Загружается, подождите...

Лоперамід –здоров’я (Loperamidum - zdorovye)


міжнародна та хімічна назви: loperamidе, (4-гідроксі-N,N-диметил-,дифеніл-1-піпередінбутанамід);

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоскоциліндричноїформи з фаскою;

склад: 1 таблетка містить лопераміду гідрохлориду - 2 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магніюстеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що пригнічують перистальтику. Код АТС А07DA03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Антидіарейний засіб. Зв’язуєтьсяз опіоїдними рецепторами кишечнику, інгібірує вивільнення ацетилхоліну іпростагландину Е2a, внаслідок чого зменшується перистальтика,уповільнюється просування вмісту кишечнику, збільшується час абсорбції води іелектролітів, підвищується тонус анального сфінктера, що приводить до усуваннянетримання калових мас і покликів до дефекації. На відміну до інших опіатнихагоністів лоперамід зв’язує кальмодулін – білок, що регулює транспорт іонів укишечнику, а також не проявляє морфіноподібної дії на ЦНС. Виявляєантисекреторну дію.Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування 40% препарату адсорбуєтьсяв трав-ному тракті. Максимальна концентрація в плазмі крові виявляється через 5год. після прийо-му всередину. Приблизно 97% лопераміду зв’язується з білкамиплазми крові. Метабо-лізується в печінці. Період напіввиведення 9-14 год.,тривалість дії – близько 24 год. Приблизно 5% прийнятого перорально лоперамідувиводиться з сечею у вигляді метаболітів, 25% – з калом у незмінному вигляді.

Показання до застосування. Гостра і хронічна діарея різного генезу(алергічна, психоемоційна, лікарська, обумовлена рентгенівським опроміненням,змінами режиму харчування і якісного складу їжі, порушеннями метаболізму іабсорбції, а також несептичною формою синдрому подразненої товстої кишки,виразковим колітом); нормалізація випорожнення у хворих на ілеостому.

Спосіб застосування і дози. Внутрішньо, запиваючи водою, незалежно від прийомуїжі.Гостра діарея. Дорослим: початкова доза – 4 мг, потім по 2 мг післякожного акту дефекації з рідким випорожненням. Дітям старше 5 років: початковадоза – 2 мг, потім по 2 мг після кожного акту дефекації з рідким випорожненням.Хронічна діарея. Дорослим: початкова доза – 4 мг, потім по 2 мг 1 - 6разів на добу. Дітям старше 5 років: 2 мг 1 - 5 разів на добу.Максимальна добова доза лопераміду при гострій та хронічній діареї 16мг для дорослих та 6 - 8 мг на 20 кг маси тіла для дітей.

Побічна дія. При довготривалому застосуванні препарату можливі:запор, біль у ділянці живота, метеоризм, нудота, блюваання, відчуття сухості уроті, підвищена стомлюваність, сонливість, запаморочення, шкірно-алергічніреакції, у поодиноких випадках – кишкова непрохідність.

Протипоказання. Вік до 5 років, виразковий коліт у фазізагострення; псевдомембранозний коліт, який обумовлений лікуваннямантибіотиками широкого спектра дії; ілеус; перший триместр вагітності; періодгодування груддю, підвищена чутливість до препарату, гострі інфекції, щосупроводжуються гемоколітом.

Передозування. Симптоми: пригнічення ЦНС (ступор, порушеннякоординації, сонливість, міоз, м’язова гіпертонія, пригнічення дихання),кишкова непрохідність. Лікування: антидот – налоксон (0,4 мг/мл внутрішньовенно багаторазово з2-3-хвилинними інтервалами). Одразу після передозування вводять активованевугілля і промивають шлунок; при необхідності підтримують функцію дихання.

Особливості застосування. Під час лікування діареї (особливо у дітей)необхідно поповнювати втрату рідини та електролітів. Якщо протягом 48 год. пригострій діареї не спостерігається клінічного поліпшення або розвивається запор,здуття живота, часткова кишкова непрохідність, необхідно уточнити діагноз тавиключити інфекційний генез діареї і/або припинити застосування лопераміду. Зобережністю призначають препарат пацієнтам з порушенням функції печінки. Зобережністю використовують під час роботи з механізмами та керуванняавтотранспортом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Колестирамін рекомендується призначати непізніше ніж за 2 год. до застосування лопераміду. Не рекомендується одночаснепризначення лоперапіду з препаратами, які стимулюють моторику кишечнику(бетанехол, метоклопрамід, еритроміцин).

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці, притемпературі від 15 0С до 25 0С. Зберігати у недоступномудля дітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z