Загружается, подождите...

Льону насіння (Linisemina)


міжнародна назва: Linum usitatissimum L.;

основні фізико-хімічні властивості: насіння сплюснуте, яйцевидноїформи, загострене з одного кінця і округле з іншого, нерівнобоке, довжиною до 6мм, товщиною до 3 мм. Поверхня насіння гладенька, блискуча. Колір відсвітло-жовтого до темно-коричневого. Запах відсутній. Смакслизисто-маслянистий;

склад: льону насіння.

Форма випуску. Насіння.

Фармакотерапевтична група. Антацидні, противиразковіі вітрогінні засоби. Код АТС: А02 Х.

Фармакологічні властивості. Насіння льону містить оліюжирну, до складу якої входять гліцериди кислот ліноленової, лінолевої, олеїнової,пальмітинової і стеаринової, а також слиз, вуглеводи, глікозид лінамарин,кислоти органічні, ферменти, вітамін А. Цей комплекс біологічно активнихречовин має обволікаючу, протизапальну і легку проносну дію, покриваючи тонкимшаром слизові оболонки шлунково-кишкового тракту та запобігаючи їх подразненню.Шар слизу із насіння льону утримується досить довго, спричиняючи захисну діюпри запаленні. Жирна олія, що знаходиться в насінні, чинить пом’якшувальну,протизапальну та посилюючу регенерацію тканин дію.

Показання для застосування. Внутрішньо застосовують призапальних та виразкових захворюваннях слизових оболонок шлунково-кишковоготракту (ентерити, коліти, езофагіти, виразкова хвороба шлунка і 12-палоїкишки).Зовнішньо - при запальних процесах шкіри(фурункульоз, абсцеси).

Спосіб застосування та дози. 3 г (1/2 чайної ложки)насіння заливають 100 мл (1/2 склянки) окропу і збовтують протягом 15 хв, проціджують.Дорослі приймають внутрішньо у теплому вигляді по 1/4 склянки 3 рази на добу за30 хв до їди. Діти, залежно від віку – від 1 чайної до 2 столових ложок 3 разина добу за 30 хв до їди. Внутрішньо приймають лише свіжоприготовлений слиз.Зовнішньо використовують сухе нагріте насіння вполотняних мішечках, або свіжопотовчене насіння льону, запарене у невеликійкількості окропу, у вигляді припарок при фурункулах та наривах як засіб, щоприскорює їх дозрівання.Тривалістькурсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру,ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільностідосягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Гострий і хронічнийхолецистит у стадії загострення. Індивідуальна непереносимість біологічноактивних речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. Повідомлень щодопередозування препарату не надходило.

Особливості застосування. Вагітним і жінкам, якігодують груддю, застосовують препарат лише у випадку, коли, на думку лікаря,користь від застосування переважає потенційний ризик для плода/дитини.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z