Загружается, подождите...

Локоїд (Locoid)


міжнародна назва: гідрокортизону бутират;

основні фізико-хімічні властивості: напівпрозора жирна мазь ніжноїконсистенції, без грубих включень;

склад: 1 г мазі містить гідрокортизону бутират - 1,0 мг;допоміжні речовини: поліетиленова основамазі.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування удерматології.Д07АА02 Фармакологічні властивості. Локоїд є активним синтетичнимнегалогенізованим глюкокортикоїдним препаратом для місцевого застосування.Швидко здійснює протизапальну, протинабрякову, протисвербіжну дію. Йогоефективність така сама як і галогенізованих стероїдів. Вживання Локоїду у рекомендованихдозах не спричиняє пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи. Алевживання великих доз препарату протягом тривалого часу, особливо привикористанні оклюзійних пов’язок, може призвести до збільшення вмісту кортизолуу плазмі крові, але це ніколи не супроводжується зниженням реактивностігіпофізарно-надниркової системи, а відміна препарату призводить до швидкоїнормалізації продукції кортизолу.

Фармакокінетика. Всмоктування. Після аплікації відбувається накопичення активноїречовини в епідермісі, переважно у зернистому шарі. Метаболізм. Гідрокортизону 17-бутират, абсорбований через шкіру,метаболізується до гідрокортизону та інших метаболітів безпосередньо вепідермісі, а потім у печінці.Виведення. Метаболіти та незначна частина незмінного гідрокортизону17-бутирата виводиться з сечою та калом.

Показання для застосування. Поверхневі, неінфіковані, чутливі домісцевих глюкокортикоїдів захворювання шкіри:екзема;дерматити;псоріаз.

Спосіб застосування та дози. Невелику кількість препарату наносять науражену шкіру 1-3 рази/доб. При появі позитивної динаміки препарат застосовуютьвід 1 до 3 разів на тиждень. Для поліпшення проникнення препарат наносятьмасажними рухами. У разі резистентного перебігу захворювання, наприклад, прилокалізації щільних псоріатичних бляшок на ліктьових ділянках, колінах,препарат необхідно вживати під оклюзійними пов’язками. Для мокнучих захворюваньшкіри доцільно використовувати такі лікарські форми, як лосьон та емульсію длязовнішнього застосування. Доза препарату, яку можна використати протягом тижня,не повинна перевищувати 30-60 г.

Побічна дія. Місцеві реакції: іноді – подразнення шкіри. Притривалому використанні та/або нанесенні препарату на великі поверхні можливісистемні побічні ефекти, характерні для кортикостероїдів. Ризик виникненняпобічних ефектів при використанні Локоїду нижчий, ніж при застосуваннігалогенізованих стероїдів. Ризик місцевих та системних побічних ефектівзбільшується при тривалому вживанні препарату на великих поверхнях ураженоїшкіри, при використанні оклюзійних пов’язок.

Протипоказання. рожеві вугрі, які локалізуються на обличчі;acne vulgaris;дерматит, що локалізується у ділянці рота;перианальний, генітальний свербежи;дерматити, ускладнені бактеріальною (наприклад, іпметиго), вірусною(наприклад, Herpes simplex), грибковою (наприклад, кандидами або дерматофітами)інфекціями; підвищена чутливість до препарату.

Передозування. Дані про передозування Локоїду відсутні. Притривалому вживанні препарату у великих дозах можливе виникнення симптомівгіперкортицизму.

Особливості застосування. У разі застосування препарату для дітей, на ділянкахобличчя або під оклюзійними пов’язками тривалість курсу лікування необхідноскорочувати. У дітей пригнічення функціі кори надниркових залоз розвиваєтьсяшвидче. Крім того, може спостерігатися зниження екскреціі гормону росту.Використовуючи препарат тривалий час, необхідно спостерігати за масою тіла,ростом, рівнем кортизолу плазми. У контрольних дослідженнях у дітей, якіщотижня одержували по 30-60 г Локоїду або 1% гідрокортизонової мазі, не буловиявлено порушень функціі кори надниркових залоз.

Вагітність та лактація. Глюкокортикоїди проникають через плаценту. Дія наплід може бути особливо вираженою при нанесенні препарату на великі поверхні.Не має даних про кількість гідрокортизону, який виділяється разом з грудниммолоком; рекомендується додержуватись особливої обережності при призначенніпрепарату в період лактаціі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних про лікарську взаємодію Локоїду немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15°С до 25°С,у недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z