Загружается, подождите...

Лоратадин-м (Loratadine-m)


міжнародна і хімічна назви: Loratadine*; етиловий ефір 4-(8-хлор-5,6-дигідро-11Н-бензо[5,6]-циклогепта[1,2-b]піридин-11-іліден)-1-піперидинкарбоновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії

білого або майжебілого кольору;

склад: 1 супозиторій містить лоратадину 0,01 г;

допоміжні речовини: твердий жир, емульгатор №1.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінний засіб для системного застосування.АТС RO6A X13.

Фармакологічні властивості. Cупозиторії ректальні “Лоратадин-М” є довгодіючимпротиалергічним лікарським засобом – специфічним блокатором Н1-гістаміновихрецепторів. Швидко, через 30 хвилин, усуває симптоми алергії, діє протягом 24годин. Не викликає звикання. Препарат не проникає через гематоенцефалічнийбар’єр; седативні та інші ефекти відносно центральної нервової системи при йогозастосуванні відсутні.Фармакокінетика.Лоратадинчинить виражений ефект першого проходження через печінку, майже повністюметаболізується з утворенням мінімально активного метаболіту –дезкарбоетоксилоратадину. Максимальна концентрація в плазмі крові досягаєтьсячерез 1,1 год. після введення у пряму кишку, період напіввиведення – 18,7години. Виводиться з сечею і калом. Терапевтичний ефект препарату зберігається24 – 28 годин.

Показання для застосування. Призначають при різноманітних алергічнихзахворюваннях – сінній лихоманці, набряку Квінке, кропив’янці, сироватковійхворобі, алергічному риніті, кон’юнктивіті, дерматиті, неінфекційно-алергічнійформі бронхіальної астми, при лікарській алергії.

Спосіб застосування та дози. Вводять у пряму кишку дорослим та дітямвіком понад 12 років або з вагою більше 30 кгпо 1 супозиторію (10 мг) 1раз на добу, попередньо знявши упаковку. Курс лікування – від 1 до 14 днів..

Побічна дія. Ангіоневротичний набряк, біль у спині, астенія,порушення зору, біль в очах і вухах, лихоманка, озноб, потовиділення,гіпертензія/гіпотензія, серцебиття; головний біль, сонливість, стомлюваність,дисфонія, гіперкінезія, запаморочення, нудота, блювання, сухість у роті,диспепсія, гастрит, підвищення апетиту, зубний біль, амнезія, неспокій,депресія, безсоння, зниження лібідо, бронхіт, бронхоспазм, кашель, фарингіт,ларингіт.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, період вагітностіта годування груддю. Маса дитини до 30 кг, через неможливість поділу лікарськоїформи.

Передозування. Можливий розвиток сонливості, тахікардії, головногоболю.Лікування симптоматичне та підтримуюче.

Особливості застосування. Застосовувати супозиторії ректальні “Лоратадин-М” уперіод вагітності небажано. Препарат виділяється з грудним молоком, тому припризначенні супозиторіїв ректальних “Лоратадин-М” у період лактації слідприпинити грудне вигодовування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні зкетоконазолом, еритроміцином, циметидином відзначається підвищення концентраціїЛоратадину у плазмі крові без будь-яких клінічних проявів. Не потенціює діюалкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці,при температурі від 8оС до 15оС. Термін зберігання – 1рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z