Загружается, подождите...

Креазим 10000, 20000 (Kreazim 10000, 20000)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули циліндричноїформи №3 жовтого кольору, що містять гранули бежево-коричневого кольору(Креазим 10000) або тверді желатинові капсули циліндричної форми № 1 знепрозорим корпусом червоного кольору та непрозорою кришечкою чорного кольору,що містять гранули бежево-коричневого кольору (Креазим 20000);

склад: 1 капсула містить панкреатину0,14 г (Креазим 10000), що відповідає активності не менше 10 000 ОД Рh. Eur.ліпази, 8 000 ОД Рh. Eur. амілази та 600 ОД Рh. Eur. протеази або 0,28 г(Креазим 20000), що відповідає активності не менше 20 000 ОД Рh. Eur. ліпази,16 000 ОД Рh. Eur. амілази та 1200 ОД Рh. Eur. протеази;допоміжніречовини:- колікоат МАЕ-30 ДП (метакрилова кислота – етил акрилат сополімер(1:1) дисперсія 30 %), симетикон, тальк, триетил цитрат, цукрова крупка.

Форма випуску. Капсули тверді, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, що застосовуються прирозладах травлення. Препарати ферментів. Код АТС А09А А02.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Ферментний препарат. Поповнює дефіцитферментів підшлункової залози (ліпази, амілази та протеази), які гідролізуютьвідповідно рослинні і тваринні жири (до гліцерину і жирних кислот),полісахариди (до декстринів та моносахаридів) і білки (до дипептидів таамінокислот), сприяючи більш повному всмоктуванню поживних речовин у тонкомукишечнику. Поліпшує процеси травлення. Спеціальналікарська форма препарату дозволяє уникнути зниження активності ферментіввнаслідок інактивації шлунковим соком.Гранулипрепарату, які містяться в капсулі і мають кислотостійке покриття, рівномірноперемішуються із вмістом шлунка і потрапляють в дванадцятипалу кишку. Швидкевивільнення та активізація ферментів починається у її слабокислому абонейтральному середовищі, де розпадається покриття гранул. Фармакокінетика.Гранули стабільні в шлунковому середовищі прирН нижче 5,5. Стійкі в присутності шлункового соку протягом 45 хв. Вивільненняферментативної активності при рН 6 становить 75-100 % протягом 1 год, при рН6,8 – 100 % протягом 30 хв, при рН 8 – повне вивільнення за 15 хв.

Показання для застосування. Замісна терапія при зовнішньосекреторнійнедостатності підшлункової залози при хронічних панкреатитах, муковісцидозі,панкреатектомії, раку підшлункової залози, обструкції протоків підшлунковоїзалози або загального жовчного протоку внаслідок новоутворення, синдроміШвахмана-Даймонда, в похилому віці; при симптоматичній терапії порушеньпроцесів травлення при резекції шлунка, станах після холецистектомії, дуодено-та гастростазі, біліарній обструкції, холестатичному гепатиті, цирозі печінки,патології термінального відділу тонкої кишки, надлишковому бактеріальному ростів тонкій кишці, погрішностях у харчуванні.

Спосіб застосування тадози. Внутрішньо, капсули слідпроковтнути, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. Доза підбираєтьсяіндивідуально, залежно від ступеня недостатності функції підшлункової залози таскладу дієти. Рекомендується приймати 1/3чи ½ разової дози на початку їди, іншу частину – під час їди. На початку лікуванняпрепарат призначають по 10000-20000 ОД ліпази з основним прийомом їжі. Для зменшеннястеатореї та підтримки оптимального стану пацієнта можливо підвищення дози:доза з основним прийомом їжі (сніданком, обідом і вечерею) складає 20000 –70000ОД ліпази, під час прийому легкої закуски – 5000-20000 ОД ліпази. При муковісцидозі доза залежитьвід маси тіла і становить на початку лікування у дітей молодше 4 років – 1000ліпазних ОД/кг, старше 4 років – 500 ліпазних ОД/кг під час прийому їжі. Дозазалежить від вираженості симптомів захворювання, результатів контролю застеатореєю та підтримки оптимального харчового статусу. Максимальна доза 10000ліпазних ОД/кг/добу. При утрудненні ковтання у маленьких дітей або хворих похилого вікуобережно розкривають капсули і додають гранули до рідкої їжі, яка не потребуєпережовування, або приймають з рідиною. Приготовлена суміш не підлягаєзберіганню.Тривалість лікування може варіювати від декількох днів (при порушенняххарчування внаслідок погрішності у дієті) до декількох місяців і навіть років(за необхідності у постійній замісній терапії).Побічна дія. При застосуванні в середніхтерапевтичних дозах побічна дія спостерігається менше, ніж у 1 % випадків. З боку травної системи: вокремих випадках – діарея, запор, відчуття дискомфорту в шлунку, нудота. Алергічніреакції: в окремих випадках – шкірні прояви.

Протипоказання. Гіперчутливість, гострий панкреатит, загостренняхронічного панкреатиту.

Передозування. При прийомі надто високих доз інших препаратівпанкреатину спостерігалася гіперурикемія і гіперурикурія, тому їх виникненняпри передозуванні Креазиму потенційно можливе. Якщо такі симптоми виникають і єклінічно значущими, необхідно вирішити питання про відміну препарату.

Особливості

застосування. При муковісцидозі доза препарату повинна бути адекватною кількостіферментів, яка необхідна для гідролізу жирів, враховуючи кількість та якістьїжі, що споживається. Діти, які отримують тривале лікування препаратом зприводу муковісцидозу, повинні регулярно спостерігатися у спеціаліста. Вагітність і лактація. Безпека застосування при вагітності вивченанедостатньо. Застосування при вагітності та в період лактації можливе, якщоочікуваний ефект терапії для матері перевищує потенційний ризик для плода абодитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з препаратамизаліза можливе зниження всмоктування останнього.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігають у сухому, захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі від 15 0С до25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z