Загружается, подождите...

Кларифер (Klarifer)


міжнародна назва

: Loratadinе;

основні фізико-хімічні властивості:таблеткибілого або білого з жовтуватим відтінком кольору; плоскі з обох боків, зфаскою;

склад: кожна таблетка містить лоратадину0,01 г;допоміжні речовини: лактоза, крохмалькукурудзяний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування. КОД АТС R06AX13.

Фармакологічні властивості. Лоратадин – блокатор Н1-рецепторів,не виявляє центральної та антихолінергічної дії. При застосуванні внутрішньопрепарат добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Абсорбція препаратуне залежить від прийому їжі.Дія препарату розпочинається через 30 хв післязастосування 1 таблетки і триває протягом 24 год. Лоратадин метаболізується упечінці з утворенням активного метаболіта дезкарбоетоксилоратадину. Максимальніконцентрації лоратадину та його активного метаболіту в плазмі крові досягаютьсяпротягом 1,3 – 2,5 год після прийому 1 таблетки. Лоратадин не викликаєсонливості і не впливає на психомоторні функції, увагу, працездатність,розумові здібності.

Показання для застосування. Кларифер застосовують длядорослих і дітей віком старше 2 років для лікування сезонного та цілорічногоалергічного риніту, кон”юнктивіту, полінозу, кропив”янки, у тому числіхронічної ідіопатичної кропив”янки, набряку Квінке, псевдоалергічних реакцій,дерматозів, алергічних реакцій на укуси комах.

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньо. Дорослимта дітям віком старше 12 років: по 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу. Добовадоза – 10 мг. Дітям з масою тіла менше 30 кг: по 5 мг (1/2 таблетки) 1 раз надобу, добова доза – 5 мг; дітям з масою тіла більше 30 кг – по 10 мг (1таблетку) 1 раз на добу, добова доза – 10 мг.

Побічна дія. Рідко – сухість у роті,нудота, блювання, гастрит, порушення функції печінки, головний біль, підвищенавтомлюваність, збудженість (у дітей), запаморочення, тахікардія, алергічні реакції.В окремих випадках – алопеція.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату. Діти віком до 2 років.

Передозування. Симптоми: сонливість,тахікардія, головний біль.У разі передозування слід вжити заходів щодовидалення препарату із шлунково- кишкового тракту та зниження абсорбції.Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Дорослим хворим зпорушеннями функції печінки Кларифер слід призначати у початковій дозі 5 мг надобу в зв”язку з можливим порушенням кліренсу лоратадину. Слід утримуватися від застосування Клариферу вперіод вагітності і лактації.Застосування Клариферу слід припинити не менш як за48 год до проведення шкірних діагностичних алергопроб.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При застосуванні лоратадину в терапевтичних дозах не виявлена його взаємодія залкоголем. Еритроміцин, циметидин, кетоконазол при сумісному застосуванні злоратадином збільшують концентрацію лоратадину в плазмі крові, не викликаючиклінічних проявів і не впливаючи на елетрокардіограму.

Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі від 15 до 25°С. Термінзберігання - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z