Загружается, подождите...

Лопераміду гідрохлорид “оз” (Loperamidi hydroshloridum “oz”)


мiжнародна та хімічна назви: loperamide; 4-[4-(4-хлорофеніл)-4-гідроксипіперидино]-N,N-диметил-2,2-дифенілбутирамідугідрохлорид;

основнi фiзико-хiмiчні властивостi: таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка містить лопераміду гідрохлориду–0,002 г;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний,полівінілпіролідон, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антидіарейні препарати. Засоби, щопригнічують перистальтику. Код АТС А07D A03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Лоперамідугідрохлорид зв’язується з опіоїдними рецепторами кишечнику, інгібує вивільненняацетилхоліну та простагландину Е2a, завдяки чому уповільнюєперистальтику кишечнику та просування його вмісту, сприяє абсорбції води таелектролітів. Здійснює антисекреторну дію. На відміну від інших опіоїднихагоністів лоперамід зв’язує кальмодулін – білок, що регулює кишковий транспортіонов. Препарат підвищує тонус анального сфінктера. Лоперамід позбавленийморфіноподібної дії на ЦНС, що властива іншим опіоідним агоністам.Фармакокінетика.Максимальнаконцентрація в плазмі крові визначається через 4 год після прийому внутрішньо;період напіввиведення – 17-40 год. Близько 5 % препарату виводиться із сечею увигляді метаболітів, 25 % – з калом, 70 % знову всмоктується в кишечнику, післячого близько 30 % препарату в незміненому вигляді знову виділяється в кишечник,а близько 40 % метаболізується в печінці та у вигляді кон’югатів виводиться зжовчю. При нормальній функції печінки рівень лопераміду в плазмі крові та сечінизький, при печінковій недостатності можливо підвищення концентрації препаратув плазмі крові.

Показання для застосування.Гостра тахронічна діарея різного генезу (алергічна, психоемоціональна, лікарська,зумовлена рентгенівським опроміненням, зміною режиму харчування та якісногоскладу їжі, порушеннями метаболізму та абсорбції, а також несептичною формоюсиндрому подразненого кишечнику, виразковим колітом); регуляція випорожнення ухворих на ілеостому.

Спосіб застосування та дози. При гострій діареї для дорослих і дітей увіці старше 5 років початкова доза становить 4 мг і 2 мг відповідно, потім по 1таблетці після кожного акту дефекації у випадку рідкого випорожнення. Прихронічній діареї початкова доза для дорослих становить 4 мг, для дітей – 2 мгщодня, потім підтримуючу дозу 2 мг призначають 1-2 рази на добу. Максимальнадобова доза при гострій та хронічній діареї – не більше 16 мг для дорослих і6-8 мг на 20 кг маси тіла – для дітей. Після нормалізації випорожнення або завідсутності дефекації протягом 12 год прийом препарату припиняють.

Побічна дія. Можливі реакціїгіперчутливості (шкірні висипи), відчуття дискомфорту, біль у нижній частиніживота, метеоризм (виникають, як правило, при тривалому застосуванніпрепарату); рідко – підвищена стомлюваність, апатія, головний біль, сонливістьабо безсоння, запаморочення, відчуття сухості у роті, нудота, блювання,затримка акту дефекації, дуже рідко – кишкова непрохідність.

Протипоказання. Дитячий вік до 5 років,запор, захворювання із затримкою перистальтики (паралітичний ілеус), гострийвиразковий коліт, псевдомембранозний коліт, підвищена чутливість до препарату,І триместр вагітності, період лактації.

Передозування. Симптоми: пригніченняцентральної нервової системи (ступор, порушення координації, сонливість, міоз,гіпертонус скелетних м’язів, пригнічення дихання), може виникнути кишкованепрохідність. При передозуванні призначають специфічний антидот опіатів –налоксон (0,4 мг/мл внутрішньовенно, багаторазово, з 2-3-хвилиннимиінтервалами); клінічне спостереження протягом 48 год.

Особливості застосування. За відсутності ефектупісля застосування препарату протягом 2 діб необхідно уточнити діагноз івиключити інфекційний генез діареї.З обережністю призначають хворим зпорушеннями функції печінки.Вагітність і період лактації.В І триместрі вагітності тав період лактації застосування препарату протипоказано.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можлива фармакологічна взаємодія лоперамідуз препаратами, що стимулюють моторику кишечнику, тому призначати їх одночасноне рекомендується.Колестирамін рекомендується призначати не пізніше,ніж за 2 год до прийому лопераміду.

Умови та термiн зберiгання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від 15 °С до 25 °С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z