Загружается, подождите...

Ломат (Lomat)


міжнародна та хімічна назви: lomustine; 1-(2-хлороетил)-3-циклогексил-1-нітрозосечовина;

основні фізико-хімічні властивості: тверді червоні капсули, що містять порошокжовтуватого кольору;

склад: 1 капсула містить 40 мг ломустину; допоміжні речовини: манітол, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Похідні нітрозосечовини.Код АТС L01А D02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Ломустин являє собою алкілуючий препарат групинітрозосечовини. Ломустин (та/або його метаболіти) порушують функцію ДНК, РНК іпригнічують синтез ДНК.Фармакокінетика. Препарат добре і швидко всмоктується ізшлунково-кишкового тракту. До 50 % препарату зв’язується з білками плазмикрові. Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Швидко і повністю метаболізуєтьсяв печінці з утворенням активних метаболітів. Період напіввиведення становить 16– 48 годин.

Показання для застосування. Ломат показаний для паліативної терапії якдоповнення до інших форм лікування або ж у стандартних схемах комбінованоїтерапії з іншими відомими хіміотерапевтичними препаратами при таких станах:пухлини мозку: первинні пухлини і метастази у хворих, які вжеотримували відповідне хірургічне і/або променеве лікування;лімфогранулематоз: для другої лінії лікування;інші пухлини: Ломат застосовується для лікування ракушлунково-кишкового тракту, раку легенів (плоскоклітинний рак,недиференційований великоклітинний рак та аденокарцинома), раку нирок і ракумолочної залози на пізніх стадіях захворювання, якщо лікуваннязагальноприйнятими методами було неефективним.

Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза Ломату дорослим і дітямстановить 130 мг/м2 при одноразовому пероральному прийомі кожні 6тижнів.Хворим із зниженою функцією кісткового мозку дозу можна знизити до 100мг/м2 при дотриманні 6-тижневого інтервалу між прийомами.Повторний курс Ломату не слід призначати, поки вміст формених елементіву циркулюючій крові не відновиться до прийнятних значень (тромбоцити 100x109/л,лейкоцити 4x109/л). Вміст формених елементів у крові слід перевірятищотижня, причому повторні курси не можна призначати до закінчення 6-тижневоготерміну.Наступні дози при лікуванні повинні підбиратися залежно від відповідісистеми кровотворення хворого на попередню дозу. Як орієнтир при доборі дозможна використовувати таку схему:

Мінімум після попередньої дози

Необхідна доза (% від попередньої) Лейкоцити Тромбоцити > 4x109/л 3 - 3,9x109/л 2 - 2,9x109/л < 2x109/л > 100x109/л 75 - 99,9x109/л 25 - 74,9x109/л < 25x109/л 100 % 100 % 70 % 50 %
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z