Загружается, подождите...

Лоринден а (L o r i n d e n a)


основні фізико-хімічні властивості: біла зі світло-жовтимвідтінком жирна м’яка маса, з запахом ланоліну;

cклад : 1 г мазі містить флуметазону півалату - 0,2мг, кислоти саліцилової - 30 мг;допоміжніречовини: пропіленгліколь, ланолін безводний, вазелін білий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди в комбінації з антисептиком длязастосування в дерматології. Код АТСD 07BB01

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. До складу мазі входить глюкокортикостероїд з вираженоюпротизапальною, протиалергічною та протиексудативною дією. Саліцилова кислота, яка входить до складу препарату, призводить дозлущення занадто ороговiлого епiдермiсу та пом’якшує шкiру, що полегшуєпроникнення глюкокортикостероїду в глибину шкіри, має слабку дезінфікуючу дію. Фармакокінетика. Флумітазон півалат легко проникає в шкіру черезороговілий епідерміс. Він практично не метаболізується в шкірі. Післяпроникнення через шкіру препарат метаболізується переважно в печінці,виводиться з сечею і в незначних кількостях з жовчю у вигляді кон’югатівглюкоронідів і в незмінному стані.Сама саліцилова кислота практично не всмоктується в кров, однак вонаполегшує проникнення флумітазолу півалату через ороговілий епідерміс.

Показання для застосування.Запальні стани шкіри не ускладнені бактеріальною інфекцією, якісупроводжуються стійким свербежем та гіперкератозом: запалення сальних залозшкіри, атопічний дерматит, контактно-алергічний дерматит, себорейний дерматит,червоний плескатий лишай, екзема з ліхеніфікацією, поліморфна еритема, червонийвовчак, пруриго, псоріаз, кропив’янка.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для місцевого застосування. Мазь слід нанеститонким шаром на уражену шкіру, спершу 2 - 3 рази на добу, а після зникненнягострих явищ – 1 - 2 рази на добу. Дозволяється застосовувати препарат підоклюзійну пов’язку. При настанні клінічного одужання лікування продовжуютьпротягом 3 - 4 днів. Лікування не слід проводити безперервно довше 2 тижнів. Неможна застосовувати на шкірі обличчя більше 1 тижня. Протягом тижнярекомендується застосовувати не більше 1 туби.При підвищеній ліхенізації або надмірному гіперкератозі шкірних зміндозволяється застосовувати оклюзійну пов’язку, яку слід змінювати кожні 24 - 48год.

Побічна дія. Можуть спостерігатися наступні побічні ефекти: вугри, післястероїднапурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухістьшкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення абогіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри, телеангіоектазії,періоральний дерматит, запалення волосяних фолікулів, вторинні інфекції. Вокремих випадках можуть з’явитися: кропив’янка, плямисто-папульозний висип абозагострення існуючих змін. Застосування мазі під оклюзійною пов’язкою,враховуючи підвищене всмоктування, може спричинити загальносистемну дію, якапроявляється у вигляді набряків, гіпертензії, сприйнятливості до інфекцій. Призовнішньому застосуванні на шкірі повік іноді може розвинутися катаракта абоглаукома.

Протипоказання. Гіперчутливість до глюкокортикостероїдів, саліцилової кислоти або іншихкомпонентів мазі. Вірусні (герпес, оперізувальний лишай, вітряна віспа) та грибковізахворювання шкіри, туберкульоз шкіри, новоутворення шкіри, звичайні та рожевівугри, захворювання шкіри, ускладнені вторинною бактеріальною інфекцією. Незастосовувати на великих ділянках шкіри, особливо при порушенні цілісностішкіри, наприклад, при опіках. Не слід застосовувати дітям віком до 5 років.Не рекомендуєтьсязастосовувати лікарський засіб під час вагітності, особливо довгостроково та навеликих ділянках шкіри. Не можна застосовувати препарат у І триместрівагітності.

Передозування.При триваломузастосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування,що проявляються посиленням побічних ефектів (набряки, гіпертензія,гіперглікемія, підвищена чутливість до інфекцій), а в тяжких випадках –розвитком хвороби Кушинга. Однак у зв’язку з місцевим застосуванням препаратувказані симптоми спостерігалися дуже рідко. Терапія симптоматична.

Особливостізастосування.Місцевезастосування мазі “Лоринден А” показане при сухих запальних станах шкіри,здебільшого з алергічною основою, не ускладнених вторинною бактеріальноюінфекцією, які супроводжуються надмірним ороговінням та стійким свербежем. Не застосовувати безперервно довше 2 тижнів. При довготриваломузастосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота прояву побічнихефектів.Слід уникатинанесення препарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворих наглаукому з вузьким або широким кутом, а також пацієнтам з катарактою,враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.На шкірі обличчя, пахвин, а також у паховій ділянці застосовуватитільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктуваннята високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії), навіть післянетривалого застосування. Слід обережно застосовувати лікарський засіб при наявності атрофіїпідшкірної клітковини, переважно особам похилого віку.Під час лікування хронічних станів, наприклад псоріазу або хронічноїекземи, не можна різко відміняти лікарський засіб.Дітям та підліткам дозволяєтьсязастосовувати мазь в окремих випадках на невеликих ділянках шкіри. Не сліднаносити препарат на шкіру обличчя.Застосуванняпрепарату під час вагітності та лактаціїНе можназастосовувати препарат у І триместрі вагітності. Слід бутиособливо обережним при застосуванні мазі “Лоринден А” матерям, що годуютьгруддю. В окремих випадках можна застосовувати короткочасно на невеликихділянках шкіри. Не застосовуйте на шкірі грудей. Під час лікування не рекомендується робити щеплення проти віспи, атакож проводити інші види імунізації. Вплив наздатність керувати транспортними засобами та механізмамиЛікарський засібне обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керуватитранспортними засобами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні невідома. Лишепри тривалому використанні на великих ділянках шкіри у відповідь на велике всмоктуваннясаліцилової кислоти відзначається посилена дія метотрексату і пероральнихгіпоглікемізуючих препаратів (похідних сульфонілсечовини). Лоринден А можепосилювати дію імуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати діюімуностимулюючих лікарських засобів.

Умови татермін зберігання. Зберігатипри температурі не вище 25 OС в місці, недоступному для дітей.Термінпридатності — 3 роки. Забороняється застосовувати препарат після дати,зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z