Загружается, подождите...

Кордіамін-дарниця (Kordiamin-darnitsa)


міжнародна та хімічна назви: nikethamide,N,N-діетилпіридин-3-карбоксамід;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або злегка жовтуватогокольору рідина зі своєрідним запахом;

склад: 1 мл розчину містить 250 мг нікотинової кислоти діетиламіду;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Дихальні аналептики. Код АТС R07A B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Аналептичний засіб змішаного типу дії. Стимулюєцентральну нервову систему за рахунок прямого та рефлекторного впливу надихальний та судиноруховий центри. Механізм дії складається з двох компонентів:центрального та периферичного. Центральний механізм пов’язаний з безпосереднімвпливом на судиноруховий центр довгастого мозку, що приводить до його збудженнята опосередкованого підвищення системного артеріального тиску (особливо припервинному пригніченні даного центру). Периферичний компонент механізму діїпов’язаний зі збудженням хеморецепторів каротидного синусу, що приводить дозбільшення частоти та глибини дихальних рухів. Безпосередньо на серцево-судиннусистему не впливає.Фармакокінетика. Добре проникає у системний кровоток при різнихспособах введення. Піддається швидкому метаболізму в печінці з утвореннямнеактивних метаболітів. Основними метаболітами є моноетиламід нікотиновоїкислоти, нікотинамід, нікетамід-м-оксид і нікотинова кислота. Виводиться, восновному, нирками.

Показання для застосування. Гострий колапс та асфіксія (у т. ч. асфіксіяновонароджених), шокові стани при хірургічних операціях і в післяопераційномуперіоді, гострі і хронічні порушення кровообігу, зниження тонусу судин,ослаблення дихання при інфекційних захворюваннях і в період одужання, отруєннянаркотичними, снодійними та анальгетичними засобами.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять підшкірно,внутрішньом’язово, внутрішньовенно. Підшкірно, внутрішньом’язово і внутрішньовенно дорослим вводять у дозі1-2 мл 1-3 рази на добу; дітям підшкірно вводять у дозі 0,1 мл на рік життя 1-3рази на добу.Внутрішньовенне введення здійснюють повільно.При інтоксикаціях наркотиками, анальгетиками, снодійними засобамидорослим внутрішньовенно повільно вводять 3-5 мл препарату (можна вводити такожпід шкіру і в м’язи).Вищі дози для дорослих підшкірно: разова – 2 мл, добова – 6 мл. Вищаразова доза для підшкірного і внутрішньовенного введення при отруєннінаркотиками становить 5 мл.

Побічна дія. Неспокій, м’язові посмикування, які починаються зкругових м’язів рота, почервоніння обличчя, свербіж шкірного покриву, блювання,порушення серцевого ритму, інфільтрація та болючість в місці введення.

Протипоказання. Гіперчутливість до кордіаміну або компонентівпрепарату, схильність до судом, епілепсія, епілептичні напади (в анамнезі),гіпертермія у дітей, вагітність.

Передозування. У великих дозах препарат може викликатигенералізовані тонікоклонічні судоми, розвиток порушень свідомості та дихання,апное під час судом, не виключається летальний результат.Лікування. Застосування протисудомних засобів, при необхідності –кероване дихання. Форсований діурез.

Особливості застосування. Оскільки підшкірні та внутрішньом’язові ін’єкціїКордіаміну®-Дарниця болючі, для зменшення болю, залежно відситуації, у місце ін’єкції попе-редньо вводять новокаїн.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Аналептична дія Кордіаміну®-Дарницязменшується під впливом ПАСК, салюзиду, похідних фенотіазину (аміназин та ін.).Аміназин та резерпін можуть посилити судомну дію Кордіаміну®-Дарниця.Пресорний ефект препарату підвищується під впливом інгібіторів МАО. Кордіамін®-Дарницясприяє розвитку непереносності фтивазиду. Препарат зменшує пригнічувальну діюдепримуючих засобів на центральну нервову систему (засоби для наркозу,снодійні, тощо). На фоні глибокого наркозу Кордіамін®-Дарниця недіє. Препарат інактивується кислотами та лугами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, воригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z