Загружается, подождите...

Маалокс (Maalox)


основні фізико-хімічні властивості: злегка в'язка гомогенна (без грудок) рідинамолочно-білого кольору, із солодким присмаком та м'ятним запахом;

склад: 100 мл суспензії містять алюмінію гідроксиду 3,5 г, магнію гідроксиду4,0 г; допоміжні речовини: парагідроксибензоат метиловий, парагідроксибензоатпропіловий, кислота лимонна, олія м'яти ефірна, манітол, сорбітол, кислотасоляна, натрію сахарин, перекис водню, вода.

Форма випуску. Суспензія для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Код АТС А02А D01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Маалокс(R) являє собоюдобре збалансовану комбінацію гідроксиду магнію та гідроксиду алюмінію, щозумовлює його високу кислотонейтралізуючу здатність і протективний ефект.Кислотонейтралізуюча активність 1 г суспензії нейтралізує > 24,5 мл 0.1NHCl. Застосовується як антацидний і адсорбуючий засіб. Фармакокінетика. Препарат не всмоктується у шлунково-кишковому тракті іне потрапляє у систему кровообігу, а відтак не спричинює системних ефектів.

Показання

для застосування. Функціональна (невиразкова) диспепсія,шлунковий дискомфорт через порушення дієти, вживання ліків і зловживанняалкоголем, кавою, палінням; гастроезофагальна рефлюксна хвороба. Допоміжнатерапія при гострому та хронічному гастритах і виразковій хворобі шлунка тадванадцятипалої кишки.

Спосіб застосування та дози. Дорослим по 15 мл (1 столова ложка)суспензії приймати через 1 – 1,5 години після їди або у разі виникнення болю (всередньому 6 столових ложок на день). Перед вживанням флакон із суспензієюнеобхідно ретельно струшувати до утворення однорідної суспензії. Побічнадія. У разітривалого використання підвищених доз Маалоксу(R) можливо зменшеннязапасів фосфору в організмі, пов'язане з дією гідроксиду алюмінію, що міститьсяу препараті. Протипоказання. Тяжкі форми нирковоїнедостатності, гіперчутливість до компонентів препарату.

Передозування. До цього часу про ускладнення внаслідокпередозування Маалоксу(R) не повідомлялось.

Особливості застосування. У випадках, коли проводиться лікування іншимипрепаратами, що застосовуються перорально, Маалокс(R) слід прийматиза 2 години до або за 2 години після застосування препаратів, зазначених урозділі “Взаємодія з іншими лікарськими засобами”. Немає досвіду застосування препарату дітям у віці до 14 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У разі прийому з нижчепереліченимипрепаратами Маалокс(R) зменшує їх абсорбцію: індометацин,ацетилсаліцилова кислота, інші саліцилати, Н2-блокатори гістаміновихрецепторів, бета-блокатори, аміназин, дифлунізал, ізоніазид, фенітоїн,препарати тетрациклінового ряду, препарати, що містять фосфор.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 250Св недоступному для дітей місці. Не заморожувати.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z