Загружается, подождите...

Левaмізол (Levamisole)


Міжнародна та хімічна назви: Levаmisolе;(-)-2,3,5,6-тетрагідро-6-фенілімідазо-[2,1-b]-тіазолу гідрохлорид;

основніфізико-хімічні властивості: білі або майжебілі таблетки круглої форми, плоскі, із скошеними краями і рискою;

склад: 1 таблеткамістить: левамізолу гідрохлориду у перерахунку на левамізол 50мг або 150 мг;допоміжніречовини:таблетки по 50мг: кальцію гідрофосфат двохосновний, лактоза, крохмаль, кремнію діоксидколоідний, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят;таблетки по 150мг: кальцію гідрофосфат двохосновний, целюлоза мікрокристалічна, кремніюдіоксид колоїдний, крохмаль, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят.

Формавипуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протигельмінтні засоби. Похідні імідазотіазолу.Код АТС Р02С Е01.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Механізм антигельмінтної дії левамізолузумовлений специфічним інгібуванням сукцинатдегідрогенази, в зв’зку з чимблокується реакція відновлення фумарату і порушується перебіг біоенергетичнихпроцесів у гельмінтів. Препарат також має імуностимулювальну дію.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо левамізол швидко всмоктується з шлунково-кишковоготракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1,5-4 год.Інтенсивно метаболізується в печінці. Період напівиведення з плазми становить3-4 год, а для метаболітів 16 год. Виводиться головним чином із сечею у виглядіметаболітів і в невеликій кількості - з калом. Близько 70 % виводиться з сечею,5% - в незмінному вигляді.

Показання длязастосування. Якпротигельмінтний засіб ефективний при аскаридозі, некаторозі, стронгілоїдозі, вменшою мірою - при анкілостомозі.

Спосібзастосування та дози. ТаблеткиЛевамізолу приймають внутрішньо, під час їди, запиваючи невеликою кількістюводи.Як протигельмінтнийзасібпрепарат призначають одноразово, перед сном: дорослі – у дозі 150мг, діти – із розрахунку 2,5 мг на кілограм маси тіла. За необхідності прийомпрепарату повторюють через 1 тиждень.

Побічна дія. З боку травної системи: можливі нудота, блювота,анорексія, діарея, стоматит, в одиничних випадках – панкреатит.З боку обміну речовин: рідко - підвищення рівня холестерину.З боку системи кровотворення: рідко – агранулоцитоз, тромбоцитопенія.З боку органів відчуття: рідко – порушення смаку і нюху.З боку центральної нервової системи: можливі дратливість, порушеннясну, депресія; рідко – синдром, подібний до енцефалопатії (у пацієнтів зюнацьким артритом і паразитарним захворюванням кишечнику).Дерматологічні реакції: можливі шкірні висипи, дерматит.З боку кістково-м’язової системи: можливі міалгія, артралгія.Інші: можливі грипоподібні симптоми – гарячка, слабкість.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату,агранулоцитоз, спричинений застосуванням лікарських препаратів в анамнезі,вагітність, період лактації.

Передозування.При передозуванні можливісимптоми порушення серцевої діяльності та підсилення вираженості побічнихефектів. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю застосовують для лікування пацієнтівіз захворюваннями нирок, печінки, з пригніченням кровотворення, зцереброваскулярними порушеннями. В процесі лікування необхідний контроль рівнялейкоцитів у крові. В період лікування не рекомендується вживання алкоголю.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Одночаснезастосування Левамізолу та етилового спирту може спричинити дисульфірамоподібніреакції.Левамізол можезбільшувати концентрацію фенітоїну в плазмі крові. Левамізол також посилюєантикоагулянтну дію кумаринів. Умови та термін зберігання. Зберігатив недоступному для дітей, сухому місці, при температурі від 8 до 25оС.Термін придатності

3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z