Загружается, подождите...

Лорсек (Lorsec)


міжнародна та хімічна назви:omeprazole; 5-метокси-2-[[(4-метокси-3.5-диметил-2-піридиніл]метил]сульфаніл]-1Н-бензоімідазол;

основні фізико-хімічні властивості: капсули розміру “2” двокольорові (світло-рожеві/ темно-рожеві), які містять гранули кремового кольору;

склад: 1 капсула містить омепразолу - 20 мг;допоміжні речовини: сахароза, крохмаль кукурудзяний, манітол, натріюкрохмаль- гліколят, натрію лаурилсульфат, повідон, гідроксипропілметилцелюлозифталат, олія соєва частково гідрогенізована, гідроксипропілметилцелюлоза,тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори „протонного насосу”. Код АТСА02В С01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Омепразол є інгібітором«протонного насоса». Омепразол пригнічує базальну і стимульовану секреціюшляхом впливу на Н+/К+ - АТФазу секреторної мембранипаріетальних клітин і, блокуючи активність «протонного насоса» шлунка, припиняєдоступ водневих іонів у порожнину шлунка, що супроводжується пригніченнямкислотоутворення в шлунку.Омепразол немає антихолінергічних або антигістамінних властивостей.Фармакокінетика. Всмоктування препаратупри пероральному прийманні відбувається швидко. Біодоступність препаратустановить 20%. Пік концентрації в плазмі досягається через 30 - 60 хв. Розподілпрепарату відбувається у паріетальні клітини шлунка. Зв'язування з білкамиплазми дуже високе (приблизно 95%). Ефект зберігається протягом 24 год ібільше. Виділення з сечею у вигляді метаболітів.

Показання для застосування.- Невиразкова диспепсія;- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;- ерозивно-виразковий езофагіт (для короткотермінового лікування і якдопоміжний засіб);- хронічний гастрит з підвищеною секреторноюфункцією шлунка;- синдром Золлінгера-Еллісона;- пептична виразка (дванадцятипалої кишки та шлункау фазі загострення).

Спосіб застосування та дози.Доза для дорослих.При лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби- по 40 - 60 мг на добу протягом 4 -8 тижнів.Ерозивний езофагіт - по 20 - 40 мг один раз на добу.Гіперсекреторна функція шлунка (синдромЗоллінгера-Еллісона) - по 60 мг один раз на добу. У клініці застосовуєтьсядозування до 120 мг 3 рази на добу. Дози, що перевищують 80 мг, повиннірозподілятися на кілька прийомів.Виразка дванадцятипалої кишки - по 20 мг 2 рази надобу.Виразка шлунка (лікування): по 40 мг один раз надобу протягом 4 - 8 тижнів.Пептична виразка, вспричинена інфекцією Helicobacterpylori: по 40 мг 2 рази на добу у комбінації з кларитроміцином, амоксициліномабо тетрацикліном, метронідазолом, препаратами вісмуту.Доза для літніх пацієнтів.Необхідний індивідуальний підхід у визначенні дози, оскільки у такихпацієнтів виведення препарату з організму уповільнюється, а біодоступністьзростає.При лікуванні диспепсії Лорсек застосовують протягом 4 тижнів. Якщопісля закінчення двох тижнів пацієнт не відзначає поліпшення стану здоров’я,варто досліджувати причини органічного ураження шлунково-кишкового тракту. Уразі задовільного перебігу після перших двох тижнів приймання препарату можебути продовжений ще на 2 тижні.При лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби Лорсек звичайнозастосовується для нетривалих курсів (4 - 8 тижнів). У випадках рецидивів курслікування може бути подовжено ще на 4 - 8 тижнів до повного одужання.Приймати капсули Лорсек необхідно безпосередньо перед їжею, бажаноперед сніданком, запиваючи достатньою кількістю води.

Побічна дія. Збільшення фундальних залоз, яке повністю миналопри скасуванні лікування Лорсеком.При тривалій терапії у пацієнтів із синдромомЗоллінгера-Еллісона відзначався розвиток гастро-дуоденальних карценоїднихпухлин.Захворювання печінки, включаючи печінково-клітинний,холестатичний або змішаний гепатит, некроз печінки, печінкова недостатність ігепатоенцефалопатія.Виражений інгібіторний вплив високих доз препаратувиявляється у підвищенні рівня гастрину і наступної ентерохромафіноподібноїгіперплазії клітин.Упоодиноких випадках відзначаються інші реакції, що потребують уваги:- шкірні реакції у вигляді висипань, кропив’янки,мультиформної еритеми;- синдром Стивенса-Джонсона;- гематологічні порушення у вигляді анемії,агранулоцитозу, тромбоцитопенії;- інфекції сечовидільних шляхів;- біль у животі або коліки;- астенія, біль у спині, порушення з бокуцентральної нервової системи (сонливість, головний біль, безсоння, парестезії);- прояви діареї, нудота і блювання.

Протипоказання.Підвищена чутливість до окремих компонентів препарату.Вагітність та період годування груддю.Не рекомендується застосовувати препарат дітям.Передозування. Прояви передозування можутьваріювати. Зустрічалися явища депресії і галюцинацій, непритомність,тахікардія, запори, сухість у роті, порушення смакових відчуттів.Специфічного антидоту при передозуванні Лорсекомне існує. Тому лікування має бути симптоматичним. Лорсек повільнопіддається діалізу.

Особливості застосування. Для хворих з печінковою недостатністю таіншими хронічними захворюваннями печінки доза препарату не повинна перевищуватимінімальну (20 - 40 мг препарату на добу).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Внаслідок підвищення рівня рН у шлункуЛорсек потенційно може впливати на біодоступність будь-яких препаратів, у такийспгосіб він знижує біодоступність похідних ампіциліну, солей заліза,інтраконазолу або кетаконазолу.Оскільки метаболізм даного препарату здійснюється впечінці, його необхідно з обережністю призначати разом з іншими препаратами, щомають аналогічний метаболізм, тому що Лорсек може зменшити їхелімінацію.Пригнічення Лорсеком системи цитохромногоР450 ензиму підсилює дію антикоагулянтів, кумаринів та їх похідних,діазепаму і дифедипіну, сповільнюючи виведення бензодіазепінів.Рекомендується контролювати протромбіновий індекскрові для того, щоб за необхідності відкоригувати дозування антикоагулянтів іне допустити виникнення кровотеч.Одночасне застосування препарату Лорсек з депресантамикісткового мозку може призвести до розвитку лейкопенії або тромбоцитопенії. Уподібних випадках лікування має супроводжуватися ретельним контролем на предметвиникнення токсичного ефекту.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці, при кімнатній температурі. Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z