Загружается, подождите...

Проносний збір № 1 (Laxantes species № 1)


основні фізико-хімічні властивості: суміш неоднорідних шматочківтемно-зеленого, сіро-бурого, темно-бурого кольору з білуватими вкрапленнями.Запах слабкий;

склад: крушини кора - 50 %, деревію трава - 16,7 %, кропиви листя - 33,3 %.

Форма випуску. Збір.

Фармакотерапевтична група. Проносні засоби. АТС А06АХ10.

Фармакологічні властивості. Компоненти збору містять антрахінони,антраглікозиди, речовини дубильні, олію ефірну, кислоти органічні, гіркоти,каротиноїди, вітаміни А, В, С, К і сприяють пом’якшанню випорожнень, щозумовлює проносну дію збору.

Показання для застосування. Хронічні запори.

Спосіб застосування та дози. 8 г (2 десертні ложки) збору вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої води кімнатноїтемператури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою. Настій доводять кип’яченою водою до 200 мл. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/2 склянки на ніч і вранці. Діти, починаючи з12 років, залежно від віку, – по 1/4–1/3 склянки на ніч і вранці. Передвживанням настій рекомендується збовтувати. 2 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймаютьвнутрішньо у теплому вигляді по 1 склянці на ніч і вранці. Діти, починаючи з 12років, залежно від віку, – по 1/3-1/2 склянки на ніч і вранці.

Побічна дія. При передозуванні – виражені диспептичні прояви.

Протипоказання. Гастрит, гастроентерит, коліт, вагітність, хронічнізахворювання шлунка і кишечнику в період загострення. Індивідуальна підвищеначутливість до компонентів лікар-ського засобу. Не рекомендується застосуваннязбору проносного дітям до 12 років.

Передозування. Виражені диспептичні прояви.

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді на ніч і вранці.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному місці небільше 2 діб. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z