Загружается, подождите...

Метронідазол (Metronidazole)


міжнародна та хімічна назви: Metronidazolum;1-(β-оксіетил)-2-метил-5-нітроімідазол;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого або білого з ледьжовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 супозиторій містить метронідазолу 0,1 г;допоміжні речовини: твердий жир.

Форма випуску. Супозиторії вагінальні.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні таантисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Код АТС G01A F01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Синтетичний протимікробний таантипротозойний препарат групи похідних нітроімідазолу. Механізм дії пов’язанийіз порушенням структури ДНК чутливих мікроорганізмів. Активний щодо Тrichomonasvaginalis, Giardia intestinalis, Еntamoeba histolitica, а також щодо облігатниханаеробів, зокрема Bacteroides spp, і Fisobacterium spp. До препарату нечутливі аеробні мікроорганізми.Фармакокінетика.Максимальні сироватковіконцентрації після застосування метронідазолу у вигляді супозиторіїввідзначаються через 4 години, у плазмі він визначається протягом 6–14 годин.Зв’язується з білками плазми 5–20% препарату. Розподіляється у плазмі крові,нирках, печінці, мозковій тканині і матці після введення внутрішньо таінвагінально однаково; об’єм розподілу препарату 0,6–0,7 л/кг. Більша частинаметронідазолу метаболізується і виводиться нирками і травним трактом. 20–30%незмінного препарату виявляють у сечі. Нирками елімінується 35–50% дози.Виділяється також із жовчю, вагінальним слизом. Легко проникає крізь плаценту,надходить у молоко матерів-годувальниць. Діалізує при гемодіалізі. Повторнепризначення препарату не викликає кумуляції.

Показання для застосування. Трихомонадний уретрит і вагініт;бактеріальні вагініти, викликані чутливими до препарату анаеробнимимікроорганізмами; профілактика анаеробних інфекцій при хірургічних втручаннях.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують інвагінально по 1супозиторію на день (на ніч). Курс лікування – 10 днів. При необхідності курслікування повторюють через 4–6 тижнів.

Побічна дія. У випадку підвищеної індивідуальної чутливостіможливі алергічні реакції; можливе забарвлення сечі в коричнево-червоний колірчерез наявність пігментів, пов’язаних з метаболізмом метронідазолу; притривалому лікуванні іноді спостерігається надлишковий розвиток грибкової флорипіхви (кандидоз), що потребує призначення протигрибкових препаратів.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату; період вагітностіта годування груддю. Передозування. При передозуванні можливі діарея,кропивниця, шкірний свербіж, головний біль. Специфічний антидот метронідазолуневідомий, проводять підтримуючу терапію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні з амоксициліном можливідіарея, запор, біль в епігастрії, глосит, стоматит; рідко – гепатит, псевдомембранознийколіт, інтерстиціальний нефрит, порушення кровотворення. Небажане сполученняметронідазолу з дисульфірамом, антикоагулянтами непрямої дії, недеполяризуючимиміорелаксантами, флуороурацилом та препаратами літію. Під час застосуванняпрепарату не можна вживати алкоголь, що може викликати тахікардію, блювання,відчуття жару.

Особливості застосування. Під час лікування трихомонадного вагінітурекомендується утримання від статевого життя, одночасне лікування обохпартнерів є обов’язковим.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі від +8°С до +15°С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z