Загружается, подождите...

Лоратадин-дарниця (Loratadin-darnitsa)


міжнародна та хімічна назви: loratadine; етиловий ефір4-(8-хлор-5,6-дигідро-11H-бензо[5,6]циклогепта[1,2-b]піридин-11-іліден]-1-піперидинкарбоновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватимвідтінком кольору, з фаскою, з рискою або без риски;

склад: 1 таблетка містить лоратадину 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, аеросилА-300, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протигістамінні засоби для системного застосування.Лоратадин. Код АТС R06A X13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Протиалергічний препарат, похідний піперидину.Блокатор периферичних гістамінних Н1-рецепторів. Інгібує вивільненнягістаміну і лейкотрієну С4 з гладких клітин. Терапевтичнаефективність розвивається через 30 хвилин після прийому і триває близько 24годин. Не взаємодіє з Н1-рецепторами в ЦНС, тому що не проникаєкрізь ГЕБ. Не блокує холінорецептори. Виявляє протиалергічну та протисвербіжнудію, знижує проникність судин, чим попереджує розвиток набряку.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо в крові виявляється через 15- 20 хв. Приблизно 97 % лоратадину зв’язується з білками плазми крові. Маєвиражений ефект первинного проходження крізь печінку; майже повністюметаболізується з утворенням метаболіту – дезкарбоетоксилоратадину. Періоднапіввиведення (T1/2) лоратадину 3 - 20 годин, його метаболіту – 28годин. Виводиться з сечею. Не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Проникаєв грудне молоко.Фармакокінетика препарату не змінюється у осіб похилого віку та упацієнтів з нирковою недостатністю, порушенням функції печінки.

Показання для застосування. Застосовують дорослим та дітям старше 3хроків при наступних захворюваннях: алергічний сезонний і цілорічний риніти,кон’юнктивіт, сінна гарячка, кропивниця, алергійний дерматит, набряк Квінке,алергічні реакції на укуси комах, при комплексному лікуванні сверблячихдерматозів (контактний дерматит, хронічний дерматит, хронічна екзема).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років – 10 мг (1таблетка) 1 раз на добу; дітям від 3 до 12 років з масою тіла менше 30 кг – 5мг (½ таблетки), з масою тіла більше 30 кг – 10 мг (1 таблетка) 1 раз надобу.

Побічна дія. В поодиноких випадках можливі сухість у роті,нудота, блювання, гастрит, порушення функції печінки; підвищена втомлюваність,головний біль.

Протипоказання. Підвищена чутливість до лоратадину, періодвагітності і годування груддю, дитячий вік до 3-х років.

Передозування. Припередозуванні можлива поява сонливості,тахікардії, головного болю. Лікування: промивання шлунка, прийом активованоговугілля, проносних засобів. Специфічного антидоту немає. Лікуваннясимптоматичне. Препарат не виводиться за допомогою гемодіалізу.

Особливості застосування. Лоратадин-Дарниця не викликає звикання притривалому застосуванні. Прийом препарату слід припинити не пізніше, ніж за 48 годин допроведення діагностичних алергопроб.Прийом їжі не впливає на дію препарату. У рекомендованих дозахЛоратадин-Дарниця не впливає на здатність керувати транспортними засобами абоіншими механізмами, що потребують підвищеної уваги і швидких психомоторнихреакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з циметидином,еритроміцином, кетоконазолом відзначалось підвищення концентраціїЛоратадину-Дарниця в плазмі крові, однак без будь-яких клінічних проявів. Лоратадин-Дарниця не потенціює дію алкоголю та препаратів, що діють наЦНС.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z