Загружается, подождите...

Лоштак (Loshtak)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, біло-жовтогокольору, з вкрапленнями жовтого кольору;склад:1 таблеткамістить густий екстракт кореня Bryonia alba L. (17,3 :1) 7 мг, стандартизованийза вмістом кукурбітацинів (4,27%), еквівалентний 0,3 мг кукурбітацину R; допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза,полівінілпіролідон, аеросил 200, авіцел, магнію стеарат, шелак, титану діоксид,поліетиленгліколь 6000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Тонізуючі засоби. Код АТСА13.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Екстракт бріонії тайого окремі компоненти (кукурбітацини та триоксіоктадекадієнові кислоти) маютьантистресову та адаптогенну дію у дослідженнях на тваринах, підвищуючи:- фізичну працездатність, витривалість, запобігаютьсимптомам втоми й зміни ряду сомато-вегетативних параметрів;- виживання тварин при діїіонізуючого випромінювання та при зараженні стафілококовою інфекцією.Адаптогенна активністькукурбітацинів пов’язана з їхньою стимулюючою дією на секрецію кортикостероїдівкорою надниркових залоз, а антистресовий ефект – із запобіганнямгіперреактивності кори надниркових залоз при стресі. Ці ефекти опосередкованівпливом кукурбітацинів на біосинтез лейкозаноїдів, зокрема на підвищеннябіосинтезу простагландину Е2 та пригнічення біосинтезу лейкотрієну В4 –найважливіших медіаторів імунної системи організму при запаленні та стресі.Аналогічний ефект на біосинтез простагландину Е2 спричиняютьтриоксіоктадекадієнові кислоти. Показано, що вони мають антиатеросклеротичнудію в дослідах на тваринах та ізольованих субендотеліальних клітинах аортилюдини. Триоксіоктадекадієнові кислоти спричиняють гіпоглікемічну дію у щурів зекспериментальним діабетом.Фармакокінетика. Вміст кукурбітацину R у кровідосягає максимального значення через 1 год після введення препарату. Він добревсмоктується з кишково-шлункового тракту та підлягає інтенсивнійбіотрансформації. Період напіввиведення незмінного кукурбітацину R становить 35хв.

Показання для застосування. Лоштак використовується приспаді сил (астенії), зниженні протистояння організму до інфекційного фактору,при зниженні працездатності, а також при загальній стомлюваності.Лоштакзастосовується для зменшення побічних ефектів цитостатиків та при променевійтерапії пухлин, а також при розладах шлунка, спричинених загальним променевим ушкодженняморганізму.

Спосіб застосування та дози. Лоштак приймаютьвнутрішньо через півгодини після їжі по 1 таблетці 1 - 2 рази на добу протягом25 - 30 днів. За необхідності проводять повторні курси. Ефективність терапіїспостерігається через 1 - 4 тижні.

Побічна дія. Можливою побічною дієюпрепарату може бути підвищений апетит.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату або його компонентів. Показники фармакологічних досліджень натваринах не дають підстав для будь-яких специфічних протипоказань длязастосування препарату. На підставі даних про тромболітичну активність Лоштакуварто утримуватися від його застосування при кровотечах різної етіології.

Передозування. При передозуванні можливі відчуттяслабкості, запаморочення, аритмія та проносна дія. При цьому необхідно зробитипромивання шлунка, надати пацієнту горизонтальне положення, при аритмії ввестиантиаритмічні препарати короткої дії, при гіпотонії та запамороченні ввестикардіотоніки, або почати внутрішньовенну інфузію (0,9 % розчин хлориду натрію,розчини декстринів та ін.). При проносі медикаментозна терапія не потрібна.

Особливості застосування. Вагітним та жінкам, щогодують дитину груддю, питання про доцільність застосування препарату вирішуєлікар, враховуючи перевагу користі від застосування препарату над потенціальнимризиком для плоду (дитини). Досвіду застосування у дітей немає.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Взаємодіюз іншими лікарськими засобами не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z