Загружается, подождите...

Кофан (Kofan)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, білого кольору таблетки з рівноюгладкою поверхнею;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 200 мг, пропіфеназону 200 мг, кофеїну50 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, повідон, тальк, целюлозамікрокристалічна, кремнію оксид колоїдний безводний, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики.Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Кофан – комбінований препарат, який має вираженуаналгетичну, помірно виражену жарознижуючу і незначну протизапальну дію.Фармакологічні властивості препарату зумовлені ефектами компонентів, яківходять до його складу.Парацетамол і пропіфеназон мають аналгетичну іжарознижуючу дію. Механізм дії пов’язаний з інгібуванням синтезупростагландинів.Кофеїн має психостимулюючу (стимулює психомоторні центри головногомозку), аналептичну дію, посилює ефект аналгетиків, усуває сонливість івідчуття втоми, підвищує фізичну і розумову працездатність.Фармакокінетика. Препарат швидко розчинюється (впродовж 10 - 12 хв) таактивні речовини абсорбуються із шлунково-кишкового тракту.

Показання для застосування. Головний і зубний біль, післяопераційний біль,альгоменорея, невралгії, підвищення температури тіла.

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймати внутрішньо, запиваючиневеликою кількістю води (½ склянки).Дорослим призначають по 1 таблетці 3 - 4 рази на добу. У разі сильногоболю – по 2 таблетки.Дітям від 7 до 15 років призначають по ½ - 1 таблетці 2 - 3 разина добу.Тривалість лікування – не більше 10 днів і залежить від динамікисимптомів.

Побічна дія. Препарат переноситься добре, але іноді можутьвиникнути побічні ефекти:з боку шлунково-кишкового тракту: блювання, втрата апетиту, дуже рідко– спазми шлунково-кишкового тракту (головним чином у пацієнтів іззахворюваннями шлунково-кишкового тракту);з боку системи кровотворення: у поодиноких випадках у пацієнтів зпідвищеною чутливістю виникають гематологічні реакції (гранулоцитопенія,гемолітична анемія);алергічні реакції: шкірні висипання, свербіж.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Дефіцит глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази, гостра ниркова або печінкова недостатність,пригнічення кістковомозкового кровотворення (лейкопенія, анемія, у тому числігемолітична), гостра гематопорфірія; стани, що супроводжуються пригніченнямдихання; внутрішньочерепна гіпертензія, гострий інфаркт міокарда; аритмії,глаукома. Вагітність і лактація. Діти до 7 років.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, біль у животі, головний біль, збудження,стан, східний з тривожним неврозом, гіпертензія, посмикування м’язів,тахікардія, екстрасистолія. Парацетамол може виявляти гепато- і нефротоксичнудію.Лікування: промивання шлунка, призначення дезінтоксикаційної терапії,включаючи застосування N-ацетилцистеїну, метіоніну і глютатіону.

Особливості застосування. Препарат з обережністю призначають хворим навиразкову хворобу шлунка і 12-палої кишки (у стадії загострення), а такожпацієнтам похилого віку.Надмірне вживання кави і чаю на фоні лікування може спричинити симптомипередозування.При тривалому (більше тижня) лікуванні необхідний контроль картинипериферичної крові і функціонального стану печінки. Без консультації лікаряприймати не більше 3 днів при лікуванні пропасниці і не більше 5 днів – прибольовому синдромі.Може змінити результати аналізів допінг-контролю у спортсменів.Утруднює встановлення діагнозу при “гострому животі”. У хворих на бронхіальну астму, полінози, є підвищений ризик розвиткуалергічної реакції.Під час лікування слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв(підвищується ризик розвитку гепатотоксичності).Під часлікування препаратом слід припинити годування груддю.Вплив на здатність керувати автотранспортними засобами або іншимискладними механізмами.При застосуванні препарату слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Парацетамол підвищує час виведенняхлорамфеніколу у 5 разів.При повторномуприйомі парацетамол може посилити дію непрямих антикоагулянтів (похіднихдикумарину).Кофеїн прискорює всмоктування ерготаміну.Одночасний приойм парацетамолу і етанолу підвищує ризик розвиткугепатотоксичних ефектів.Барбітурати, рифампіцин, саліциламіди, протиепілептичні лікарськізасоби та інші стимулятори мікросомального окислення сприяють утворенню токсичнихметаболітів парацетамолу, що впливають на функцію печінки.Метоклопрамід прискорює всмоктування парацетамолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 30°С. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z