Загружается, подождите...

Метромізол (Metromizol)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору,двоопуклі, прямокутні, один кінець заокруглений, інший – прямокутний зізрізаними верхньою та нижньою сторонами;

склад: 1 таблетка міститьметронідазолу 100 мг, міконазолу нітрату 100 мг; допоміжні речовини:лактоза, крохмаль кукурудзяний, повідон, натрію крохмаль гліколят, кремніюдіоксид колоїдний, тальк очищений, магнію стеарат.Форма випуску. Таблеткивагінальні.

Фармакотерапевтичнагрупа. Протимікробний і антисептичний засіб для застосування в гінекології.Комбінація похідних імідазолу. Код АТС G01A F20.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінованийантибактеріальний та антисептичний засіб. Метронідазол є похіднимімідазолу. Легко проникає у мікробні клітини і зв’язується з ДНК, порушуєсинтез нуклеїнових кислот бактерій, що призводить до їх загибелі. Активнийвідносно Trichomonas vaginal, Balantidium coli, Blastocystis hominis, Entamoebahistolytica, Giardia intestinalis (Giardia lamblia), а також більшостіоблігатних, анаеробних бактерій, включаючи Bacteroides та Clostridium spp. Міконазол маєфунгіцидну дію на дерматофіти (Trichophiton rubrum, Trichophitonmentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis), дріжджові тадріжджоподібні гриби (Candida aldicans та ін.), а також інші патогенні гриби(Malassezia furfur, Aspergillus niger, Penicillinum crustaceum та ін.). Дієантибактеріально ефективніше щодо грампозитивних бактерій (стафілококів,стрептококів); слабше відносно грамнегативних бактерій (кишкової палички,синьогнійної палички та протея). Препарат має помірну гіперосмолярнуактивність, що обумовлює його антиексудативну дію. Фармакокінетика. Всмоктування. При інтравагінальному застосуванніметронідазол зазнає системної абсорбції. Максимальна концентрація в крові післяінтравагінального застосування дорівнює приблизно 50% від максимальноїконцентрації, яка досягається після одноразового прийому еквівалентної дозиметронідазолу внутрішньо.При інтравагінальному застосуванні міконазолу нітрат абсорбуєтьсянезначною мірою.Метаболізм. Метронідазол майже повністю метаболізується в печінці зутворенням неактивних похідних.Виведення. Період напіввиведення – 8 годин. Метронідазол виводитьсяпереважно з сечею.

Показання для застосування. Бактеріальні вагініти і вульвовагінальнікандидози.

Спосіб застосування та дози. 1 таблетку вводять глибоко у піхву на ніч задопомогою аплікатора 1 раз на добу перед сном. Курс лікування 10 – 12 днів.

Побічна дія. Місцеві реакції: відчуття печіння, свербіж,почервоніння.З боку ШКТ: нудота, відчуття гіркоти у роті, обкладений язик, діарея,біль в животі.З боку ЦНС: головний біль, запаморочення.Алергічні реакції: кропив’янка.Дерматологічні реакції: висип. Протипоказання. Підвищеначутливість до компонентів препарату, вагітність і період лактації.

Передозування. У зв’язку з низькою абсорбцією препаратупередозування малоймовірне.

Застереження щодо застосування. Метромізол у вигляді інтравагінальнихтаблеток не застосовують під час менструації. Щоб запобігти повторномуінфікуванню, потрібне одночасне лікування обох партнерів. Під час лікуванняслід уникати вживання алкоголю.

Взаємодія з лікарськими засобами. Метромізол при одночасному застосуванні можепосилювати дію непрямих антикоагулянтів.Умови та термін зберігання. Зберігатив недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурівід 8 до 25 0 С.Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z