Загружается, подождите...

Ломфлокс (Lomflox)


міжнародна та хімічна назви

: lomefloxacin,1-етил-6,8-дифтор-1,4-дигідро-7-(3-метил-1-піперазинал)-4-оксо-хінолінкарбоновакислота;

основніфізико-хімічні властивості

: білі або майжебілі, капсуловидні таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою на одномубоці і монограмою LOMFLOX 400 на іншому боці;

склад

: 1таблетка містить ломефлоксацину гідрохлориду еквівалентно ломефлоксацину 400мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, повідон, натріюкрохмальгліколят, кросповідон, тальк очищений, натрію лаурилсульфат, магніюстеарат, пропіленгліколь, кремнію діоксид колоїдний,гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальнізасоби групи хінолінів. Код АТС J01M A07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Ломфлокс(ломефлоксацин) – дифторований хінолін, синтетичний антибактеріальний засіб з широкимспектром бактерицидної дії. Активний відносно багатьох грамнегативних тагрампозитивних мікроорганізмів, у тому числі Escherichia coli, Enterobacterspp., Citrobacter spp., Klebsiella spp., Staphylococcus spp., Neisseriagonorrhoeae, Streptococcus pneumoniae. Механізм дії обумовленийпригніченням активності ДНК-гірази бактерій, яка необхідна для транскрипції іреплікації ДНК. Стійкий до дії бактеріальних β-лактамаз. До ломефлоксацинустійкі Streptococcus spp., Pseudomonas cepacia, Ureaplasma urealyticumMycoplasma hominis і анаеробні бактерії. Ломефлоксацин маєпротитуберкульозну активність, діє на зовнішні і внутрішні Mycobacteriumtuberculosis.Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому ломефлоксацин швидкоі майже повністю (95 - 98 %) всмоктується з травного тракту. Приблизно 65 %прийнятої дози виводиться з сечею у незмінному вигляді. Період напіввиведеннястановить 7 - 9 год. У хворих на виражені порушення функцій нирок періоднапіввиведення значно подовжується.

Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання, спричиненічутливими до Ломфлоксу мікроорганізмами, у тому числі інфекції дихальних ісечових шляхів, простатит, профілактика інфекцій сечовивідної системи дооперації і в ранній післяопераційний період, інфекції шкіри і м’яких тканин,остеомієліт, туберкульоз легень, інфекції травного тракту, холера, гонорея,хламідіоз.

Спосіб застосування та дози. Дозу ломефлоксацину необхідно регулюватизалежно від ступеня ниркової недостатності у хворих з кліренсом креатинінуменше 40 мл/хв. Препарат призначають внутрішньо, незалежно від прийому їди.Рекомендована початкова доза 400 мг, 1 раз на добу, а потім 200 мг, 1 раз надобу, протягом всього курсу лікування. Іноді дозу підвищують до 800 мг на добу.Тривалість і частота прийому препарату визначається індивідуально. Немаєнеобхідності регулювати дозу для хворих на цироз печінки при нормальномуфункціонуванні нирок.

Побічна дія. Запаморочення, головний біль, діарея, біль вепігастральній ділянці, фотосенсибілізація.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,вагітність, період лактації, дитячий вік до 15 років.

Передозування. Втрата свідомості

, нудота, блювання. Лікування:промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Хворим на виражені порушення функцій нирок требакорегувати режим дозування залежно від кліренса креатиніну. З обережністю слідприймати препарат хворим на церебральний атеросклероз, епілепсію та іншізахворювання центральної нервової системи. У період лікування слід уникатитривалої дії сонячного світла і використання штучного ультрафіолетовогоосвітлення. Під час лікування Ломфлоксом потрібно відмовитись від керуванняавтомобільним транспортом, якщо препарат спричиняє побічні дії з бокуцентральної нервової системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Ломфлоксу зантацидними засобами утворюються хелатні комплекси, що знижує біодоступністьЛомфлоксацину. Антацидні засоби не можна приймати протягом 4 год. до і 2 год.після прийому Ломфлоксу.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі до 25 0С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z