Загружается, подождите...

Лоратадин10-сл (Loratadin 10-sl)


міжнародна та хімічнаназви: лоратадин;етиловий ефір 4-[8-хлор-5,6-дигідроі-11Н-бензо(5,6) циклогепта (1,2Ь)-піридин-1-іліден]-1 піперидинкарбонової кислоти;

основні фізико-хімічнівластивості: білі,округлі сочевицеподібні таблетки, ізнасічкою посередині;склад: одна таблетка містить лоратадину10 мг;допоміжні речовини: лактозабезводна, целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. R06АХ13 Антигістаміннізасоби для системного застосування.

Фармакологічні властивості.Препаратпригнічує симптоми алергічних реакцій. Лоратадин відноситься до трициклічнихантигістамінних препаратів другого покоління. Специфічний конкурентнийантагоніст гістаміну на периферичних Н1 рецепторах з низькою спорідненістю доНі рецепторів мозку. Крім того, препарат гальмує синтез та активністьадгезивних молекул на поверхні нейтрофільних лейкоцитів, моноцитів, лімфоцитівта ендотеліальних клітин, впливає на пізню фазу алергічних реакцій. Прийманнязвичайних терапевтичних доз лоратадину не впливає на центральну нервову систему,його активний метаболіт (декарбоетоксилоратадин) не є кардіотоксичним.

Фармакокінетика. Після прийому всерединулоратадин добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті (більш ніж на 90 %);прийом їжі знижує абсорбцію на 40 %. Зв’язується із білками сироватки крові (97%). Біотрансформація відбувається у печінці за участю ферментів цитохрому Р459.Максимальна концентрація лоратадину у сироватці крові розвивається через 1-2години, активного метаболіту через 3-4 години. Період напіввиведення лоратадину3-20 годин, активного метаболіту декарбоетоксилоратадину - 8,8 - 92 год.Проникає через плацентарний бар’єр, секретується у грудне молоко, черезгематоенцефалічний бар’єр проникає погано.


2Виділяється у вигляді метаболітівнирками та з випорожненнями. Через 10 діб виводиться до 80 % прийнятої дози.Тривалість дії препарату - до 24 годин.

Показання для застосування.Препаратпризначають при сінній лихоманці та хронічному алергічному риніті, приалергічних кон’юктивітах та алергічних проявах на шкірі. Лоратадин зменшуєсвербіння та почервоніння шкіри, зменшує кількість висипів і площу ураженняшкіри кропив’янкою. Лоратадин можна приймати дорослим, підліткам та дітям вікомстарше 3 років.

Спосіб застосування тадози. Таблеткиприймають як мінімум за дві години до їжі, чи через одну годину після неї,запивають достатньою кількістю води. Дозу підбирають індивідуально.Дорослим та дітям віком понад 12років (з масою тіла більше 30 кг), звичайно призначають по 1 таблетці на добу водин прийом. Діти від 3 до 12 років (з масою тіла менше 30 кг) звичайноприймають по1\2 таблетки на добу в один прийом. При тяжких ураженнях функціїпечінки та нирок лікар призначає індивідуальну дозу - у більшості випадків по1\2 таблетки на добу в один прийом чи по 1 таблетці через день. Не можнаприпиняти лікування без рекомендації лікаря. Максимальна добова доза - 10 мг.

Побічна дія. Препарат, як правило,переноситься добре, проте, у виключних випадках можуть з’явитися сухість уроті, підвищений або знижений апетит, розлади травлення (нудота, блювання),відчуття втоми, запаморочення, головний біль, безсоння, та алергічні реакції(почервоніння шкіри). При прийомі великих доз можлива седативна дія, якапроходить після декількох діб терапії. При курсі терапії лоратадином у вкрайпоодиноких випадках були відмічені прояви алопеції, анафілаксія та порушенняфункції печінки.При появі небажаних або іншихнезвичних реакцій пацієнт має порадитися з лікарем про подальше лікуваннязасобом.

Протипоказання. Препарат протипоказаний привідомій підвищеній чутливості додіючої речовини або до допоміжнихречовин.Не призначати дітям віком до 3років, вагітним, та жінкам-годувальницям.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Лоратадин може посилювати абопослаблювати дію лікарськихзасобів, що застосовуються з ним одночасно.Тому пацієнт повинен повідомитилікаря про всі ліки, які він приймає або має намірприймати під час лікуваннялоратадином.Циметидин, кетоконазол таеритроміцин можуть уповільнювати метаболізмлоратадину, однак ця взаємодія не єклінічно вагомою. Не встановлено, що лоратадинпосилює дію алкоголю, однак, нерекомендується вживати алкогольні напої під часлікування лоратадином. Обережнопризначати з іншими блокаторами Ні - рецепторів,барбітуратами, нейролептиками, седативнимита снодійними засобами у зв’язку зможливістю виникнення дозозалежноїседативної дії.

Передозування. Випадки гострогопередозування невідомі. Можна очікувати седативну дію та головний біль.Специфічного антидоту не існує, лікування передозування симптоматичне.

о


з

Особливості застосування. При дотриманні звичайногодозування препарат не впливає на концентрацію уваги та на час реакції. Приприйомі великих доз, що викликають відчуття стомленості та запаморочення,збільшується час прийняття рішень, які вимагають підвищеної уваги (наприклад,керування автомобілем, обслуговування механізмів та робота висотників). Томувиконувати таку роботу можна лише при чіткому погодженні з лікарем. Якщо упацієнта запланований тест на чутливість шкіри, слід відмінити застосуваннялоратадину не пізніше, ніж за дві доби до дослідження.

Умови та термін зберігання.Зберігатипри температурі 15 - 25 °С, в сухому, захищеному від світла та недоступному длядітей місці. Термін зберігання - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z