Загружается, подождите...

Мефенамінова кислота (Mefenamic acid)


міжнародна та хімічна назви: mefenamic acid;2-[(2,3- диметилфеніл)аміно]бензойнакислота;

основніфізико-хімічні властивості:тверді желатинові капсули розміром “0”, з блакитної кришечкою та жовтимкорпусом, вміст капсул – білий або майже білий порошок;

склад: 1 капсула містить мефенамінової кислоти –250 мг або 500 мг;допоміжніречовини: (для капсул по 250 мг) тальк, лактоза, крохмаль кукурудзяний, натріюлаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат;(для капсул по500 мг) тальк, кислота стеаринова, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат,кросповідон.

Формавипуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичнізасоби. Фенамати. Код АТС М01А G01.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Нестероїдний протизапальний засіб. Має протизапальну,знеболювальну і жарознижувальну дію. Пригнічує синтез медіаторів запалення(простагландини, серотонін, кініни), знижує активність протеаз лізосом, якіберуть участь у запальній реакції. Впливає на фази ексудації та проліферації.Стабілізує білкові ультраструктури та клітинні мембрани, зменшує проникливістьсудин та набряки тканин. Гальмує проліферацію клітин у вогнищі запалення;підвищує резистентність клітин та стимулює загоєння ран. Жарознижувальна діяобумовлена пригніченням синтезу простагландинів і впливом на центртерморегуляції. Стимулює утворення інтерферону.Фармакокінетика.Післяприйому внутрішньо швидко і досить повно всмоктується у травному тракті.Максимальна концентрація у крові досягається через 2–4 години. Рівень у крові пропорційнийдозі. У судинному руслі зв’язується з альбумінами. Період напіввиведеннястановить 3 год. У печінці утворює ряд метаболітів. 67% прийнятої дозививодиться в незмінному стані з сечею, 20–25% – з фекаліями.

Показання длязастосування. Гострий ревматизм,ревматоїдний поліартрит, хвороба Бехтерева, головний, зубний біль, артралгія,міальгія, пропасниця, інфекційно-алергічний міокардит, дисменорея,передменструальний синдром, гіпертермія при гострих респіраторних віруснихінфекціях, грипі.

Спосібзастосування та дози. Дорослимта дітям старше 14 років призначають по 0,25–0,5 г 3–4 рази на добу. Занеобхідності добова доза може бути підвищена до 3 г на добу. Після досягненнятерапевтичного ефекту добову дозу знижують до 1 г. Дітям віком від 5 до 14років призначають по 0,25 г 3–4 рази на добу. Тривалість курсу лікуваннязалежно від тяжкості та перебігу захворювання становить від декількох діб до20–45 днів.

Побічна дія. Нудота, печія, пронос, біль у животі,зниження апетиту, метеоризм, шлунково-кишкові кровотечі, запор, загальнаслабкість, сонливість, дратівливість, безсоння, порушення зору, альбумінурія,алергічні реакції (свербіж, набряк обличчя, висип). При тривалому застосуванні(12 місяців і більше) може розвинутись гемолітична анемія, зменшеннягематокриту, порушення кровотворення. Протипоказання. Підвищеначутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка тадванадцятипалої кишки, запальні захворювання шлунково-кишкового тракту,захворювання нирок та органів кровотворення, вагітність, лактація, діти вікомдо 5 років.

Передозування. Симптоми: посмикування м’язів, судоми, блювання.Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, симптоматичнелікування.

Особливості застосування. З обережністю призначати хворим на бронхіальнуастму, захворювання нирок та органів кровотворення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тіамін, піридоксину гідрохлорид,барбітурати, похідні фенотіазину, наркотичні аналгетики, кофеїн, димедролпідвищують аналгетичний ефект препарату. Мефенамінова кислота підвищуєактивність пероральних антикоагулянтів, тому при їх одночасному застосуванніпідвищується ризик виникнення кровотеч. При одночасному застосуванні препаратуз іншими нестероїдними протизапальними засобами та анальгіном підвищуєтьсяпротизапальний ефект мефенамінової кислоти. Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місціпри температурі не вище 300С.Термін придатності

3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z