Загружается, подождите...

Кламокс (Klamoks)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, овальноїформи, від білого до кремово-білого кольору;

склад: 1 таблетка містить амоксициліну тригідрат (еквівалентно 500 мг амоксициліну)та калію клавуланат (еквівалентно 125 мг клавуланової кислоти);допоміжні речовини:полівінілполіпіролідон, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат,целюлозамікрокристалічна;склад оболонки: барвник білого кольору,що містить титану діоксид (Е 171).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Комбінації пеніцилінів, у тому числі з інгібіторамиβ-лактамаз.Код АТС J01C R02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кламокс – це комбінований препарат,що містить амоксицилін – напівсинтетичний пеніциліновий антибіотик з широкимспектром антибактеріальної дії та клавуланову кислоту (у вигляді каліюклавуланату) – інгібітор β-лактамаз. Амоксицилін є похідним“пеніцилінового ядра”, 6-амінопеніциланової кислоти. Він руйнується під впливомβ-лактамаз. Клавуланова кислота, що утворюється шляхом ферментаціїStreptomyces clavuligerus, має β-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів,та здатна інактивувати β-лактамази, блокуючи активні ділянки цихферментів. Клавуланова кислота особливо активна проти клінічно значущихплазмідних β-лактамаз, що відповідають за розвиток перехресноїрезистентності мікроорганізмів до пеніцилінів і цефалоспоринів. Вона забезпечуєстійкість амоксициліну до впливу β-лактамаз мікроорганізмів і розширюєтаким чином спектр його антибактеріальної дії. До препарату чутливі такібактерії: грампозитивні аеробнімікроорганізми: Staphylococcus aureus*, Staphylococcus epidermidis*,Staphylococcus saprophyticus*, Streptococcus faecalis (enterococcus),Streptococcus pneumoniae (D. pneumoniae), Streptococcus pyogenes, Streptococcusviridans, Corynebacterium spp., Bacillus anthracis, Listeria monocytogenes;грампозитивні анаеробнімікроорганізми: Clostridia spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.;грамнегативні аеробнімікроорганізми: Haemophilus influenzae*, Moraxella catarrhalis*, Escherichiacoli* Klebsiella spp. (усі відомі штами, включаючи ті, що продукуютьβ-лактамазу), Proteus mirabilis*, Proteus vulgaris*, Neisseriagonorrhoeae*, Neisseria meningitides*, Bordetella pertussis, Salmonella spp.*,Shigella spp.*, Brucella spp., Vibrio cholerae, Pasteurella multocida,Legionella spp.*;грамнегативні анаеробнімікроорганізми: штами бактероїдів, включаючи B. Fragilis.* Включаючи штами, щопродукують і не продукують β-лактамазу.Фармакокінетика.Амоксицилін та клавуланова кислота добре абсорбуються ізшлунково-кишкового тракту після перорального застосування препарату. Концентрації амоксициліну та клавуланової кислоти в сироватці досягаютьпіку протягом години після перорального прийому. Концентрація амоксициліну всироватці, що досягається після застосування Кламоксу, відповідає концентрації,що досягається після перорального застосування еквівалентних доз самогоамоксициліну. При підвищенні пероральної дози амоксициліну частка дози, щоабсорбується із ШКТ, ненабагато зменшується, а пікові концентрації в сироватціта площа під кривою (AUC) звичайно лінійно збільшуються.Обидва компоненти Кламоксу слабо зв’язуються з білками сироватки (70%залишаються незв’язаними). Амоксицилін легко проникає у більшість тканин і рідин організму, за виняткомцереброспінальної рідини. При запаленні мозкових оболонок ступінь проникненняамоксициліну та клавуланової кислоти зростає. Приблизно 50-70% амоксициліну тамайже 25-40% клавуланової кислоти виділяються у незміненому вигляді із сечеюпротягом перших 6 годин після прийому.

Показання для застосування. Інфекції, спричинені чутливими допрепарату штамами мікроорганізмів, у тому числі:інфекції ЛОР-органів: тонзиліт,синусит, середній отит;інфекції дихальних шляхів: гострийта хронічний бронхіт, пневмонія, бронхопневмонія;інфекції сечостатевої системи:цистит, уретрит, пієлонефрит;інфекції м’яких тканин та шкіри:фурункул, абсцес, целюліт, ранові інфекції;стоматологічні інфекції:дентоальвеолярний абсцес;інші інфекції: інтраабдомінальнийсепсис.

Спосіб застосування тадози. Препарат призначений для лікування дорослих.Рекомендується приймати по 1 таблетці три рази на день. Кламокс добреабсорбується із шлунково-кишкового тракту, а тому може застосовуватисьнезалежно від приймання їжі.

