Загружается, подождите...

Креон 10000 (Kreon10000)


основні фізико-хімічнівластивості: двокольорові капсули з твердого желатину, з коричневоюнепрозорою кришкою і безбарвною прозорою основою, наповнені коричнюватимимінімікросферичними гранулами;

склад: 1 капсуламістить 150 мг панкреатину з підшлункової залози свиней у мінімікросферах,стійких до дії шлункового соку (ліпази 10000 ОД, амілази 8000 ОД і протеази 600ОД); допоміжні речовини: дибутилфталат,диметикон 1000, макрогол 4000, метилгідроксипропілцелюлози фталат, парафінрідкий, желатин, барвники Е171, Е172.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби замісної терапії, що застосовуються при порушенняхтравлення. Поліферментні препарати. Код АТС А09А А02

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.В основі лікувальної дії препарату – активністьферментів підшлункової залози ліпази, амілази і протеази, що входять до складупанкреатину і забезпечують перетравлювання жирів, вуглеводів і протеїнів. Після швидкого розчинення желатиновоїкапсули у шлунку стійкі до дії шлункового соку мінімікросферичні гранулипанкреатину із захисним покриттям рівномірно перемішуються з хімусом іпотрапляють до дванадцятипалої кишки, де при рН 5,5 захисна оболонка швидкорозчиняється і вивільняються ферменти з ліполітичною, амілолітичною іпротеолітичною активністю. Це забезпечує фізіологічний процес травлення ідозволяє уникнути втрати ферментативної активності.Фармакокінетика. Креон® 10000 діє локально вшлунково-кишковому тракті. Після виявлення своїх ефектів ферментиперетравлюються в просвіті кишки.

Показання длязастосування. Недостатність екзокринної функціїпідшлункової залози у дорослих і дітей, яку спричиняють:муковісцидоз;хронічний панкреатит;панкреатектомія;тотальна гастректомія;рак підшлункової залози;операції з накладеннямшлунково-кишкового анастомозу (наприклад резекція шлунка за Більротом II);обструкція панкреатичної чи загальноїжовчної протоки (наприклад пухлиною);синдром Швахмана-Даймондата інші захворювання, що супроводжуютьсяекзокринною недостатністю підшлункової залози.

Спосіб застосування тадози. Дозування Креону® 10000 базується на індивідуальнихпотребах хворого і залежить від ступеня порушення травлення та складу їжі. Якщо разова доза більше однієї капсули, рекомендованоприймати половину або третину загальної кількості капсул на початку прийомуїжі, а останні – під час їжі. Якщо разова доза дорівнює 1 капсулі, її слідприймати під час їжі.Капсули і мінімікросферичні гранули слідковтати цілими, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідини(приблизно 100 мл). Якщо капсулу не можна проковтнути цілою (діти і особипохилого віку), її можна розкрити і додати мінімікросферичні гранули до рідкоїїжі, що не вимагає розжовування, або до рідини, які мають рН менше 5,0 (наприклад терте яблуко, йогурт). Таку суміш слід приймати негайно і не зберігати.Під час лікування Креоном®10000 дуже важливим є вживання достатньої кількості рідини, особливо в періодїї підвищеної втрати. Дефіцит рідини може посилити запори.Дозування примуковісцидозіПочаткова доза для дітей грудного вікута до чотирьох років становить 1000 ОД ліпази на кілограм маси тіла на кожнийприйом їжі і для дітей віком від чотирьох років – 500 ОД ліпази на кілограммаси тіла на кожний прийом їжі.Дозу слід підбирати індивідуально,залежно від тяжкості захворювання, контролю стеатореї і підтримки належногонутритивного статусу.Підтримуюча доза для більшості пацієнтівне повинна перевищувати 10000 ОД ліпази на кілограм маси тіла на добу.Дозування при іншихвидах екзокринної недостатності підшлункової залозиДозу слід підбирати індивідуально,залежно від ступеня порушення травлення і жирового складу їжі. Звичайна початкова доза становить від10000 до 25000 ОД ліпази під час кожного основного прийому їжі. Однак невиключено, що деяким хворим необхідні більш високі дози для усунення стеатореїі підтримки належного нутритивного статусу. Тому доза для прийому під чассніданку, обіду чи вечері може становити від 20000 до 75000 ОД ліпази, а придодатковому легкому харчуванні між основними прийомами їжі – від 5000 до 25000ОД ліпази.Якщо доза на один прийом є кратною 25000ОД ліпази, зручніше застосовувати препарат Креон® 25000, якиймістить 25000 ОД ліпази в одній капсулі.

Побічна дія.За даними клінічних досліджень, загальначастота побічних реакцій під час прийому панкреатину не відрізнялася упорівнянні з плацебо.Шлунково-кишкові розлади: біль у животі,рідше – запор, зміни характеру випорожнень, пронос, блювання і нудота.Шкіра і підшкірні тканини: рідко можутьвиникати шкірні алергічні реакції або реакції гіперчутливості.У хворих на муковісцидоз, які приймаливисокі дози інших препаратів панкреатину, спостерігалися звуженняілеоцекального відділу кишечнику і товстої кишки (фіброзуюча колонопатія), атакож коліт, але при проведенні контрольованих досліджень не вдалося отриматидоказів зв’язку між прийомом Креону®і виникненням фіброзуючої колонопатії. Проте як запобіжний захід рекомендованоу разі появи незвичних абдомінальних симптомів або зміни характеру симптомівосновного захворювання виключити можливість ураження товстої кишки, особливоякщо пацієнт приймає більше 10000 ОД ліпази/кг/добу.

Протипоказання. Гострезапалення підшлункової залози на ранніх етапах і гіперчутливість до панкреатинусвинячого походження або до будь-якого іншого компонента препарату.

Передозування. Під час прийомунадзвичайно високих доз інших препаратів панкреатинуспостерігалася гіперурикемія і гіперурикурія, тому їх виникнення припередозуванні Креону®10000 не можна повністю виключити. Якщо такі симптоми виникають і є клінічнозначущими, необхідно вирішити питання про відміну препарату.

Особливостізастосування.Дані щодо застосування Креону®10000 вагітними жінками і дослідження на тваринах недостатні для оцінки йоговпливу на перебіг вагітності, пологів, розвиток ембріона/плода і постнатальнийрозвиток, тому потенційний ризик для людини не з'ясований. Креон®10000 можна застосовувати під час вагітності і лактації тільки у разі явноїпотреби.Немає даних про негативний вплив Креону®10000 на здатність керувати транспортними засобами або працювати з небезпечнимимеханізмами.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання.Флакони з поліетилену високої щільностіЗберігати флакон щільно закритим при температурі не вище30°С. Термін придатності – 3 роки.Блістери з ПВХ/ПВДХ-алюмінію в картонних коробкахЗберігати при температурі нижче 20°С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z