Загружается, подождите...

Міконазол-дарниця (Miconazole-darnitsa)


міжнародна та хімічна назви: Miconazolе, (RS)-1-[2-(2,4-дихлорбензилокси)-2-(2,4-дихлорфеніл)етил]-1Н-імідазолунітрат;

основні фізико-хімічнівластивості: крем білого кольору;

склад: 100 г крему міститьміконазолу нітрат 2 г;допоміжні речовини: проксанол-268,пропіленгліколь, макрогол 400, спирт цетостеариловий, препарат ОС-20 абоцетостеариловий ефір макроголу 20.

Форма випуску. Крем для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засобидля місцевого застосування, похідний імідазолу. Код АТС DОІА С02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. КремМіконазол-Дарниця виявляє фунгіцидну дію на дерматофіти (Trichophyton rubrum,Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis),дріжджові та дріжджеподібні гриби (Candida albicans и др.), а також на іншіпатогенні гриби (Malassezia furfur. Aspergillus niger, Penicillium crus-taceumи др.). Міконазолу нітрат пригнічує біосинтез ергостиролу та змінює ліпіднийсклад мембрани, що призводить до загибелі клітини гриба. Крем Міконазол-Дарницячинить також антибактеріальну дію більш виражену щодо грампозитивних бактерій(стафілококів, стрептококів та ін.) та менш виражену щодо грамнегативнихбактерій (кишкової палички, синьогнійної палички, протею та ін.). Препарат маєпомірну гіперосмолярну активність, внаслідок чого виявляє антиексудативну дію.Фармакокінетика. При місцевому застосуванніміконазолу нітрат у системний кровообіг практично не всмоктується.

Показання для застосування. Трихофітія таепідермофітія долонь, стоп і тулуба, шкірний кандидоз, різнобарвний лишай,змішані грибково-бактеріальні ураження шкіри і нігтів, вульвовагінальнікандидози і змішані грибково-бактеріальні інфекції.

Спосіб застосування та дози. При грибковихзахворюваннях шкіри препарат 2 рази на добу (вранці та ввечері) наносять тонкимшаром на попердньо промиту уражену поверхню та ретельно втирають, охоплюючиневелику ділянку навколо осередку ураження. Місця, що мокнуть, у зоні складок(міжпальцевий простір, пахові складки та ін.) перед застосуванням препаратуслід промити та підсушити марлевою серветкою. Тривалість курсу лікування можестановити від 2 до 6 тижнів, що залежить від виду грибкового захворювання,ефективності лікування та результатів мікологічних тестів; застосуванняпрепарату необхідно продовжувати протягом 7-10 діб після зникнення клінічнихсимптомів захворювання.При лікуванні оніхомікозів після попередньоговідшарування ураженої нігтьової пластини крем наносять тонким шаром на нігтьовеложе 1-2 рази на добу із подальшим накладанням оклюзійної пов’язки. Лікуванняздійснюють до остаточного формування нового нігтя, а також до купіруванняпатологічного процесу та повної елімінації грибів. Залежно від виду та тяжкості захворювання лікарможе призначити індивідуальний режим дозування та спосіб застосуванняпрепарату.

Побічна дія. При місцевомузастосуванні крему Міконазол-Дарниця побічні, реакції звичайно, неспостерігаються. У поодиноких випадках при аплікаціях препарату можутьвиникнути місцеві шкірні реакції (почуття печіння або свербіж, почервоніння абосухість ділянки шкіри, що обробляють препаратом), а також алергічні шкірніреакції. Якщо вищезазначені побічні явища надалі не проходять самостійно,застосування препарату необхідно припинити.

Протипоказання. Гіперчутливість,герпетична інфекція, вагітність (IIі III триместри), дитячий вік (молодше 12 років).

Передозування. Оскільки примісцевому застосуванні міконазолу нітрат практично не всмоктується у системнийкровообіг, випадків передозування препарату не спостерігалось.

Особливості застосування. Рекомендується дотримуватись обережності припризначенні препарату в період лактації (краще на час лікування утриматися відгодування грудью), цукровому діабеті, порушеннях мікроциркуляції. При ураженнінігтів рекомендується обрізати їх як можна коротше. Особливу увагу приділяютьобробці міжпальцевих проміжків при ураженні стоп; показане носіння вільного,добре провітрюваного взуття і зміна шкарпеток не менше 1 раз/добу. Ефективнелікування вагінальних уражень можливе тільки за умови одночасної терапіїстатевого партнера. Поява місцевих реакцій чи відсутність клінічного поліпшенняпротягом 4-х тижнів вимагає припинення лікування і додаткового обстеження.Необхідно уникати попадання крему в очі.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Взаємодії крему Міконазол-Дарниця з іншими препаратами не виявлено,однак його не рекомендується застосовувати одночасно з іншими мазями абокремами.

Умови та термін зберігання. Зберігають узахищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 8 °Сдо 15 °С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z