Побічна дія. Звичайно Кламокс переноситься добре. Найчастіше повідомлялося про такіпобічні явища: діарея, нудота, висипання на шкірі, кропив’янка, блювання тавагініт. Загальна частота виникнення побічних ефектів, особливо діареї, підвищуваласязі збільшенням рекомендованої дози. Рідше повідомлялося про такі реакції, якдискомфорт у животі, метеоризм і головний біль. Незначний тромбоцитозспостерігався у менш, ніж 1% пацієнтів, яких лікували препаратом. Відмічалосяпомірне підвищення рівня сироваткової АсАТ та/або АлАТ, проте клінічне значенняцих даних не відомо. Існують повідомлення про анемію, тромбоцитопенію,тромбоцитопенічну пурпуру, еозинофілію, лейкопенію та агранулоцитоз.Ознаки/симптоми печінкової дисфункції можуть виникнути під час терапіїабо через 6 тижнів після її припинення. Печінкова дисфункція, яка може бутитяжкою, звичайно має оборотний характер.Реакції гіперчутливостіРідко повідомлялося про висипання на шкірі, свербіж, кропив’янку,ексудативну мультиформну еритему. Ці реакції можуть контролюватися за допомогоюблокаторів Н1-рецепторів та, за необхідності, системнихкортикостероїдів. При виникненні таких реакцій застосування препарату слідприпинити. Іноді повідомлялося про гіперактивність, збудженість, тривожність,безсоння, сплутаність свідомості та/або запаморочення.

Протипоказання. Алергічні реакції на будь-який антибіотик пеніцилінового ряду ванамнезі.Жовтуха або недостатність печінкової функції при застосуванніамоксициліну / клавуланової кислоти або пеніциліну в анамнезі.Можлива перехресна реакція з іншими бета-лактамними антибіотиками.

Передозування.Передозування Кламоксу трапляється рідко. У випадку передозуванняспостерігаються симптоми з боку шлунково-кишкового тракту та порушенняводно-сольового балансу, які слід лікувати симптоматично.

Особливості застосування.Існують повідомлення про серйозні реакції гіперчутливості(анафілактичні реакції), іноді з летальним кінцем, у пацієнтів, які перебувалина терапії пеніцилінами. Ці реакції найбільш імовірно виникають в осіб згіперчутливістю до пеніциліну та/або алергічними реакціями в анамнезі. Існуютьповідомлення про осіб з гіперчутливістю до пеніциліну в анамнезі, у якихвиникали серйозні реакції при лікуванні цефалоспоринами. Перед початком терапіїпрепаратом слід провести ретельне опитування щодо попередніх реакційгіперчутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів та інших алергенів.При виникненні алергічних реакцій застосування препарату слід припинитита розпочати відповідну терапію. Серйозні анафілактичні реакції вимагаютьневідкладної терапії епінефрином, застосування кисню, внутрішньовеннихстероїдів і забезпечення функції зовнішнього дихання, включаючи інтубацію.Хоча пеніциліни мають дуже низьку токсичність, під час тривалої терапіїслід проводити періодичну оцінку функцій систем організму, включаючи функціюнирок, печінки та кровотворних органів. Препарат не слід призначати пацієнтам з підозрою на мононуклеоз,оскільки при застосуванні амоксициліну при такій патології були випадкиеритематозного висипу.Під час терапії слід враховувати можливість суперінфекцій мікотичнимиабо бактеріальними патогенами. При виникненні суперінфекції застосуванняпрепарату слід припинити та/або розпочати відповідну терапію.Не рекомендується призначати Кламокс пацієнтам з низьким кліренсомкреатиніну (< 30 мл/хв).Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з печінковоюнедостатністю. У таких пацієнтів слід контролювати функцію печінки.Вагітність і лактаціяКлінічних даних щодо безпеки застосування препарату в період вагітностіне існує, тому застосовувати Кламокс у цей період слід лише за суворимимедичними показаннями.Напівсинтетичні антибіотики пеніцилінового ряду проникають у груднемолоко, тому жінкам, які годують груддю, слід дотримуватись обережності призастосуванні препарату. Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмамиНе описаний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Супутнє застосування з Кламоксом пробенециду, який знижує секрецію амоксицилінунирковими канальцями, може призвести до тривалого підвищення рівня амоксицилінув крові. Існують повідомлення про збільшення часу кровотечі та протромбіновогочасу у деяких пацієнтів, які приймали амоксицилін і клавуланову кислоту, томупрепарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які одержують супутню терапіюантикоагулянтами.Вплив на результати лабораторних пробПероральне застосування препарату призводить до підвищення концентраційамоксициліну в сечі, що може давати псевдопозитивні реакції при проведенні пробна наявність глюкози в сечі. Пацієнтам, які приймають Кламокс та яким показановизначення глюкози в сечі, слід застосовувати тести, що базуються на реакціїферментативного окислення.Після застосування амоксициліну вагітними спостерігалося тимчасовезниження концентрації в плазмі загального кон’югованого естріолу,естріолглюкуроніду, кон’югованого естрону та естрадіолу.

Умови та термін зберігання.Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 25°С у сухомумісці. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z