Загружается, подождите...

Лорфаст (Lorfast)


міжнародна та хімічна назви: loratadіne, етиловий ефір 4- (8-хлоро-5,6-дигідро-11Н-бензо[5,6]циклогепта [1,2-b] піридин-11-ілідин) – 1-піперинкарбонової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі таблетки зрозподільчою рискою разламу на одному боці та написом «LFT» - на другому, зіскошеними краями та гладкою поверхнею;

cклад:1таблетка міститьлоратадину 10 мг; допоміжні речовини: кальцію фосфатдвохосновний, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатизований, магнію стеарат,тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний.Форма випуску. Таблетки

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування. Код АТСR06A X13.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Протиалергічний(антигістамінний) препарат, блокатор периферичних гістамінових Н1-рецепторів.Має протисвербіжну, антиексудативну дію, зменшує проникність капілярів,попереджає розвиток набряку тканин, знімає спазми гладкої мускулатури. Всіефекти дії лоратидину - протиалергічний, протисвербіжний та протиексудативний,що базуються на блокаді гістамінових Н1-рецепторів, - настають за 30-60 хв, сягають максимуму за 8 - 12 год і тривають 24 год. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньошвидко всмоктується. У крові практично повністю зв'язується з білками (до 97%).Під час біотрансформації утворюється активний метаболіт -дезкарбоетоксилоратадин. Період напіввиведення становить від 3-х до 20 год (усередньому - 8,4 год ), активного метаболіту - від 8,8 до 92 годин (усередньому - 28 год). Рівноважні концентрації лоратадину тадезкарбоетоксилоратадину в плазмі досягаються до п'ятого дня введення.Прийом їжі не має значного впливуна фармакокінетику, але уповільнює час досягнення максимальної концентрації наодну годину, тому препарат рекомендується приймати до їжі. Виводиться з сечею іфекаліями. У пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю і при проведеннігемодіалізу фармакокінетика практично не змінюється. При алкогольному ураженніпечінки досягнення максимальної концентрації і період напіввиведення зростаютьзалежно від тяжкості перебігу захворювання.Лоратидин не проникає черезгематоенцефалічний бар'єр та не має седативного ефекту.

Показання для застосування.Сезонний іцілорічний алергійний риніт, алергійний кон’юнктивит, гостра кропив’янка і набрякКвінке, симптоми гістамінергій, спричинених застосуванням гістамінолібератів(псевдоалергічні синдроми), алергійні реакції на укуси комах, комплекснелікування сверблячих дерматозів і дерматитів (контактний алергодерматит,хронічна екзема).

Спосіб застосування тадози. Дорослимта дітям старше 12 років, дітям при масі тіла більше 30 кг – по 10 мг 1 раз надобу до приймання іжі. Дітям від 2 до 12 років, дітям при масі тіла менше 30 кг– 5 мг 1 раз на добу до приймання іжі. Тривалість курсу лікування визначаєлікар.

Побічна дія. Рідко - сухість у роті,нудота, блювання, гастрит, підвищена стомлюваність, головний біль, збудливість(у дітей), шкірні висипання; в окремих випадках - порушення функції печінки,алопеція; в одиничних випадках – анафілактичні реакції.

Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість до препарату, вагітність, лактація.

Передозування. При передозуванні можливепосилення побічних ефектів. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Застосування в періодвагітності можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матеріперевищує потенційний ризик для плоду.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Еритромицин, кетоконазол та циметидин збільшуютьконцентрацію лоратадина в крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеному від світла, сухому місці, при температурі до 25°С. Термінпридатності - 2 роки..
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z