Загружается, подождите...

Кетум - гель (Ketum - gel)


міжнародна та хімічна назви: ketoprofen; 2-(3-бензоїлфеніл)-пропіоновакислота;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний гель;

склад: 1 г гелю містить кетопрофену - 25 мг;допоміжні речовини

: карбопол, метилпарабен, пропілпарабен, діетиламін,ізопропіловийспирт, поліетиленгліколь, очищена вода.Форма випуску. Гель.Фармакотерапевтична група. Засобидля місцевого застосування при суглобовому та м‘язевому болю. Код АТС М02А А10.

Фармакологічні властивості. Кетопрофен належить до групи нестероїдних протизапальнихзасобів з вираженою болезаспокійливою дією. Механізм дії препарату полягає узменшенні синтезу простагландинів шляхом пригнічення активності циклооксигеназ(ЦОГ-1 і ЦОГ-2). Кетопрофен стабілізує мембрани лізосом, пригнічує синтезлейкотрієнів і проявляє антибрадикінінову активність. Його протизапальнаактивність подібна до такої індометацину та напроксену і перевищує активністьібопрофену, фенілбутазону і аспірину відповідно у 20, 80 і 160 разів.Аналгетична дія кетопрофену подібна до такої індометацину і напроксену.Пасивна проникність препарату крізь шкіру еквівалентна внутрішньомуприйому кетопрофену. Час досягнення максимальної плазматичної концентрації -від 2,7 до 4 годин, час напіввивидення – від 2 до 4 годин. 99% кетопрофенузв'язуються з плазматичними білками, переважно з альбумінами.Метаболізм кетопрофену в печінці відбувається швидко й екстенсивношляхом кон‘югації з глюкуроновою кислотою, активні метаболіти не утворюються.

Показання для застосування. Кетум-гель застосовують як знеболювальний тапротизапальний засіб при захворюваннях органів опірно-рухової системи ітравмах.

Спосіб застосування та дози. 3-5см гелю наносять і злегка втирають нашкіру в місті ураження 1-2 рази на день. Загальна кількість застосованогопротягом дня гелю не повинна перевищувати 15 г. Побічна дія. При триваломузастосуванні на місці нанесення гелю можуть спостерігатись алергічні реакції(еритема, свербіж, набряк, тощо), контактний дерматит, рідко – фотосенсибілізація.У таких випадках лікування слід припинити. Протипоказання. Гіперчутливістьдо кетопрофену, а також до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Передозування. Тривале застосування препарату у підвищених дозахможе спричинити розвиток гіперчутливості до кетопрофену.

Особливості застосування. Застереження Не дозволяється наносити гель на відкриті рани та запалену шкіру!Під час застосування препарату слід ретельно захищати очі черезнебезпеку подразнення слизової оболонки кон‘юнктиви.Після застосування препарату необхідно одразу ж вимити руки.Не застосовувати під оклюзійними пов'язками (такими, що не пропускаютьповітря).Застосуванняпрепарату в періоди вагітності та лактаціїЖінкам у періодивагітності та годування груддю препарат можна призначати лише у випадкунагальної необхідності та під суворим наглядом лікаря, порівнюючи можливийризик для плода з можливою користю від лікування.Вплив наздатність до керування автомобілем та роботи з механічними пристроямиДаних щодо впливу кетопрофену на здатність керувати автомобілем тапрацювати з потенційно небезпечною технікою немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При зовнішньому застосуванні кетопрофену лікарські взаємодії непроявляються. Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, притемпературі до+25°С.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z