Загружается, подождите...

Лоратадин (Loratadin)


міжнародна та хімічна назви: loratadine;етиловий ефір 4-[8-хлор-5,6-дигідро]-1 [H-бензо [5,6] циклогепта[1,2-b] піридин-[1-іліден]-1-піперидинкарбонової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоскоциліндричні білого кольору,з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить лоратадину 10 мг;допоміжні речовини: лактоза, полівінілпіролідон низькомолекулярниймедичний, крохмаль картопляний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протигістамінні засоби для системного застосування.Лоратадин. Код АТС R06A X13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Протигістамінний засіб тривалої дії. Блокуєгістамінові Н1 – рецептори. Попереджає розвиток і полегшує перебігалергічних реакцій. Виявляє протиалергічну, протисвербіжну, протиексудативнудії. Зменшує проникність капілярів, попереджує розвиток набряку тканин, усуваєспазм гладеньких м’язів. Препарат не впливає на ЦНС, не виявляєантихолінергічної та седативної дії.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо в крові виявляється через 15- 20 хвилин, терапевтичний ефект розвивається через 30 хвилин і триває протягом24 годин, максимальний ефект – через 8 - 12 годин, тривалість дії – 24 години.Приблизно 97 % Лоратадину зв’язується з білками плазми крові. Має вираженийефект первинного проходження через печінку; майже повністю метаболізується зутворенням метаболіту – дезкарбоетоксилоратадину. Період напіввиведення Лоратадину3 - 20 годин, його метаболіту – 28 годин. Виводиться з сечею. Не проникає черезгематоенцефалічний бар’єр. Проникає в грудне молоко.Фармакокінетика препарату не змінюється в осіб похилого віку та упацієнтів з нирковою недостатністю, порушенням функції печінки.

Показання для застосування. Алергічний сезонний і цілорічний риніти,кон’юнктивіт, сінна гарячка, кропивниця, алергічний дерматит, набряк Квінке,алергічні реакції на укуси комах, при комплексному лікуванні сверблячихдерматозів (контактний дерматит, хронічний дерматит, хронічна екзема).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років – 10 мг (1таблетка) 1 раз на добу; дітям від 3 до 12 років з масою тіла менше 30 кг – 5мг (½ таблетки), з масою тіла більше 30 кг – 10 мг (1 таблетка) 1 раз надобу. Тривалість курсу залежить від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі сухість у роті,нудота, блювання, гастрит, порушення функції печінки; підвищена втомлюваність,головний біль.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, періодвагітності і годування груддю, дитячий вік до 3-х років.

Передозування. Припередозуванні можлива поява сонливості,тахікардії, головного болю. Лікування: промивання шлунка, прийом активованоговугілля, проносних засобів. Специфічного антидоту немає. Лікуваннясимптоматичне. Препарат не виводиться за допомогою гемодіалізу.

Особливості застосування. Лоратадин не викликає звикання при триваломузастосуванні. Прийом препаратуслід припинити не пізніше, ніж за 48 годин до проведення діагностичнихалергопроб.Прийом їжі не впливає на дію препарату. У рекомендованих дозахЛоратадин не впливає на здатність керувати транспортними засобами або іншимимеханізмами, що потребують підвищеної уваги і швидких психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з циметидином,еритроміцином, кетоконазолом відзначалось підвищення концентрації Лоратадину вплазмі крові, однак без будь-яких клінічних проявів. Лоратадин не потенціює дію алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z