Загружается, подождите...

Лугаколд - лхфз (Lugacold - lchfz)


основні фізико-хімічні властивості: порошок білого з кремуватим відтінкомкольору. Розчин порошку має фруктовий запах;склад: 5 г порошку містить парацетамолу– 0,750 г, фенілефрину гідрохлориду– 0,010 г, кислоти аскорбінової –0,060 г;допоміжні речовини: цукор-рафінад абосахароза, цукор молочний, крохмаль картопляний, аспартам, кислота лимонна абохарчова, полівінілпіролідон, поліетиленгліколь - 4000, ароматизатор апельсиновий.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол, комбінації без психолептиків.Код АТС: N02В Е51.

Фармакологічні властивості. Препарат має знеболювальну, жарознижувальну,протизапальну, судинозвужувальну активність. Механізм дії основної діючоїречовини препарату - парацетамолу обумовлений інгібіюванням синтезупростагландинів та інших медіаторів болю та запалення переважно у центральнійнервовій системі. Фенілефрин - a-адреноміметик чинить судиннозвужувальну дію,сприяючи усуненню набряку слизових оболонок верхніх дихальних шляхів іпридаткових пазух, зменшенню ринореї, сльозотечі і нормалізації носовогодихання. Аскорбінова кислота має антиоксидантні властивості, сприяє активації імунної системи, підвищує резистентність організмудо простудних захворювань.Фармакокінетика.Парацетамолшвидко і практично повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, переважноверхніх відділів кишечнику. Зв’язування з білками плазми складає 25%.Метаболізується в печінці з утворенням глюкуроніду та сульфату. Виводитьсянирками, в основному у вигляді метаболітів, менше 5% екскретується у незмінномустані. Фенілефрин слабко абсорбується з шлунково-кишкового тракту.Біотрансформується у печінці і шлунково-кишковому тракті. Виводиться нирками увигляді метаболітів. Аскорбінова кислота добре всмоктується з тонкогокишечнику, легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, потім у всі тканини.Біодоступність становить приблизно 70%. Зв’язування з білками плазми – 24%.Метаболізується переважно у печінці. Виводиться у вигляді метаболітів ічастково у незмінному стані, здебільшого, нирками з сечею, а також з фекаліями,потом, грудним молоком.

Показання для застосування. Гострі респіраторні застудні захворювання, щосупроводжуються підвищеною температурою тіла, головним болем, набряком слизовоїоболонки носа (риніт).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітямстаршім 12 років по 1 пакету 3-4 рази на добу. Дітям від 6 до 12 років препаратзастосовують, як правило, по 1/3-1/2 пакета 1-3 рази на добу. Вміст пакетарозчиняють в 100 мл гарячої води (близько 600С) безпосередньо передвживанням. Курс лікування – до 5-7 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний висип, свербіж,кропив’янка), нудота, головний біль, незначне підвищення артеріального тиску,підсилення серцебиття, порушення сну.

Протипоказання. Виражені порушення функції печінки та нирок,дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові, важкаартеріальна гіпертонія, шлуночкова тахікардія, тиреотоксикоз, одночасний прийомантидепресантів або бета-адреноблокаторів, одночасний прийом інгібіторів МАО таперіод 14 діб після їх відміни, вагітність, період лактації, вік до 6 років,підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз можеспостерігатися гепатотоксична дія, шлуночкова екстрасистолія; у рідких випадках– тромбоцитопенія, гемолітична анемія. Симптоми при передозуванні – нудота,блювання, анорексія, біль у животі, підсилення потовиділення, відчуття важкостіу голові і кінцівках, підвищення артеріального тиску. Рекомендується промиванняшлунка та симптоматичне лікування (прийом гіпотензивних засобів), а такожприйом препаратів донорів SH-груп (ацетилцистеїну, метилурацилу).

Особливості застосування. Препарат застосовують з обережністю в осіб, схильнихдо підвищення артеріального тиску, а також з захворюваннями печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному призначенні барбітуратів,трициклічних антидепресантів, а також прийомі алкоголю значно підвищуєтьсяризик гепатотоксичної дії. Тривалий прийом протисудомних засобів може знизитиефективність парацетамолу.

Умови та термін зберігання. У сухому захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище +25 оС. Термінзберігання – 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z