Загружается, подождите...

Лоризан (Lorizan)


міжнародна та хімічна назви: loratadine;етиловий ефір 4-(8-хлор-5,6-дигідро-11-н-бензо-[5,6]-циклогепта-[1,2-в]-піридин-11-іміден)-1-піперидинкарбонової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, з плоскоюповерхнею, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить лоратадину 0,01 г;допоміжні речовини: гранулак-70, крохмалькартопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні препарати для системногозастосування.Код АТС R06A Х13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Протиалергічнийпрепарат тривалої дії, що вибірково блокує периферичні гістамінові Н1-рецептори.Лоратадин має протиалергічну, антиексудативну, протисвербіжну дію. Зменшуєпроникність капілярів, знімає спазм гладкої мускулатури, запобігає розвиткунабряку тканин. Не спричиняє звикання. На відміну від багатьох іншихантигістамінних засобів лоратадин не чинить седативного впливу, тому що непроникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.Фармакокінетика. Швидко всмоктується після прийомувнутрішньо. Виявляється в крові вже через 15 хвилин і досягає максимальногорівня протягом 1 години після прийому одноразової пероральної дози.Протиалергічний, антиексудативний та протисвербіжний ефекти препаратурозвиваються через 30 – 60 хвилин, досягають максимуму через 8 – 12 годин ітривають24 години. У крові практично повністю зв’язується збілками крові (до 97%). При біотрансформації утворюється активний метаболіт –дескарбоетоксилоратадин. Період напіввиведення – від 3 до20 годин, активного метаболіту – від 8,8 до 92годин. Час прийому їжі не впливає на фармакокінетику, однак уповільнює часдосягання Сmax на годину, тому препарат рекомендується приймати доїди. Хронічна ниркова недостатність, порушення функції печінки не чинятьпомітного впливу на фармакокінетику.Лоратадин виводиться із сечею та калом.

Показання для застосування. Алергічний риніт (сезонний та цілорічний),алергічний кон’юнктивіт, гостра кропивниця, набряк Квінке, алергічні реакції наукуси комах, сверблячі дерматози (контактний алергодерматит, хронічна екзема).

Спосіб застосування та дози. Препаратприймають внутрішньо до їди.Дітям віком від 2 до 12 років призначають по 1/2таблетки (5 мг) 1 раз на добу (при масі тіла дитини більше 30 кг призначають 1 таблетку(10 мг) 1 раз на добу).Дітям старше 12 років та дорослим призначають по 1таблетці (10 мг) 1 раз на добу.Курс лікування – 10 – 15 днів. В окремих випадкахкурс лікування встановлюють індивідуально – від 1 до 28 днів.

Побічна дія. Інколи можливі нудота, блювання, сухість у роті.

Протипоказання. Підвищена чутливість до лоратадину, вагітність,лактація. Не призначають дітям до 2-х років.

Передозування. Симптоми: головний біль, сонливість, тахікардія.Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. Препарат зручний у використанні дляпацієнтів, які виконують роботу, що вимагає уваги (водії автотранспорту).Хоча Лоризан ® і не є седативнимантигістамінним засобом, у деяких пацієнтів може спостерігатись дозозалежнийседативний ефект.Препарат не впливає на частоту серцевих скорочень,показники артеріального тиску.При алкогольному ураженні печінки максимальнаконцентрація у крові та період напіввиведення підвищуються зі збільшеннямтяжкості захворювання.У людей похилого віку максимальна концентраціяпрепарату в крові підвищується на 50%, період напіввиведення Лоризану ®та його активного метаболіту – 18,2 та 17,5 годин, відповідно.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Циметидин, еритроміцин і кетоконазол збільшуютьконцентрацію препарату у сироватці крові. У зв’язку з можливістю розвиткудозозалежного седативного ефекту слід дотримуватись обережності при одночасномупризначенні з іншими блокаторами Н1-рецепторів, барбітуратами,бензодіазепінами, агоністами опіоїдних рецепторів, нейролептиками,трициклічними антидепресантами, етанолом, анксіолітиками, седативними таснодійними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі від 15 °С до 25 °С.Термін придатності – 3 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці.Після закінчення терміну придатності препаратзастосовуватися не повинен.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z