Загружается, подождите...

Лоркоф (Lorkof)


основні фізико-хімічні властивості: рідкий, прозорий сироп оранжевого кольору;

склад: 10 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату у кількостіеквівалентній 2 мг сальбутамолу , бромгексину гідрохлориду 4 мг, гвайфенезину100 мг, ментолу 1 мг;допоміжні речовини: барвник “сансет жовтий” жовтий; цукор; натріюніпагін; натрію ніпазол; гліцерин; аспартам; натрію сахарин; есенція:апельсинова, ананасова; кислота лимонна, моногідрат; пропіленгліколь; водаочищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Адренергічні засоби для системного застосування.Сальбутамол, комбінації. Код АТС R05С С52**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Лоркоф – комбінований препарат з бронхолітичною,муколітичною і відхаркувальною діями.Сальбутамол – селективний агоніст бета-адренорецепторів. Має високуселективну дію на рецептори у бронхах, що призводить до бронходилатації; утерапевтичних дозах він практично не впливає на серцеві рецептори.Бромгексин – ефективний муколітичний засіб. Він сприяє відхаркуваннюв’язкого і гнійного секрета з дихальних шляхів.Гвайфенезин пом’якшує сухий непродуктивний кашель шляхом зниженняв’язкості мокротиння, збільшення його об’єму і полегшення відхаркування.Ментол має спазмолітичну дію, м’яко стимулює секрецію бронхіальнихзалоз, має антисептичні властивості і відновлює функцію мерехтливого епітеліюслизової оболонки бронхів.Фармакокінетика. Не проводилася.

Показання для застосування. Сироп Лоркоф застосовується при бронхіальнійастмі, гострому і хронічному бронхіті, бронхоектазах, емфіземі легенів, коклюшіта інших бронхолегеневих захворюваннях, що супроводжуються бронхоспазмом,закупоркою слизом бронхіального дерева, тяжким відхаркуванням.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям від 12 років призначаютьпо 1 - 2 чайні ложки (5 - 10 мл) 3 рази на добу.Дітям від 3 до 6 років призначають по 1 чайній ложці (5 мл) 3 рази надобу; від 6 до 12 років – по 1 - 2 чайні ложки (5 - 10 мл) 3 рази на добу.Тривалістьлікування 5 - 10 днів.

Побічна дія. Препарат переноситься добре, але в поодинокихвипадках можуть виникнути тремор рук, тахікардія, м’язові судоми, головний біль,запаморочення; розлади з боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювання,діарея, біль у животі; гіпокаліємія; алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до складових препарату.Пацієнтам з тахікардією, порушеннями серцевого ритму. І триместр вагітності.Діти до 3 років.

Передозування. Симптоми: тахікардія, головний біль, периферична вазодилатація.Лікування. Промивання шлунка, викликання блювання, прийманняактивованого вугілля. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. З обережністю призначають сироп Лоркоф пацієнтам згіпертиреозом, цукровим діабетом, тяжкими захворюваннями серцево-судинноїсистеми, артеріальною гіпертензією, виразковою хворобою шлунка ідванадцятипалої кишки.Препарат не застосовується для усунення бронхоспазму.Вагітність і лактація.Оскільки данихпро безпечність застосування у періоди вагітності і лактації немає, тому притаких станах слід призначати препарат у разі, якщо потенційна користь дляматері перевищує очікуваний ризик для плода або дитини.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Враховуючи,що у чутливих хворих при застосуванні Лоркофу можуть виникнути тахікардія,тремор рук, м’язові судоми на час прийому препарату краще утриматись відкерування транспортними засобами та механізмами, виконання інших робіт, щопотребують концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні симпатоміметикиі теофілін посилюють дію і збільшують вірогідність розвитку побічних ефектівсальбутамолу, який входить до складу препарату Лоркоф.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, недоступному для дітеймісці, при температурі до 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z