свербежу, гіперемія або сухість шкіри в ділянці,яку обробляли препаратом, шкірно-алергічні реакції. Якщо вказані побічні дії вподальшому не минають самостійно, препарат потрібно відмінити.

Передозування.Дані щодо передозування Міконазолу у вигляді крему для місцевогозастосування відсутні.

Особливості застосування. Застосування крему Міконазол під час вагітності та вперіод лактації припускається лише у випадках крайньої необхідності.Запобігайте потраплянню препарату в очі.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Відомостіпро взаємодію Міконазолу у вигляді крему для місцевого застосування з іншимилікарськими засобами відсутні.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, притемпературі від 8 до 25 0С.Термін придатності

3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z