Загружается, подождите...

Лоратадин-нортон (Loratadine-norton)


міжнародна та хімічна назви: loratadine; етиловий ефір 4-[8-хлор-5,6-дигідро]-1[H-бензо [5,6] циклогепта [1,2-b] піридин-[1-іліден]-1-піперидинкарбоновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі плоскі таблетки без оболонки знасічкою з одного боку.

склад: 1 таблетка містить лоратадину 10 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль, натріюкрохмальгліколят, тальк, магнію стеарат, колоїдний діоксид кремнію.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протигістамінні засоби для системного застосування.Лоратадин. Код АТС R06A X13.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Протигістамінний засіб тривалої дії. Блокуєгістамінові Н1 –рецептори. Попереджає розвиток і полегшує перебігалергійних реакцій. Виявляє протиалергійну, протисвербіжну та протиексудативнудії. Зменшує проникність капілярів, запобігає розвитку набряку тканин, усуваєспазм гладеньких м’язів. Препарат не впливає на ЦНС, не виявляєантихолінергічної та седативної дії.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо в крові виявляється через15-20 хв, терапевтичний ефект розвивається через 1-3 год, максимальний ефект –через 8-12 год, тривалість дії – 24 год. Приблизно 97 % лоратадину зв’язуєтьсяз білками плазми крові. Має виражений ефект первинного проходження черезпечінку; майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту –дезкарбоетоксилоратадину. Період напіввиведення лоратадину 3-20 год, йогометаболіту – 28 год. Виводиться з сечею. Не проникає через гематоенцефалічнийбар’єр. Проникає в грудне молоко.Фармакокінетика препарату не змінюється у осіб похилого віку та упацієнтів з нирковою недостатністю, порушенням функції печінки.

Показання для застосування. Алергійний сезонний і цілорічний риніти,кон’юнктивіт, сінна лихоманка, кропив’янка, алергійний дерматит, набряк Квінке,алергійні реакції на укуси комах, при комплексному лікуванні сверблячихдерматозів (контактний дерматит, хронічний дерматит, хронічна екзема).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям, старше 12 років, – 10 мг(1 таблетка) 1 раз на добу; дітям від 3 до 12 років з масою тіла менше 30 кг – 5 мг(½ таблетки), з масою тіла понад 30 кг – 10 мг (1 таблетка) 1 раз надобу. Тривалість курсу лікування визначається лікарем.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі сухість у роті,нудота, блювання, гастрит, порушення функції печінки; підвищена втомлюваність,головний біль.

Протипоказання. Підвищена чутливість до Лоратaдину-Нортон, періодвагітності і годування груддю, дитячий вік до 3 років.

Передозування. Припередозуванні можлива поява сонливості,тахікардії, головного болю. Лікування: промивання шлунка, прийом активованоговугілля, проносних засобів. Специфічного антидоту немає. Лікуваннясимптоматичне.

Особливості застосування. Лоратадин- Нортон не спричиняє звикання притривалому застосуванні. Прийом препарату слід припинити не пізніше, ніж за 48 год до проведеннядіагностичних алергопроб.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з циметидином,еритроміцином, кетоконазолом відмічається підвищення концентрації Лоратадину всироватці крові, що не має клінічного значення. Лоратадин- Нортон не потенціює дію алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25ºС,в темному, недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z