Загружается, подождите...

Кетотифенвфз (Ketotifenwfz)

міжнародната хімічна назви: ketotifen; гідрофумарат4-(1-метило-4-піперидилідено)-4Н-бензо[4,5] циклогепта[1,2-b]тіофен-10(9Н)-она;основніфізико-хімічні властивості: таблетки від білого до світло-кремовогокольору, круглі, плоскі, зі зрізаною каймою та розподільною рискою з однієїсторони;склад:1 таблетка містить 1 мг кетотифену (у вигляді кетотифену гідрофумарату– 1,38 мг);допоміжні речовини:магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний,кальцію гідрофосфат безводний.

Фома випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні препарати для системногозастосування. Код АТСR 06A X17.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кетотифен є антигістамінним засобом, дія якогопов’язана з антагоністичним впливом відносно рецепторів Н1.Препарат пригнічує опасисті клітинита інші клітини, які берутьучасть у запальній реакції, підсилює спазмолітичний ефект у бронхах прилікуванні β2-адреноміметиками подібно до застосування стероїдіві кромоглікату натрію.Кетотифен знижує гіперактивність бронхів і запобігає нападам ядухи ухворих на бронхіальну астму (ефективніший у дітей, ніж у дорослих).У клінічних дослідженнях препарат на 90% запобігав розвиткубронхоспазму, спричиненого гістаміном, знижував спастичну реакцію, спричиненуацетилхоліном, попереджував реакцію на ацетилсаліцилову кислоту. Терапевтичнийефект спостерігається при тривалому застосуванні (4-12 тижнів).Препарат неефективний при лікуванні гострої алергічноїреакції та нападів ядухи при астмі. Фармакокінетика. Кетотифен добре всмоктується зі шлунково-кишковоготракту після перорального прийому (80–100%). Для препарату характерний ефектпершого проходження, внаслідок чого біодоступність становить близько 50%.Максимальна концентрація у сироватці відмічається через 2–4 годинипісля прийому.Кетотифен зв’язується з білками на 75%. Виводиться в дві фази: періоднапіввиведення фази α становить 3 – 5 годин, а фази β – 21 годину.Препарат біотрансформується у печінці шляхом кон’югації з глюкуроновоюкислотою і диметилювання, а виводиться практично повністю у формі метаболітівіз сечею та калом.

Показання для застосування.Профілактика та лікування бронхіальної астми.Симптоматичне лікування алергічних захворювань, у томучислі алергічного риніту та кон’юнктивіту. Спосібзастосування та дози.ДоросліПо 1 таблетці кожні 12 годин (1 мг ранком і ввечері), підчас їди.За необхідності приймають по 2 мг 2 рази на добу. Максимальна добовадоза – 4 мг.Діти старше 3 роківПо 1 таблетці кожні 12 годин (1 мг ранком та ввечері) підчас їди.Дітям молодшої вікової групи рекомендується прийматиКетотифен у вигляді сиропу.Дозування слід адаптувати до реакції пацієнта. У випадкунадмірного седативного ефекту, що настає у перші дні застосування препарату,слід знизити добову дозу на 50 % і приймати її тільки ввечері. Побічнадія.Найбільш частою побічною дією є виражений седативний ефект,сонливість, сухість слизових оболонок ротової порожнини, запаморочення.Інтенсивність цих симптомів поступово знижується при тривалому лікуванніпрепаратом.Кетотифен може стати причиною підвищеного апетиту ізбільшення маси тіла, диспептичних явищ.Крім того можуть спостерігатися головний біль, нудота,загострення симптомів астми, бронхоспазм, астматичний статус, цистит, дизурія.Рідко відмічалися симптоми збудження центральної нервовоїсистеми, тяжкі шкірні реакції (поліморфна еритема, синдром Стівенса–Джонсона),а також гепатит і підвищення активності ферментів печінки, тромбоцитопенія. Протипоказання.Підвищена чутливість до кетотифену або інших компонентівпрепарату.Одночасне застосування пероральних гіпоглікемічних препаратів.

Передозування. Симптомами передозування можуть бути значні порушення психомоторноїреакції, сонливість, головний біль, дезорієнтація, тахікардія, падінняартеріального тиску, кома (особливо у дітей), симптоми збудження центральноїнервової системи, в тому числі судоми.Також спостерігаються брадикардія, аритмія, пригнічення функції центрудихання.У випадку виникнення вищеперелічених симптомів пацієнта слід детальнообстежити.При отруєнні Кетотифеном необхідно провести заходи щодо виведенняпрепарату з травного тракту: викликати блювання, промити шлунок. Занеобхідності застосовують симптоматичне лікування, моніторинг серцево-судинноїта дихальної систем.

Особливості застосування.Застереження і спеціальні заходи при застосуванніМаксимальний терапевтичний ефект препарату настає після декількохтижнів систематичного прийому.Препарат неефективний при лікуванні гострої алергічноїреакції та нападів ядухи при астмі.У початковий період лікування Кетотифеном не слід різко перериватиприйом протиастматичних препаратів, особливо кортикостероїдів, враховуючиможливість розвитку недостатності кори надниркових залоз. Нормалізація функціїсистеми “гіпофіз-надниркові залози” може тривати до одного року. Тому у першітижні застосування Кетотифену попереднє лікування рекомендується продовжувати івідміняти його поступово та тривало.Під час лікування препаратом слід контролювати стан пацієнта,враховуючи можливість виникнення судом.Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з ушкодженням печінки.Тривале застосування Кетотифену може гальмувати шкірніреакції на алергени, тому слід припинити його прийом за 10-14 днів до виконанняцих проб.Під час лікування препаратом не слід вживати алкоголь.Застосування у періоди вагітності та лактаціїУ період вагітності застосування препарату можливо лише втому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик дляплоду.За необхідності застосування препарату в період лактаціїслід грудне вигодовування припинити (препарат проникає у грудне молоко).Впливна здатність керувати транспортом і обслуговуватимеханічне обладнанняКетотифен може послаблювати психомоторну працездатність, тому під часйого застосування слід уникати керування транспортом і обслуговуваннямеханічного обладнання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Застосування лікарських засобів із седативною дією, снодійнихпрепаратів, інших антигістамінних препаратів або вживання алкоголю підсилюєпригнічуючий вплив кетотифену на центральну нервову систему.Застосування Кетотифену може знижувати потребу в бета-адреноміметичнихпрепаратах, кортикостероїдах і метилксантині.Одночасне застосування з пероральними гіпоглікемічними препаратами можеспричинити тромбоцитопенію.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15–25°С) у сухому, недоступномудля дітей місці. Термін придатності – 5 років. Препарат не можна використовувати пізнішезазначеної на упаковці дати.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z