Загружается, подождите...

Пустирника трава (Leonuriherba)


міжнародна назва: Leonurus cardiaca,Leonurus quinquelobatus;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки циліндричноїформи, діаметром 5 мм, довжиною 8-12 мм. Поверхня гладенька, блискуча, зрідкаматова, мармурова, на торцях нерівна. Колір темно-зелений. Запах слабкий. Смакгіркуватий;

склад: пустирника трава.

Форма випуску. Трава різано-пресована.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативнізасоби. Код АТС: N05C M18**.

Фармакологічні властивості. Трава пустирника містить алкалоїдилеонурин і леонуридин, амін стахідрин, флавоноїди (квінквелозид, рутин,кверцетин та інші), сапоніни, речовини дубильні, олію ефірну, кислоти органічні(яблучна, винна, лимонна, урсолова, ванілінова, р-куркумова), речовини гіркі йцукристі, вітаміни (А, Е, С), солі мінеральні (калій, кальцій, натрій, сірка).Цей комплекс біологічно активних речовин має виражені седативні, спазмолітичні,гіпотензивні, кардіотонічні властивості. Настої із трави пустирникауповільнюють серцевий ритм, підвищують силу серцевих скорочень, одночаснознижуючи потребу серцевого м’яза у кисні.

Показання для застосування. Початкові стадіїгіпертонічної хвороби; надмірна нервова збудливість; неврози та неврозоподібністани.

Спосіб застосування та дози. 15 г (1 столова ложка)трави різано-пресованої вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячійводяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують,залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченоюводою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 столовій ложці 3-4рази на день за 15-20 хв до їди. Діти, залежно від віку - від 1 чайної до 1столової ложки 3-4 рази на день за 15-20 хв до їди. Тривалість курсулікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступенятяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутоготерапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Артеріальна гіпотензія,брадикардія, індивідуальна чутливість до біологічно активних речовин, якімістяться в лікарському засобі.

Передозування. При передозуванні можливістомлюваність, сонливість, запаморочення, зниження артеріального тиску. Лікуваннясимптоматичне.

Особливості застосування. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Приодночасному застосуванні може посилювати дію інших седативних та снодійнихзасобів, серцевих глікозидів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – упрохолодному (8-15°С) місці не більше 2 діб. Термін придатності

- 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z