Загружается, подождите...

Луан (Luan)


основні фізико-хімічнівластивості: прозорий гель, безбарвний, повністю розчиняється у воді, не міститьжирів, не реагує з резиною, пластмасою та склом;

склад: лідокаїну гідрохлориду – 2,5% від загальної маси (25 мг/г), або 1%від загальної маси (10 мг/г);допоміжні речовини:карбоксиметилцелюлозинатрієва сіль, гліцерин, метил р-гідроксибензоат, етил р-гідроксибензоат,пропіл р-гідроксибензоат, натрію бензоат, вода дистильована.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Препарати для місцевої анестезії. Код АТС: N01BB02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Луан маємісцеву анестезуючута змащувальну дії. Лідокаїна гідрохлорид, що входить до складу Луану, ємісцевим анестетиком, дія якого базується на зворотньому пригніченні чутливихнервових закінчень на поверхні шкіри та слизових оболонках. Місцева анестезуючадія лідокаїну дозволяє швидко зняти больову симптоматику та робить практичнобезболісними інструментальні ендоуретральні та ендоскопічні втручання, що, усвою чергу, дозволяє уникнути використання загального наркозу. Тривалістьмісцево анестезуючої дії гелю лідокаїну достатня для проведення будь-якої,навіть найтривалішої, інструментальної процедури без додаткового введенняпрепарату.Поєднання змащувальної таанестезуючої дії препарату суттєво полегшує проведення інструментальнихпроцедур завдяки запобіганню виникненню спастичних та інших рефлекторнихреакцій. Препарат не подразнює слизову оболонку стравоходу та верхніх дихальнихшляхів. Фармакокінетика. Всмоктуючись через слизові оболонки, лідокаїнагідрохлорид метаболізується в печінці з утворенням різних метаболітів, середяких моноетилгліцинксилідид та гліцинксилідид виділяються через нирки. Об’ємрозподілення становить приблизно 1,3 л/кг, зв’язування з білками плазми – 40 –80%, період напіввиведення – 100 хвилин.

Показання для застосування. Луан 2,5% гель призначенийдля проведення діагностичних та лікувальних ендоуретральних процедур(цистоскопії, катетеризації сечового міхура, розширення уретри), а 1% гель –для всіх ендоскопічних процедур (фарингоскопія, ларингоскопія,трахеобронхоскопія, езофагогастродуоденоскопія, ректоскопія та ін.).

Спосіб застосування тадози. 2,5%гель видавлюють із туби безпосередньо в уретру шляхом здавлювання туби таодночасного масажування задньої стінки уретри. На уретру на 10 хвилиннакладають стискач, після чого стає можливим проведення ендоуретральнихвтручань.З метою спрощення введення препарату та виключення при цьому больовихвідчуттів, які можуть виникнути при доторканні металевого наконечника туби добольових зон, до туби з 2,5% гелем додається поліетиленовий подовжувач, якийнагвинчується на тубу безпосередньо перед введенням препарату. Вмісту однієїтуби достатньо для заповнення всієї уретри.1% гелем ретельно одним шаром змащують поверхню інструменту, який будевведено, безпосередньо перед початком дослідження.

Побічна дія. При використаннімінімальних ефективних дозпрепарат, як правило, добре переноситься. У поодиноких випадках усенсибілізованих хворих при довготривалому контакті зі шкірою або приповторному застосуванні препарату можливе виникнення місцевих реакційнадчутливості до лідокаїну – шкірний свербіж, печія, гіперемія. В такихвипадках використання гелю слід припинити та призначити відповідне лікування.Системні побічні реакції при використанні лідокаїну як місцевогоанестетика виникають дуже рідко. Причиною їх виникнення можуть бутивикористання занадто високих доз, швидке всмоктування препарату, надчутливість,ідіосинкразії або знижена толерантність у деяких хворих. Системні токсичніефекти можуть проявлятися збудженням або пригніченням центральної нервовоїсистеми, пригніченням серцево-судинної системи на фоні гіпотонії, брадикардіїта анафілаксії.

Протипоказання. Підвищена чутливість добудь-якого компоненту препарату.

Передозування. При застосуванні препаратув рекомендованих дозах передозування малоймовірне.

Особливості застосування. При застосуванні Луана, які при застосуванні будь-якого іншого місцевого анестетика, необхідновикористовувати мінімальні ефективні дози.Для запобігання розвитку алергічнихреакцій слід уникати застосування аплікацій препарату на великі ділянки шкіри,на уражену поверхню шкіри та слизові оболонки або при наявності осередківінфекції в зоні припустимої аплікації.Завдяки повному розчиненню гелю уводі та відсутності жирових речовин, препарат не ушкоджує резинові тапластикові частини та не замутнює оптичні частини апаратури.Застосування при вагітностіта годуванні груддю: хоча експериментально не виявлено тератогенних абоембріотоксичних властивостей препарату, однак його застосування при вагітності,особливо в початковий період, повинно бути ретельно обґрунтовано. Вплив на здатність керуватитранспортними засобами та механізмами не встановлений.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Пропранолол збільшує період напіввиведення лідокаїну зплазми. Циметидин підвищує рівень лідокаїну в плазмі.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурів недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z