Загружается, подождите...

Мефенат (Mefenat)


міжнародна та хімічна назви: mefenamic sodium;N-(2,3-Диметилфеніл)-антранілат натрію;

основні фізико-хімічні властивості:мазь білого або білого із жовтуватим відтінком кольору, зі слабким специфічнимзапахом;

склад: 100 г препарату містять мефенаміну натрієвої солі - 0,5 г; вініліну –10 г;допоміжні речовини: поліетиленоксид 400, емульгатор № 1, вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран та виразкових уражень. КодАТС D03A X50.

Фармакологічні властивості. Мефенаміну натрієва сіль, яка є головною діючоюречовиною мазі, відноситься до НПЗЗ. Має протизапальну дію, перешкоджаєутворенню та звільненню з тканин медіаторів запалення (серотоніну, гістаміну,простагландинів, кінінів та ін.), а також гальмує синтез активних форм кисню(перекису, гідроксильного радикалу та ін.). Блокуючи переважно ферментциклооксигеназу-2 (ЦОГ-2), пригнічує проліферацію грануляційної тканини увогнищі запалення, одночасно стимулюючи регенеративні процеси. Гальмуєалергічні реакції гіперчутливості негайного та уповільненого типів. Чинитьболезаспокійливу дію при м’язовому та суглобному болю, що перевищує такий ефекту саліцилової кислоти. Підвищує рівень місцевого інтерферону та іншихцитокінів.Вінілін діє бактеріостатично, активує процеси епітелізації, прискорюєзагоєння ран.Поєднання цих інгредієнтів призводить до посилення протизапальної,знеболювальної та ранозагоювальної дії мазі, пролонгування її ефекту. Врезультаті застосування мазі збільшується кількість лейкоцитів у рані іпідвищується їхня здатність до фагоцитозу.Фармакокінетика.Мазь діє переважно місцево, погано всмоктуєтьсячерез слизові оболонки та шкіру, практично не має резорбтивного впливу.Тривалість ефекту може коливатися залежно від кількості гнійних мас і характеруінфекційних збудниківнаповерхні шкіри та слизових оболонок,рановій поверхні. У середньому тривалість терапевтичної дії зберігається вмежах 8-20 годин.

Показання для застосування. Мефенат призначають для місцевого лікуваннявиразково-некротичних і запальних захворювань шкіри та слизових оболонок:ексфоліативного хейліту, тріщин, що довго не загоюються, травматичних виразокгуб, гострого та хронічного виразкового гінгівіту, афтозного стоматиту,неспецифічних виразок ротової порожнини; для лікування карбункулів, фурункулів,гранулюючих ран, трофічних виразок, екзем, травматичних ран шкіри, опіковихушкоджень, міозиту, ревматоїдного артриту та ін.

Спосіб застосування та дози. Мефенат наносять на ушкоджені ділянкишкірного покриву або слизових оболонок спеціальною скляною лопаткою, шпателемабо за допомогою марлевих (ватних) тампонів (серветок) 1-3 рази на добу.Лікування триває 7-15 діб, але при необхідності його можна продовжити. Назмазані маззю ушкоджені ділянкишкіри накладають асептичну пов’язку.

Побічна дія. При лікуванні ушкоджених слизових оболонок ротовоїпорожнини можливі короткочасні прояви подразнення в місці нанесення мазі -почервоніння зони аплікації, відчуття печії з наступним онімінням (легкиймісцевий знеболювальний ефект).

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівмазі.

Передозування. Випадки передозування не описані.

Особливості застосування. При тривалому використанні з обережністюзастосовують у пацієнтів із хворобами крові, нирок, а також на фоні прийому антикоагулянтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні ізсаліцилатами, похідними піразолону та іншими протизапальними засобамилікувальні ефекти сумуються, а аналгетична дія посилюється.

Умови та терміни зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеномувід світла місці при температурі від 8°С до 15°С. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z