Загружается, подождите...

Креон 25000 (Kreon 25000)


основні фізико-хімічні властивості: двокольорові капсули з твердогожелатину, з оранжевою непрозорою кришкою і безбарвною прозорою основою,наповнені коричнюватими мінімікросферичними гранулами;

склад: 1 капсула містить 300 мг панкреатину зпідшлункової залози свиней у мінімікросферах, стійких до дії шлункового соку(ліпази 25000 ОД, амілази 18000 ОД і протеази 1000 ОД); допоміжні речовини: дибутилфталат, диметикон 1000,макрогол 4000, метилгідроксипропілцелюлози фталат, парафін рідкий, желатин,барвники Е171, Е172.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, щозастосовуються при порушеннях травлення. Поліферментні препарати. Код АТС А09АА02

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.В основі лікувальної дії препарату – активність ферментівпідшлункової залози ліпази, амілази і протеази, що входять до складупанкреатину і забезпечують перетравлювання жирів, вуглеводів і протеїнів. Після швидкого розчинення желатинової капсули у шлункустійкі до дії шлункового соку мінімікросферичні гранули панкреатину з захиснимпокриттям рівномірно перемішуються з хімусом і потрапляють до дванадцятипалоїкишки, де при рН 5,5 захисна оболонка швидко розчиняється і вивільняютьсяферменти з ліполітичною, амілолітичною і протеолітичною активністю. Цезабезпечує фізіологічний процес травлення і дозволяє уникнути втратиферментативної активності.Фармакокінетика. Креон® 25000 діє локально в шлунково-кишковомутракті. Після виявлення своїх ефектів ферменти перетравлюються в просвітікишки.

Показання для застосування. Недостатність екзокринноїфункції підшлункової залози у дорослих і дітей, яку спричиняють:муковісцидоз;хронічний панкреатит;панкреатектомія;тотальна гастректомія;рак підшлункової залози;операції з накладенням шлунково-кишкового анастомозу(наприклад резекція шлунка за Більротом II);обструкція панкреатичної чи загальної жовчної протоки(наприклад пухлиною);синдром Швахмана-Даймондата інші захворювання, що супроводжуються екзокринноюнедостатністю підшлункової залози.

Спосіб застосування та дози. Дозування Креону®25000 базується на індивідуальних потребах хворого і залежить від ступеняпорушення травлення та складу їжі. Якщо разова доза більше однієї капсули, рекомендовано прийматипершу капсулу на початку прийому їжі, а наступні – під час їжі. Якщо разовадоза дорівнює 1 капсулі, її слід приймати під час їжі.Капсули і мінімікросферичні гранули слід ковтати цілими, нерозжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідини (приблизно 100 мл). Якщокапсулу не можна проковтнути цілою (діти і особи похилого віку), її можнарозкрити і додати мінімікросферичні гранули до рідкої їжі, що не вимагаєрозжовування, або до рідини, якімають рН менше 5,0 (наприклад терте яблуко, йогурт).Таку суміш слід приймати негайно і не зберігати.Під час лікування Креоном® 25000 дуже важливим євживання достатньої кількості рідини, особливо в період її підвищеної втрати.Дефіцит рідини може посилити запори.Дозування при муковісцидозіПочаткова доза для дітей грудного віку та до чотирьох роківстановить 1000 ОД ліпази на кілограм маси тіла на кожний прийом їжі і для дітейвіком від чотирьох років – 500 ОД ліпази на кілограм маси тіла на кожний прийомїжі. Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від тяжкостізахворювання, контролю стеатореї і підтримки належного нутритивного статусу.Підтримуюча доза для більшості пацієнтів не повиннаперевищувати 10000 ОД ліпази на кілограм маси тіла на добу.Дозування при інших видах екзокринноїнедостатності підшлункової залозиДозу слід підбирати індивідуально, залежно від ступеняпорушення травлення і жирового складу їжі. Звичайна початкова доза становить від 10000 до 25000 ОДліпази під час кожного основного прийому їжі. Однак не виключено, що деякимхворим необхідні більш високі дози для усунення стеатореї і підтримки належногонутритивного статусу. Тому доза для прийому під час сніданку, обіду чи вечеріможе становити від 20000 до 75000 ОД ліпази, а при додатковому легкомухарчуванні між основними прийомами їжі – від 5000 до 25000 ОД ліпази.Якщо доза на один прийом є кратною 10000 ОД ліпази,зручніше застосовувати препарат Креон® 10000, який містить 10000 ОДліпази в одній капсулі.

Побічна дія.За даними клінічних досліджень, загальна частота побічнихреакцій під час прийому панкреатину не відрізнялася у порівнянні з плацебо.Шлунково-кишкові розлади: біль у животі, рідше – запор,зміни характеру випорожнень, пронос, блювання і нудота.Шкіра і підшкірні тканини: рідко можуть виникати шкірні алергічніреакції або реакції гіперчутливості.У хворих на муковісцидоз, які приймали високі дози іншихпрепаратів панкреатину, спостерігалися звуження ілеоцекального відділукишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія), а також коліт, але припроведенні контрольованих досліджень не вдалося отримати доказів зв’язку міжприйомом Креону® івиникненням фіброзуючої колонопатії. Проте як запобіжний захід рекомендовано уразі появи незвичних абдомінальних симптомів або зміни характеру симптомів основногозахворювання виключити можливість ураження товстої кишки, особливо якщо пацієнтприймає більше 10000 ОД ліпази/кг/добу.

Протипоказання. Гостре запалення підшлунковоїзалози на ранніх етапах і гіперчутливість до панкреатину свинячого походження абодо будь-якого іншого компонента препарату.

Передозування. Під час прийому надзвичайно високих дозінших препаратів панкреатину спостерігаласягіперурикемія і гіперурикурія, тому їх виникнення при передозуванні Креону® 25000 не можна повністювиключити. Якщо такі симптоми виникають і є клінічно значущими, необхідновирішити питання про відміну препарату.

Особливості застосування.Дані щодо застосування Креону® 25000 вагітнимижінками і дослідження на тваринах недостатні для оцінки його впливу на перебігвагітності, пологів, розвиток ембріона/плода і постнатальний розвиток, томупотенційний ризик для людини не з'ясований. Креон® 25000 можназастосовувати під час вагітності і лактації тільки у разі явної потреби.Немає даних про негативний вплив Креону® 25000на здатність керувати транспортними засобами або працювати з небезпечнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Флакони з поліетилену високої щільностіЗберігати флакон щільно закритим при температурі не вище25°С. Термін придатності – 3 роки.Блістери з ПВХ/ПВДХ-алюмінію в картонних коробкахЗберігати при температурі нижче 20°С . Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z